Ex-wielrenster Van Vleuten krijgt rol bij ploeg Fenix-Deceuninck
MILAAN (ANP) - Annemiek van Vleuten treedt in dienst van de Belgische vrouwenploeg Fenix-Deceuninck. De voormalig wereldkampioene, die in 2023 haar actieve loopbaan beëindigde, krijgt een nieuwe rol. Van Vleuten wordt 'performance mentor', zo meldde de ploeg waarvoor onder anderen de Nederlandse rensters Puck Pieterse en Pauliena Rooijakkers uitkomen, bij een persconferentie in Milaan.
"In mijn laatste jaren als wielrenster wist ik al dat ik graag met wielrenners en atleten wilde gaan werken. Ik wil ze bijbrengen hoe ze hun potentieel het beste kunnen benutten zonder uit balans te raken", zei Van Vleuten (42) in een toelichting. "Ik wil graag bijdragen aan de groei van dit talentvolle team. Tijdens mijn loopbaan heb ik de waarde geleerd van reflectie en ben ik met vallen en opstaan beter geworden. Ik hoop te helpen dit proces te versnellen voor de rensters uit deze ploeg. Het is een geweldige uitdaging die aansluit bij mijn ambitie om te groeien als coach."
Het team is in handen van de gebroeders Christoph en Philip Roodhooft, die ook de leiding hebben bij Alpecin-Deceuninck, de ploeg waarvoor Mathieu van der Poel uitkomt. Van Vleuten won onder meer vier keer de Giro, drie keer de Vuelta, de eerste editie van de Tour de France Femmes, tal van klassiekers en vier wereldtitels: twee in de wegrace (2019 en 2022) en twee op de tijdrit (2017 en 2018). In Tokio werd ze in 2021 bovendien olympisch kampioen tijdrijden.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout was al vanaf de zomer bezig met de olympische 500 meter. "Toen werd het programma van de Spelen bekend en zag ik dat deze afstand op mijn verjaardag was ingepland. Dat kan geen toeval zijn. Ik wist dat het op deze dag moest gebeuren", sprak de rijder van TeamNL, die in Milaan zijn 26e verjaardag vierde met een zilveren medaille. Zijn broer Jens behaalde, na zijn olympische titels op de 1000 en 1500 meter, brons.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Diepe ontgoocheling overheerst bij de shorttracksters na de olympische finale van de aflossing. Daarin kwam Michelle Velzeboer ten val waardoor het team met verder Xandra Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap als nummer 4 naast de medailles greep. "Dit is ontzettend teleurstellend, het is heel veel pech", zei Xandra Velzeboer.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement weer een plaats gestegen. Dat is te danken aan de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout, die in Milaan op de 500 meter respectievelijk als tweede en derde eindigden.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen een zilveren medaille behaald op de 500 meter. Zijn broer Jens van 't Wout eindigde als derde en pakte het brons. De zege ging naar de Canadees Steven Dubois. Teun Boer, de derde Nederlandse deelnemer, ging in de finale onderuit.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben bij de Spelen in Milaan na een val naast een medaille gegrepen op de aflossing. In de Milano Ice Skating Arena eindigde het team van Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap in de finale als vierde. Het goud ging naar Zuid-Korea, voor Italië en Canada.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout kan woensdag zijn derde olympische medaille bij de Spelen van Milaan winnen. De 24-jarige Nederlander plaatste zich in de Milano Ice Skating Arena voor de finale van de 500 meter. Eerder won Van 't Wout, die de snelste was in de tweede halve finale, goud op de 1000 en 1500 meter.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft een volgende stap gezet op weg naar zijn derde medaille op de Olympische Spelen in Milaan. De olympisch kampioen op de 1000 en 1500 meter bereikte woensdag de halve finale op de 500 meter.
10 uur geleden