Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ex-wielrenster Van Vleuten krijgt rol bij ploeg Fenix-Deceuninck

Ex-wielrenster Van Vleuten krijgt rol bij ploeg Fenix-Deceuninck

MILAAN (ANP) - Annemiek van Vleuten treedt in dienst van de Belgische vrouwenploeg Fenix-Deceuninck. De voormalig wereldkampioene, die in 2023 haar actieve loopbaan beëindigde, krijgt een nieuwe rol. Van Vleuten wordt 'performance mentor', zo meldde de ploeg waarvoor onder anderen de Nederlandse rensters Puck Pieterse en Pauliena Rooijakkers uitkomen, bij een persconferentie in Milaan.

"In mijn laatste jaren als wielrenster wist ik al dat ik graag met wielrenners en atleten wilde gaan werken. Ik wil ze bijbrengen hoe ze hun potentieel het beste kunnen benutten zonder uit balans te raken", zei Van Vleuten (42) in een toelichting. "Ik wil graag bijdragen aan de groei van dit talentvolle team. Tijdens mijn loopbaan heb ik de waarde geleerd van reflectie en ben ik met vallen en opstaan beter geworden. Ik hoop te helpen dit proces te versnellen voor de rensters uit deze ploeg. Het is een geweldige uitdaging die aansluit bij mijn ambitie om te groeien als coach."

Het team is in handen van de gebroeders Christoph en Philip Roodhooft, die ook de leiding hebben bij Alpecin-Deceuninck, de ploeg waarvoor Mathieu van der Poel uitkomt. Van Vleuten won onder meer vier keer de Giro, drie keer de Vuelta, de eerste editie van de Tour de France Femmes, tal van klassiekers en vier wereldtitels: twee in de wegrace (2019 en 2022) en twee op de tijdrit (2017 en 2018). In Tokio werd ze in 2021 bovendien olympisch kampioen tijdrijden.

Meer uit Sport

Van der Poel dacht te worden ingelopen na lange solo

HARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel dacht te worden ingelopen vlak voor de finish van de E3 Saxo Classic in Harelbeke. Doordat de achtervolgers even twijfelden, kon hij alsnog voor de derde keer op rij de Vlaamse koers winnen. "Ik ben heel blij met de overwinning, maar het kostte heel veel energie", zei hij in het flashinterview.

55 minuten geleden
Van der Poel wint voor derde keer op rij E3 Saxo Classic

HARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor de derde keer op rij de E3 Saxo Classic op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech kwam na 208,5 kilometer na een lange solo aan in Harelbeke, waarin hij in de finale vier achtervolgers net voorbleef. De Noor Per Strand Hagenes werd tweede en de Belg Florian Vermeersch derde.

1 uur geleden
Vingegaard wint vijfde etappe en leidt in de Ronde van Catalonië

LA MOLINA/COLL DE PAL (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de vijfde etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike kwam op de Coll de Pal in zijn eentje als eerste over de streep. Vingegaard nam de leiding in het klassement over van de Fransman Dorian Godon (Ineos Grenadiers).

2 uur geleden
Trump feliciteert IOC met uitsluiten transgender vrouwen Spelen

WASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.

6 uur geleden
Honkballer Rafaela belangrijk voor Red Sox op openingsdag MLB

CINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.

6 uur geleden
Nederland organiseert EK Hockey 2029 voor mannen en vrouwen

UTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.

7 uur geleden
Sabalenka in finale Miami na winst in tennistopper tegen Rybakina

MIAMI (ANP) - Titelverdediger Aryna Sabalenka heeft zich ten koste van Elena Rybakina geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst was met 6-4 6-3 te sterk voor de mondiale nummer 2 uit Kazachstan.

9 uur geleden