Excelsior laat FC Volendam kansloos (4-0) in degradatiestrijd
ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft goede zaken gedaan in de strijd tegen degradatie door FC Volendam met duidelijke cijfers te verslaan. Het werd 4-0 in Kralingen. Voor de Rotterdammers, die RKC passeren en voorlopig vijftiende staan, was het pas de eerste zege sinds 19 januari.
De 1-0 en 2-0 vielen vlak voor rust nadat Excelsior al een aantal goede mogelijkheden onbenut had gelaten. Lance Duijvestijn opende de score met een schuiver van buiten het zestienmetergebied en kort daarna tikte Lazaros Lamprou de bal binnen nadat een corner was doorgekopt door Troy Parrott.
Tien minuten na rust maakte de Ier Parrott er 3-0 van. Lamprou maakte halverwege de tweede helft zijn tweede doelpunt van de avond na een afgemeten voorzet vanaf de rechterflank van Mimeirhel Benita.
Opstootjes
Kort na het laatste fluitsignaal zochten beide ploegen de confrontatie. Er werd veel geduwd en de technische staf en de arbitrage moesten er aan te pas komen om de boel te sussen.
Arbiter Danny Makkelie werd kort na de schermutselingen naar zijn beeldscherm geroepen en bekeek de beelden van de opstootjes. Hij besloot Parrott rood te geven en gaf Volendammer Safouane Karim zijn tweede gele kaart van de avond.
Excelsior lang zonder zege
Excelsior was bijna drie maanden geleden thuis te sterk voor sc Heerenveen. De elf duels daaropvolgend werden niet gewonnen. Excelsior heeft nu 25 punten, één meer dan RKC en zes meer dan Volendam.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.
56 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.
1 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Michiel Kramer heeft het einde van zijn carrière als profvoetballer aangekondigd. De 37-jarige aanvaller van RKC Waalwijk zet er aan het einde van dit seizoen een punt achter, na achttien seizoenen met 'ontelbaar veel momenten', meldt de Brabantse club uit de eerste divisie op X.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha speelde geen minuut mee bij FC Barcelona, maar had na afloop het hoogste woord. De geblesseerde aanvaller ging tekeer tegen de arbitrage. "We zijn bestolen. Niet alleen in deze wedstrijd, maar ook vorige week in de heenwedstrijd. De beslissingen van de scheidsrechter zijn ongelooflijk slecht geweest", zei hij na de winst van 2-1 op Atlético Madrid in de kwartfinale van de Champions League. Die zege was niet genoeg om de 2-0-nederlaag in het eerste duel goed te maken, waardoor Barcelona is uitgeschakeld.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-spits Hugo Ekitike heeft vermoedelijk een achillespees gescheurd in het met 2-0 verloren Champions League-duel met Paris Saint-Germain. "Het ziet er heel slecht uit, hoewel het moeilijk te zeggen is hoe ernstig het is", zei trainer Arne Slot na afloop van de wedstrijd tegen verslaggevers. Ekitike stond in de basis tegen PSG, maar viel voor rust al uit. Hij moest per brancard het veld af.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot betreurde de uitschakeling van Liverpool in de Champions League en gaf het missen van de vele kansen de schuld van de thuisnederlaag tegen titelhouder Paris Saint-Germain in de kwartfinale (0-2). "Helaas was dit weer een van de wedstrijden in dit seizoen waarin we de kansen die we kregen niet benutten", zei de Nederlandse coach na afloop tegen verslaggevers. "Opnieuw presteerden we ondermaats als het gaat om afronden en dat doen we het hele seizoen al."
3 uur geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.
9 uur geleden