Excelsior boekt tegen Heerenveen eerste zege sinds begin oktober
ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft na lange tijd een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. De Rotterdammers deden dat tegen sc Heerenveen op overtuigende wijze: 3-0. De score had nog hoger uit kunnen vallen.
Excelsior versloeg Sparta op 1 oktober met 2-1. Van de tien duels daarna eindigden er vijf in een gelijkspel en vijf in een nederlaag.
Tegen Heerenveen lag het initiatief vanaf het begin bij het elftal van trainer Marinus Dijkhuizen, die vorige week zijn contract verlengde. Couhaib Driouech zette Excelsior in de 18e minuut op voorsprong. De aanvaller dook na een goede loopactie op bij de eerste paal en scoorde op aangeven van Troy Parrott. De Ier Parrott was enkele minuten later zelf trefzeker. Hij profiteerde van miscommunicatie tussen Patrik Wålemark en Denzel Hall. Hall dacht dat de bal van Wålemark was bedoeld voor keeper Andries Noppert. Parrott pikte de bal op en schoof de bal binnen (2-0).
Eigen doel
Na een half uur werd het bijna 3-0. Heerenveen-aanvoerder Sven van Beek kopte de bal bijna in eigen doel (lat). In de rebound raakte Noah Naujoks van dichtbij, ook met zijn hoofd, de paal. Kenzo Goudmijn trapte de bal daarna over.
Heerenveen-trainer Kees van Wonderen haalde Wålemark en Anas Tahiri nog voor de rust naar de kant. De wissels veranderden het spelbeeld niet. Lazaros Lamprou zorgde in de 63e minuut voor de derde treffer, nadat hij de bal uit een hoekschop voor zich kreeg.
Excelsior en sc Heerenveen hebben na achttien speelronden allebei 20 punten en staan daarmee negende en tiende.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández heeft Joshua Zirkzee opgeroepen als vervanger voor de geblesseerde Brian Brobbey. Dat maakte de KNVB een dag na het gelijkspel van Oranje in Amsterdam tegen Duitsland (1-1) bekend. Zirkzee meldt zich vrijdagavond in Zeist bij de selectie.
57 minuten geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Ook de bestuursvoorzitters van de hoogste voetbalcompetities in Duitsland, Spanje, Italië en Engeland hebben scherpe kritiek geuit op de FIFA en voorzitter Gianni Infantino. De Zwitser kwam in opspraak door het inmiddels ingetrokken commercialiseringsplan om een deel van de WK-rechten te verkopen aan derden.
1 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/DPA) - De laatste wedstrijd van Lionel Messi voor Argentinië is binnen twee uur uitverkocht. Er waren 80.000 kaartjes beschikbaar voor het vriendschappelijke duel op 6 oktober met Benin in het Estadio Monumental in Buenos Aires.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Bernard Schuiteman aangesteld als nieuwe technisch directeur. De 52-jarige oud-speler komt over van RKC Waalwijk, waar hij nu dezelfde functie vervult. Hij begint op 1 december met zijn werkzaamheden bij de club uit Arnhem.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/DPA) - Het wegvallen van de Duitse international Jamal Musiala tijdens de warming-up voor de wedstrijd in de Nations League tegen het Nederlands elftal had niets te maken met zijn recente onwelwordingen. Dat zei de Duitse bondscoach Jürgen Klopp na het gelijkspel in Amsterdam (1-1).
4 uur geledenSAN JOSÉ (ANP) - Curaçao is de Nations League begonnen met een miraculeuze overwinning bij Costa Rica. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat draaide dankzij drie invallers in het laatste halfuur een achterstand van drie doelpunten om in een 4-3-zege.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oranje-international Cody Gakpo heeft met zijn doelpunt tegen Duitsland in de Nations League (1-1) Rafael van der Vaart geëvenaard. De aanvaller van Liverpool staat nu, net als de voormalig Ajacied, op 25 treffers voor het Nederlands elftal. Gakpo bereikte dat aantal in zijn 55e interland. Van der Vaart kwam in 109 interlands tot 25 doelpunten.
11 uur geleden