Examenperiode begint voor scholieren vmbo basis- en kader
DEN HAAG (ANP) - Voor een kleine 40.000 vmbo-leerlingen gaat de examenperiode maandag van start. Scholen kunnen de digitale eindexamens voor leerlingen van het vmbo basis- en kaderonderwijs vanaf 3 april afnemen.
Vrijwel alle scholen maken volgens het College voor Toetsen en Examens (CvTE) gebruik van de optie voor het flexibel afnemen van de digitale examens. Dat kan alleen voor de leerwegen vmbo basis en kader. Volgens een woordvoerster van het college zijn twee of drie scholen nog niet overgegaan op de digitale flexibele examens. De leerlingen van die scholen doen dus mee aan de centraal schriftelijke examens. Die beginnen op 11 mei. Vanaf 2025 moeten overigens alle vmbo-scholen zijn overgestapt op de digitale flexibele examens.
In totaal doen volgens het CvTE dit jaar ongeveer 186.000 middelbare scholieren examen. Dat aantal kan uiteindelijk iets lager uitvallen, legt de woordvoerster uit, omdat scholen een ruime marge aanhouden bij het bestellen van de centrale examens bij DUO.
Ook dit jaar zijn er nog "kleine maatregelen" nodig voor de centrale examens in het voorgezet onderwijs, omdat de gevolgen van de coronacrisis nog steeds merkbaar zijn in het onderwijs. Zo is de periode dat vmbo basis- en kaderleerlingen het digitale examen kunnen doen twee weken langer. Scholen hebben tot 21 juli om de examens af te nemen.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Vakbond CNV is positief over nieuwe, ingestelde veiligheidsmaatregelen rondom "de beruchte" buslijn Emmen-Stadskanaal, die via Ter Apel gaat. Asielzoekers maken gebruik van de lijn en de afgelopen periode is het aantal incidenten fors toegenomen, meldde busvervoerder Qbuzz eerder deze week. Het gaat dan om intimidatie, bedreigingen en fysiek geweld aan het adres van buschauffeurs, stelt CNV.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het rode gebied in het reisadvies voor het grensgebied van Thailand en Cambodja is door het ministerie van Buitenlandse Zaken uitgebreid. In plaats van een rood reisadvies voor stroken van 20 kilometer vanaf de grens beide kanten op, gaat het nu om 50 kilometer. Volgens het ministerie is de situatie ter plekke "gevaarlijk en onvoorspelbaar".
32 minuten geledenDEN HAAG/DEN BOSCH (ANP) - In de provincies Noord-Brabant, Zeeland en Zuid-Holland is bezorgd gereageerd op het nieuws dat de problemen aan de Haringvlietbrug erger zijn dan verwacht. De in 1964 geopende brug, onderdeel van de A29, is voor het verkeer een belangrijke schakel tussen deze drie provincies. Demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur) meldde donderdag dat lasverbindingen op korte termijn versterkt moeten worden om te voorkomen dat flinke scheuren ontstaan.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Mensen met verward gedrag moeten meer passende woon- en behandelplekken krijgen, vindt belangenorganisatie MIND. Die zet zich in voor cliënten in de geestelijke gezondheidszorg en hun naasten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft donderdag in hoger beroep straffen van 9,5 tot 15,5 jaar opgelegd aan zeven verdachten in de zaak rond de overval op een waardetransport in Amsterdam-Noord op 19 mei 2021. Tijdens een achtervolging schoten de vluchtende overvallers op de politie. Zes verdachten zijn daarom niet alleen voor de overval maar ook voor dat schieten veroordeeld.
2 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat het Noord-Hollandse Statenlid Ronald van Tiggelen (PVV) vervolgen voor het aanrijden van een demonstrante van Extinction Rebellion op 3 maart. Dat laat de advocaat van de 67-jarige activiste weten. Het OM bevestigt een 73-jarige man uit Zandvoort te gaan vervolgen, maar noemt geen naam.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Mensen die een gevangenisstraf hebben uitgezeten of zorg hebben gekregen, hebben moeite om te leren hoe ze meer op eigen benen kunnen staan. Dat stelt de ggz. "Voor de meest kwetsbare mensen zijn de overgangen in ons systeem te groot. Zonder langdurige begeleiding en een woonplek lopen zij vast. Met soms alle gevolgen van dien", zegt Ruth Peetoom, voorzitter van de brancheorganisatie voor de geestelijke gezondheidszorg.
2 uur geleden