Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Excelsior haalt Dijkhuizen terug als opvolger Moniz

Excelsior haalt Dijkhuizen terug als opvolger Moniz

ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft Marinus Dijkhuizen aangesteld als opvolger van de ontslagen Ricardo Moniz. De 48-jarige Dijkhuizen was al eerder werkzaam als trainer van de Rotterdamse club waarmee hij in 2014 promoveerde naar de eredivisie. Momenteel staat Excelsior op de achtste plek in de eerste divisie.

"De club heeft vertrouwen in mij en we zijn altijd loyaal geweest aan elkaar. Het is allemaal heel snel gegaan. Gisteren stond ik nog bij FC Utrecht op het veld, vandaag ben ik bij Excelsior. De situatie is natuurlijk wel anders dan zes jaar geleden. Toen volgde ik Jon Dahl Tomasson op, die naar Roda JC vertrok om zich te verbeteren", zei Dijkhuizen over zijn terugkeer.

"Aan het begin van het nieuwe seizoen starten had ik idealer gevonden, maar Excelsior gaf er de voorkeur aan dat ik nu zou instappen. Dat snap ik ook, vanwege de lange termijn. Ik vind het niet prettig om FC Utrecht midden in het seizoen te verlaten, maar desondanks heb ik voor mijn ambitie gekozen."

Carrière

De afgelopen jaren was Dijkhuizen, tevens oud-speler van Excelsior, werkzaam als assistent-trainer en videoanalist bij FC Utrecht.

Vrijdag neemt Excelsior het in eigen stadion op tegen NAC Breda, waar Dijkhuizen na zijn eerste periode in Rotterdam ook hoofdtrainer was. Verder was hij ook nog kortstondig trainer van SC Cambuur en het Engelse Brentford FC.

Excelsior degradeerde vorig seizoen via de play-offs om promotie en degradatie uit de eredivisie. RKC was over twee duels te sterk.

Meer uit Voetbal

Juventus klimt met ruime zege op Sassuolo naar vierde plaats

SASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.

11 uur geleden
Titelverdediger Ivoorkust via Burkina Faso verder op Afrika Cup

MARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.

11 uur geleden
Real Madrid zonder geblesseerde Mbappé naar Saudi-Arabië

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.

13 uur geleden
Algerije met Hadj Moussa naar kwartfinales van de Afrika Cup

RABAT (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder Anis Hadj Moussa aan de hervatting van de Eredivisie. De Algerijn plaatste zich dinsdagavond samen met Ramiz Zerrouki van FC Twente voor de kwartfinales van de Afrika Cup. Algerije won in Rabat na verlenging met 1-0 van de Democratische Republiek Congo en treft Nigeria in de strijd om een plek bij de laatste vier. Hadj Moussa mist dat duel door een schorsing.

14 uur geleden
PEC Zwolle ontbindt contract aanvaller Manu

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het tot de zomer lopende contract van aanvaller Braydon Manu ontbonden. De 28-jarige Duitser met Ghanese roots maakte al enkele maanden geen deel meer uit van de selectie.

14 uur geleden
Ten Hag keert als technisch directeur terug bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag keert terug bij FC Twente. De 55-jarige oud-trainer van onder meer Ajax, Manchester United en Bayer Leverkusen gaat bij de Enschedeërs aan de slag als technisch directeur. Ten Hag ondertekent een contract tot de zomer van 2028.

15 uur geleden
Feyenoord-doelman Andreev maakt seizoen af bij Lech Poznan

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-doelman Plamen Andreev maakt het seizoen af bij Lech Poznan. De Poolse club huurt de 21-jarige Bulgaar en heeft daarna de optie om hem te kopen. Dat meldt Lech Poznan op de clubwebsite.

15 uur geleden