Excelsior laat FC Volendam kansloos (4-0) in degradatiestrijd
ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft goede zaken gedaan in de strijd tegen degradatie door FC Volendam met duidelijke cijfers te verslaan. Het werd 4-0 in Kralingen. Voor de Rotterdammers, die RKC passeren en voorlopig vijftiende staan, was het pas de eerste zege sinds 19 januari.
De 1-0 en 2-0 vielen vlak voor rust nadat Excelsior al een aantal goede mogelijkheden onbenut had gelaten. Lance Duijvestijn opende de score met een schuiver van buiten het zestienmetergebied en kort daarna tikte Lazaros Lamprou de bal binnen nadat een corner was doorgekopt door Troy Parrott.
Tien minuten na rust maakte de Ier Parrott er 3-0 van. Lamprou maakte halverwege de tweede helft zijn tweede doelpunt van de avond na een afgemeten voorzet vanaf de rechterflank van Mimeirhel Benita.
Opstootjes
Kort na het laatste fluitsignaal zochten beide ploegen de confrontatie. Er werd veel geduwd en de technische staf en de arbitrage moesten er aan te pas komen om de boel te sussen.
Arbiter Danny Makkelie werd kort na de schermutselingen naar zijn beeldscherm geroepen en bekeek de beelden van de opstootjes. Hij besloot Parrott rood te geven en gaf Volendammer Safouane Karim zijn tweede gele kaart van de avond.
Excelsior lang zonder zege
Excelsior was bijna drie maanden geleden thuis te sterk voor sc Heerenveen. De elf duels daaropvolgend werden niet gewonnen. Excelsior heeft nu 25 punten, één meer dan RKC en zes meer dan Volendam.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag de uitwedstrijd tegen FC Volendam met 2-0 gewonnen. Door de zege is de Friese ploeg zeker van deelname aan de play-offs om Europees voetbal.
47 minuten geledenSITTARD (ANP) - Feyenoord begint de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de Eredivisie zondag met dezelfde elf basisspelers als vorige week zaterdag. De Rotterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-1 van FC Groningen.
1 uur geledenPORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
16 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
18 uur geleden