Ex-wielrenster Van Vleuten krijgt rol bij ploeg Fenix-Deceuninck
MILAAN (ANP) - Annemiek van Vleuten treedt in dienst van de Belgische vrouwenploeg Fenix-Deceuninck. De voormalig wereldkampioene, die in 2023 haar actieve loopbaan beëindigde, krijgt een nieuwe rol. Van Vleuten wordt 'performance mentor', zo meldde de ploeg waarvoor onder anderen de Nederlandse rensters Puck Pieterse en Pauliena Rooijakkers uitkomen, bij een persconferentie in Milaan.
"In mijn laatste jaren als wielrenster wist ik al dat ik graag met wielrenners en atleten wilde gaan werken. Ik wil ze bijbrengen hoe ze hun potentieel het beste kunnen benutten zonder uit balans te raken", zei Van Vleuten (42) in een toelichting. "Ik wil graag bijdragen aan de groei van dit talentvolle team. Tijdens mijn loopbaan heb ik de waarde geleerd van reflectie en ben ik met vallen en opstaan beter geworden. Ik hoop te helpen dit proces te versnellen voor de rensters uit deze ploeg. Het is een geweldige uitdaging die aansluit bij mijn ambitie om te groeien als coach."
Het team is in handen van de gebroeders Christoph en Philip Roodhooft, die ook de leiding hebben bij Alpecin-Deceuninck, de ploeg waarvoor Mathieu van der Poel uitkomt. Van Vleuten won onder meer vier keer de Giro, drie keer de Vuelta, de eerste editie van de Tour de France Femmes, tal van klassiekers en vier wereldtitels: twee in de wegrace (2019 en 2022) en twee op de tijdrit (2017 en 2018). In Tokio werd ze in 2021 bovendien olympisch kampioen tijdrijden.
Meer uit Sport
TILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.
35 minuten geledenTILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoë Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Venus Williams heeft tennishistorie geschreven als oudste deelnemer ooit aan de Australian Open. Het verblijf van de 45-jarige Amerikaanse op het grandslamtoernooi in Melbourne was van korte duur, want ze werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Williams beet wel stevig van zich af tegen de 24-jarige Servische Olga Danilovic; ze verloor na twee uur en zeventien minuten in drie sets: 7-6 (5) 3-6 4-6.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de Europese kampioenschappen in Tilburg goud gewonnen op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Teun Boer, Michelle Velzeboer en Jens van 't Wout wisten het Italiaanse team, dat steeds op de tweede positie lag, in het slot van de race ook van zich af te houden.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich zondag zonder grote problemen geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De nummer 1 van de wereldranglijst was in Melbourne in drie sets (6-3 7-6 (2) 6-2) te sterk voor de Australiër Adam Walton (26). Alcaraz speelt tegen de Duitser Yannick Hanfmann om een plek in de derde ronde.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Suzan Lamens is uitgeschakeld in de eerste ronde van de Australian Open. De beste tennisster van Nederland leed in Melbourne een pijnlijke nederlaag in drie sets (6-3 5-7 2-6) tegen de voor Oostenrijk uitkomende Russische Anastasia Potapova.
5 uur geleden