Excelsior laat FC Volendam kansloos (4-0) in degradatiestrijd
ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft goede zaken gedaan in de strijd tegen degradatie door FC Volendam met duidelijke cijfers te verslaan. Het werd 4-0 in Kralingen. Voor de Rotterdammers, die RKC passeren en voorlopig vijftiende staan, was het pas de eerste zege sinds 19 januari.
De 1-0 en 2-0 vielen vlak voor rust nadat Excelsior al een aantal goede mogelijkheden onbenut had gelaten. Lance Duijvestijn opende de score met een schuiver van buiten het zestienmetergebied en kort daarna tikte Lazaros Lamprou de bal binnen nadat een corner was doorgekopt door Troy Parrott.
Tien minuten na rust maakte de Ier Parrott er 3-0 van. Lamprou maakte halverwege de tweede helft zijn tweede doelpunt van de avond na een afgemeten voorzet vanaf de rechterflank van Mimeirhel Benita.
Opstootjes
Kort na het laatste fluitsignaal zochten beide ploegen de confrontatie. Er werd veel geduwd en de technische staf en de arbitrage moesten er aan te pas komen om de boel te sussen.
Arbiter Danny Makkelie werd kort na de schermutselingen naar zijn beeldscherm geroepen en bekeek de beelden van de opstootjes. Hij besloot Parrott rood te geven en gaf Volendammer Safouane Karim zijn tweede gele kaart van de avond.
Excelsior lang zonder zege
Excelsior was bijna drie maanden geleden thuis te sterk voor sc Heerenveen. De elf duels daaropvolgend werden niet gewonnen. Excelsior heeft nu 25 punten, één meer dan RKC en zes meer dan Volendam.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
4 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.
5 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - Kees Smit en Sven Mijnans staan woensdagavond bij AZ in de basis voor de halve finale van de KNVB-beker tegen Telstar. Beide middenvelders maakten recent hun rentree na blessures. Zondag speelden ze allebei een helft tijdens de verloren wedstrijd bij FC Utrecht (2-0).
7 uur geleden