
Examenperiode begint voor scholieren vmbo basis- en kader
DEN HAAG (ANP) - Voor een kleine 40.000 vmbo-leerlingen gaat de examenperiode maandag van start. Scholen kunnen de digitale eindexamens voor leerlingen van het vmbo basis- en kaderonderwijs vanaf 3 april afnemen.
Vrijwel alle scholen maken volgens het College voor Toetsen en Examens (CvTE) gebruik van de optie voor het flexibel afnemen van de digitale examens. Dat kan alleen voor de leerwegen vmbo basis en kader. Volgens een woordvoerster van het college zijn twee of drie scholen nog niet overgegaan op de digitale flexibele examens. De leerlingen van die scholen doen dus mee aan de centraal schriftelijke examens. Die beginnen op 11 mei. Vanaf 2025 moeten overigens alle vmbo-scholen zijn overgestapt op de digitale flexibele examens.
In totaal doen volgens het CvTE dit jaar ongeveer 186.000 middelbare scholieren examen. Dat aantal kan uiteindelijk iets lager uitvallen, legt de woordvoerster uit, omdat scholen een ruime marge aanhouden bij het bestellen van de centrale examens bij DUO.
Ook dit jaar zijn er nog "kleine maatregelen" nodig voor de centrale examens in het voorgezet onderwijs, omdat de gevolgen van de coronacrisis nog steeds merkbaar zijn in het onderwijs. Zo is de periode dat vmbo basis- en kaderleerlingen het digitale examen kunnen doen twee weken langer. Scholen hebben tot 21 juli om de examens af te nemen.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft voor dinsdagochtend code geel afgegeven vanwege gladheid door sneeuw. De waarschuwing geldt voor de provincies Friesland, Groningen, Drenthe en Overijssel. "Er is kans op ongelukken door gladde wegen, fietspaden en voetpaden", aldus het weerinstituut.
12 minuten geledenKRABBENDIJKE (ANP) - In het Zeeuwse Krabbendijke heeft de politie twee mannen en twee jongens aangehouden in de Dorpsstraat in verband met een vechtpartij die vermoedelijk begon op het treinstation. De politie kreeg een melding van een "onrustige, maar onduidelijke situatie" en ging met meerdere wagens ter plaatse.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Door de aanvoer van koude lucht uit het oosten, daalt de gemiddelde temperatuur aankomende week. Volgens weerbureau Weeronline wordt het overdag gemiddeld niet warmer dan 5 graden en is er plaatselijk ook kans op nachtvorst. Ook kunnen er, mits het koud genoeg blijft, witte vlokken naar beneden dwarrelen.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een automobilist die zondagochtend aan de politie probeerde te ontkomen, heeft een harde botsing gehad in het centrum van Rotterdam. Een van de inzittenden is aanspreekbaar naar een ziekenhuis gebracht, de ander sloeg op de vlucht.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump mag dan dreigende uitspraken doen over bijvoorbeeld Groenland of het Panamakanaal, het is vooral de onderliggende boodschap waar men op moet letten. Dat zegt NAVO-secretaris-generaal Mark Rutte in het programma Buitenhof.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De NAVO weet niet beter dan dat de nieuwe Amerikaanse president Donald Trump in juni naar Den Haag komt voor de NAVO-top. "We hebben geen andere berichten", zei NAVO-chef Mark Rutte zondag.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte houdt de mogelijkheid open dat Europa niet deelneemt aan toekomstige onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne. De Verenigde Staten zullen in zulk vredesoverleg met Rusland zeker wel een grote rol spelen, denkt hij.
9 uur geleden