Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ex-wielrenner Langeveld dendert nu met auto over Vlaamse kasseien

Ex-wielrenner Langeveld dendert nu met auto over Vlaamse kasseien

LOKEREN (ANP) - Vijftien jaar op rij denderde Sebastian Langeveld over kasseien en hellingen in de Ronde van Vlaanderen. Altijd op de fiets, drie keer resulterend in een top 10-notering. De inmiddels 38-jarige Lissenaar had er zondag best nog een zestiende editie aan toe willen voegen, maar besloot na lang piekeren de fiets te verruilen voor de ploegleiderswagen.

Toen contractverlenging ter sprake kwam bij EF Education-EasyPost, de ploeg waarvoor hij de laatste negen jaar van zijn carrière reed, was zijn idee er nog een voorjaar aan vast te plakken. "Afscheid nemen in Roubaix, dat leek me leuk." Parijs-Roubaix, de klassieker over Noord-Franse keien, reed hij veertien keer met viermaal een plaats bij de eerste tien. De derde plaats in 2017 was het hoogtepunt.

Er was ook de optie om over te stappen in de ploegleiderswagen. "Vorig jaar was ik in het voorjaar nog best goed, met dat niveau had ik dit jaar nog wel mijn steentje kunnen bijdragen." Maar wilde hij nog wel? In coronatijd had hij al ervaren dat wat langer thuis zijn bij zijn gezin in Lisse ook fijn was. Er waren twijfels: "kan ik het nog wel opbrengen? Roubaix rijden zeker, maar er zit een programma voor. En een hele winter trainen."

Focus

Langeveld vreesde ook dat de focus niet voldoende op zijn laatste koers zou liggen, in de wetenschap dat hij twee weken later als ploegleider zou instappen. De knoop werd doorgehakt. Na zijn laatste wedstrijd, begin oktober, ging hij voor een cursus bij de internationale wielerbond UCI naar het Zwitserse Aigle. "Heel veel theorie, een rijcursus voor de auto had me handiger geleken." Voordat de voorbereidingen voor het eerste trainingskamp begonnen genoot hij eerst van het "niet-wielrenner zijn". Want in de zeventien jaar als profrenner, en eigenlijk ook de jaren ervoor, stond de sport centraal. "Ik was ook veel weg. Nu wat minder en als ik nu thuis ben, ben ik ook echt thuis."

Deze weken is Lokeren de uitvalsbasis. Woensdag in Dwars door Vlaanderen zat hij met collega Andreas Klier in de ploegleiderswagen, net als komende zondag. Langeveld rijdt, dan is Klier de eerste ploegleider. In Parijs-Roubaix is het andersom. "Als renner was ik de laatste jaren al een soort wegkapitein. Zeker in het voorjaar. In deze koersen ligt mijn passie, hier kan ik mij ei kwijt." Vrijdag gaan ze nog op verkenning met de ploeg. "Terreinkennis is in deze koersen van groot belang." De kwakkelende Italiaan Alberto Bettiol (winnaar in 2019), de Amerikaan Neilson Powless en de Deen Mikkel Honoré moeten er nog bijzitten in de finale. Maar met het supertrio Wout van Aert, Mathieu van der Poel en Tadej Pogacar aan de start wordt het lastig. "Bijzondere talenten die elkaar alleen maar sterker maken." Zelf hoeft Langeveld in ieder geval niet meer te trappen. "De beleving is anders, maar ik kijk er net zo goed naar uit."

Meer uit Sport

Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

7 uur geleden
Pogacar kijkt uit naar historische recordpoging in Parijs-Roubaix

OUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."

8 uur geleden
Vollering moest diep gaan voor zege in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."

9 uur geleden
Vollering voegt zich in rijtje Nederlandse winnaars in Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.

9 uur geleden
Vollering wint voor het eerst Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.

9 uur geleden
Van der Poel kan leven met plek twee achter 'fenomeen' Pogacar

OUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."

9 uur geleden
Pogacar vervolgt recordjacht met winst in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.

10 uur geleden