Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ex-wielrenster Van Vleuten krijgt rol bij ploeg Fenix-Deceuninck

Ex-wielrenster Van Vleuten krijgt rol bij ploeg Fenix-Deceuninck

MILAAN (ANP) - Annemiek van Vleuten treedt in dienst van de Belgische vrouwenploeg Fenix-Deceuninck. De voormalig wereldkampioene, die in 2023 haar actieve loopbaan beëindigde, krijgt een nieuwe rol. Van Vleuten wordt 'performance mentor', zo meldde de ploeg waarvoor onder anderen de Nederlandse rensters Puck Pieterse en Pauliena Rooijakkers uitkomen, bij een persconferentie in Milaan.

"In mijn laatste jaren als wielrenster wist ik al dat ik graag met wielrenners en atleten wilde gaan werken. Ik wil ze bijbrengen hoe ze hun potentieel het beste kunnen benutten zonder uit balans te raken", zei Van Vleuten (42) in een toelichting. "Ik wil graag bijdragen aan de groei van dit talentvolle team. Tijdens mijn loopbaan heb ik de waarde geleerd van reflectie en ben ik met vallen en opstaan beter geworden. Ik hoop te helpen dit proces te versnellen voor de rensters uit deze ploeg. Het is een geweldige uitdaging die aansluit bij mijn ambitie om te groeien als coach."

Het team is in handen van de gebroeders Christoph en Philip Roodhooft, die ook de leiding hebben bij Alpecin-Deceuninck, de ploeg waarvoor Mathieu van der Poel uitkomt. Van Vleuten won onder meer vier keer de Giro, drie keer de Vuelta, de eerste editie van de Tour de France Femmes, tal van klassiekers en vier wereldtitels: twee in de wegrace (2019 en 2022) en twee op de tijdrit (2017 en 2018). In Tokio werd ze in 2021 bovendien olympisch kampioen tijdrijden.

Meer uit Sport

Verstappen derde in Grote Prijs van Canada, zege Antonelli

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.

53 minuten geleden
Steenbergen verbetert Nederlands record op 100 meter vrije slag

MONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.

3 uur geleden
Volleybalsters winnen in Four Nations Cup ook van Duitsland

APELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.

5 uur geleden
Noor Dversnes wint rit in Giro door peloton voor te blijven

MILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.

6 uur geleden
Zverev begint Roland Garros met overtuigende zege op Bonzi

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.

8 uur geleden
Kostjoek boekt na raketinslag emotionele zege op Roland Garros

PARIJS (ANP/AFP) - Tennisster Marta Kostjoek heeft als eerste speelster de tweede ronde op Roland Garros bereikt. Voor de Oekraïense, die de in Rusland geboren Spaanse Oksana Selechmeteva met 6-2 6-3 versloeg, was het een zege die gepaard ging met veel emoties.

9 uur geleden
Beachvolleybalsters Van Driel en Konink behalen brons in Nuvali

NUVALI (ANP) - Beachvolleybalsters Emi van Driel en Mila Konink hebben bij het Challenge-toernooi in Nuvali op de Filipijnen een bronzen medaille behaald. Het Nederlandse duo was in de strijd om de derde plaats te sterk voor Valentyna Davidova en Anhelina Chmil uit Oekraïne: 22-20 21-18.

12 uur geleden