Ex-wereldkampioen Quartararo langer bij Yamaha in MotoGP
GERNO DI LESMO (ANP) - Motorracer Fabio Quartararo blijft de komende jaren fabrieksrijder van Yamaha in de MotoGP. De Fransman heeft voor twee jaar bijgetekend, tot en met 2026, meldt het Japanse raceteam.
Quartararo won in 2021 in zijn eerste jaar als fabrieksrijder van de Japanse renstal de wereldtitel in de koningsklasse van de motorsport. Het jaar erna eindigde hij als tweede in het kampioenschap. Vorig jaar had de Fransman veel problemen met de Yamaha-motor en kwam hij niet verder dan de tiende plaats in de eindstand.
Ook dit jaar is Quartararo nog niet flitsend gestart, maar hij heeft zijn toekomst toch in handen gelegd van de Japanners, die hard werken aan een betere machine. "Yamaha heeft mij afgelopen winter overtuigd van een nieuwe, agressieve aanpak bij het ontwikkelen van de motor. Mijn vertrouwen is groot: we zullen weer gaan winnen", aldus de 24-jarige motorcoureur, die tot dusver elf keer een grand prix won in de MotoGP.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld op de Australian Open. De 29-jarige Noord-Hollander ging in Melbourne in de eerste ronde in drie sets (6-2 6-3 6-2) ten onder tegen Ethan Quinn. De Amerikaan is de huidige nummer 80 van de wereldranglijst.
7 minuten geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.
6 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
11 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
15 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
17 uur geleden