Examenperiode begint voor scholieren vmbo basis- en kader
DEN HAAG (ANP) - Voor een kleine 40.000 vmbo-leerlingen gaat de examenperiode maandag van start. Scholen kunnen de digitale eindexamens voor leerlingen van het vmbo basis- en kaderonderwijs vanaf 3 april afnemen.
Vrijwel alle scholen maken volgens het College voor Toetsen en Examens (CvTE) gebruik van de optie voor het flexibel afnemen van de digitale examens. Dat kan alleen voor de leerwegen vmbo basis en kader. Volgens een woordvoerster van het college zijn twee of drie scholen nog niet overgegaan op de digitale flexibele examens. De leerlingen van die scholen doen dus mee aan de centraal schriftelijke examens. Die beginnen op 11 mei. Vanaf 2025 moeten overigens alle vmbo-scholen zijn overgestapt op de digitale flexibele examens.
In totaal doen volgens het CvTE dit jaar ongeveer 186.000 middelbare scholieren examen. Dat aantal kan uiteindelijk iets lager uitvallen, legt de woordvoerster uit, omdat scholen een ruime marge aanhouden bij het bestellen van de centrale examens bij DUO.
Ook dit jaar zijn er nog "kleine maatregelen" nodig voor de centrale examens in het voorgezet onderwijs, omdat de gevolgen van de coronacrisis nog steeds merkbaar zijn in het onderwijs. Zo is de periode dat vmbo basis- en kaderleerlingen het digitale examen kunnen doen twee weken langer. Scholen hebben tot 21 juli om de examens af te nemen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Peter Plasman, de advocaat van de vrouw die Marco Borsato beschuldigde van ontucht, is ervan overtuigd dat het proces rond de zanger nog niet klaar is. "Gezien de inzet en de belangen die aan de orde zijn, verwacht ik dat het Openbaar Ministerie in hoger beroep zal gaan", zei hij bij het verlaten van de rechtbank in Utrecht.
25 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Advocaten Geert-Jan Knoops en Carry Knoops weten nog niet of Marco Borsato een zaak wil maken van de tegenaangifte die hij in 2021 deed tegen de vrouw die hem beschuldigde van ontucht. De zanger beschuldigde haar en haar moeder van het doen van een valse aangifte, smaad en laster.
26 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Marco Borsato heeft onder luid gejuich en gejoel van fans het gerechtsgebouw in Utrecht verlaten nadat de rechtbank hem had vrijgesproken van ontucht met een minderjarige. "Ik hoop nu door te kunnen gaan met mijn leven. Dat heeft zes jaar stilgestaan", zei hij opgelucht bij vertrek tegen de verzamelde pers. "Ik ga naar mijn gezin. Ik moet echt even bijkomen."
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie is het niet eens met de beslissing van de rechtbank in Haarlem om op Schiphol betrapte drugskoeriers voortaan lagere straffen te geven. Het OM wil dat het gerechtshof naar de nieuwe normen kijkt en gaat daarom in beroep, laat een woordvoerder weten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij een auto-ongeluk in Den Haag waarbij het voertuig kort door de politie werd achtervolgd, zijn drie mensen om het leven gekomen, meldt het Openbaar Ministerie (OM). Een persoon is gewond geraakt. Over de identiteit van de slachtoffers is niets bekendgemaakt.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft Marco Borsato (58) donderdag vrijgesproken in zijn zedenzaak. Volgens de rechters is er onvoldoende wettig en overtuigend bewijs voor de aanklacht dat de zanger van september 2014 tot en met januari 2015 ontucht heeft gepleegd met een 15-jarig meisje. Het Openbaar Ministerie had een celstraf van vijf maanden geƫist.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marco Borsato hoopt op vrijspraak en "heeft vertrouwen in de rechtbank." Dat zegt de zanger bij aankomst bij de rechtbank in Utrecht. Hij krijgt daar te horen of hij wordt veroordeeld voor het plegen van ontucht met een minderjarige. Er bestaat ook een kans dat de zaak wordt aangehouden voor nader onderzoek.
2 uur geleden