Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ex-wielrenner Langeveld dendert nu met auto over Vlaamse kasseien

Ex-wielrenner Langeveld dendert nu met auto over Vlaamse kasseien

LOKEREN (ANP) - Vijftien jaar op rij denderde Sebastian Langeveld over kasseien en hellingen in de Ronde van Vlaanderen. Altijd op de fiets, drie keer resulterend in een top 10-notering. De inmiddels 38-jarige Lissenaar had er zondag best nog een zestiende editie aan toe willen voegen, maar besloot na lang piekeren de fiets te verruilen voor de ploegleiderswagen.

Toen contractverlenging ter sprake kwam bij EF Education-EasyPost, de ploeg waarvoor hij de laatste negen jaar van zijn carrière reed, was zijn idee er nog een voorjaar aan vast te plakken. "Afscheid nemen in Roubaix, dat leek me leuk." Parijs-Roubaix, de klassieker over Noord-Franse keien, reed hij veertien keer met viermaal een plaats bij de eerste tien. De derde plaats in 2017 was het hoogtepunt.

Er was ook de optie om over te stappen in de ploegleiderswagen. "Vorig jaar was ik in het voorjaar nog best goed, met dat niveau had ik dit jaar nog wel mijn steentje kunnen bijdragen." Maar wilde hij nog wel? In coronatijd had hij al ervaren dat wat langer thuis zijn bij zijn gezin in Lisse ook fijn was. Er waren twijfels: "kan ik het nog wel opbrengen? Roubaix rijden zeker, maar er zit een programma voor. En een hele winter trainen."

Focus

Langeveld vreesde ook dat de focus niet voldoende op zijn laatste koers zou liggen, in de wetenschap dat hij twee weken later als ploegleider zou instappen. De knoop werd doorgehakt. Na zijn laatste wedstrijd, begin oktober, ging hij voor een cursus bij de internationale wielerbond UCI naar het Zwitserse Aigle. "Heel veel theorie, een rijcursus voor de auto had me handiger geleken." Voordat de voorbereidingen voor het eerste trainingskamp begonnen genoot hij eerst van het "niet-wielrenner zijn". Want in de zeventien jaar als profrenner, en eigenlijk ook de jaren ervoor, stond de sport centraal. "Ik was ook veel weg. Nu wat minder en als ik nu thuis ben, ben ik ook echt thuis."

Deze weken is Lokeren de uitvalsbasis. Woensdag in Dwars door Vlaanderen zat hij met collega Andreas Klier in de ploegleiderswagen, net als komende zondag. Langeveld rijdt, dan is Klier de eerste ploegleider. In Parijs-Roubaix is het andersom. "Als renner was ik de laatste jaren al een soort wegkapitein. Zeker in het voorjaar. In deze koersen ligt mijn passie, hier kan ik mij ei kwijt." Vrijdag gaan ze nog op verkenning met de ploeg. "Terreinkennis is in deze koersen van groot belang." De kwakkelende Italiaan Alberto Bettiol (winnaar in 2019), de Amerikaan Neilson Powless en de Deen Mikkel Honoré moeten er nog bijzitten in de finale. Maar met het supertrio Wout van Aert, Mathieu van der Poel en Tadej Pogacar aan de start wordt het lastig. "Bijzondere talenten die elkaar alleen maar sterker maken." Zelf hoeft Langeveld in ieder geval niet meer te trappen. "De beleving is anders, maar ik kijk er net zo goed naar uit."

Meer uit Sport

Atlete Keetels liep steady naar eerste Nederlandse marathontitel

ROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels liep tijdens de marathon van Rotterdam precies de race die ze in haar hoofd had. De kersverse Nederlands kampioene op de klassieke afstand over 42,195 kilometer voelde zich na de finish nog scherp en keek tijdens een persconferentie tevreden terug op haar wedstrijd.

47 minuten geleden
Belg Abdi teleurgesteld na mislopen winst marathon Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bashir Abdi is "erg teleurgesteld" na het mislopen van de winst en een nieuw Europees record bij de marathon van Rotterdam. Dat zei de 37-jarige Belg na de finish op de Coolsingel tegenover de NOS.

50 minuten geleden
Tesfu grijpt voor het eerst Nederlandse titel op de marathon

ROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft voor het eerst de Nederlandse titel op de marathon veroverd. Op de Coolsingel kwam de 32-jarige atleet binnen in een persoonlijk record van 2.06.40. Daarmee eindigde hij in het internationale veld op de zevende plaats.

2 uur geleden
Ethiopiër Adola wint marathon van Rotterdam, geen parcoursrecord

ROTTERDAM (ANP) - Guye Idemo Adola heeft de 45e editie van de marathon van Rotterdam op zijn naam geschreven. De Ethiopiër finishte op de Coolsingel in een tijd van 2.03.54. Lang leek de Belg Bashir Abdi op weg naar zijn derde overwinning in Rotterdam in een nieuw parcoursrecord (2.03.36), maar de houder van het Europese record en het parcoursrecord moest een kilometer voor de finish vanwege fysiek ongemak inhouden en slaagde er niet in.

2 uur geleden
Bokser Fury wint bij rentree van Makhmudov en daagt Joshua uit

LONDEN (ANP/RTR) - Bokser Tyson Fury heeft een succesvolle rentree in de ring gemaakt. De 37-jarige Brit, voormalig wereldkampioen zwaargewicht, won zaterdag in het stadion van Tottenham Hotspur van de Rus Arslanbek Makhmudov en daagde direct Anthony Joshua uit voor een 'Battle of Britain'-supergevecht.

4 uur geleden
McIlroy geeft ruime voorsprong weg en deelt leiding in Masters

AUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy heeft in de negentigste editie van de Masters een ruime voorsprong uit handen gegeven. De Noord-Ierse golfer had in Augusta voor zijn derde ronde 73 slagen nodig en deelt nu de leiding met de Amerikaan Cameron Young, die rondging in 65 slagen.

5 uur geleden
Van Klinken werpt discus naar Nederlands record van 70,99 meter

RAMONA (ANP) - Jorinde van Klinken heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) haar Nederlands record bij het discuswerpen aangescherpt. De winnares van zilver op de WK atletiek in Tokio vorige zomer kwam in haar zesde en laatste poging tot een afstand van 70,99 meter. Ook haar derde worp van 70,76 meter was verder dan haar oude Nederlands record van 70,22 uit 2021.

15 uur geleden