Ex-wereldkampioen Quartararo langer bij Yamaha in MotoGP
GERNO DI LESMO (ANP) - Motorracer Fabio Quartararo blijft de komende jaren fabrieksrijder van Yamaha in de MotoGP. De Fransman heeft voor twee jaar bijgetekend, tot en met 2026, meldt het Japanse raceteam.
Quartararo won in 2021 in zijn eerste jaar als fabrieksrijder van de Japanse renstal de wereldtitel in de koningsklasse van de motorsport. Het jaar erna eindigde hij als tweede in het kampioenschap. Vorig jaar had de Fransman veel problemen met de Yamaha-motor en kwam hij niet verder dan de tiende plaats in de eindstand.
Ook dit jaar is Quartararo nog niet flitsend gestart, maar hij heeft zijn toekomst toch in handen gelegd van de Japanners, die hard werken aan een betere machine. "Yamaha heeft mij afgelopen winter overtuigd van een nieuwe, agressieve aanpak bij het ontwikkelen van de motor. Mijn vertrouwen is groot: we zullen weer gaan winnen", aldus de 24-jarige motorcoureur, die tot dusver elf keer een grand prix won in de MotoGP.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
1 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
1 uur geledenTREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Chris Huizinga was na afloop van de voor Nederland teleurstellend verlopen 5 kilometer op de Olympische Spelen duidelijk in zijn oordeel. "De buitenlandse rijders hebben op de lange afstanden een behoorlijke stap gezet, wij niet. Dit is de realiteit", sprak de beste Oranje-rijder, die als zevende eindigde in het Milano Speed Skating Stadium. Stijn van de Bunt werd negende en Marcel Bosker elfde.
2 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol heeft in haar eerste serieuze wedstrijd over 800 meter meteen een record gelopen. De 25-jarige atlete uit Amersfoort rende bij een internationale atletiekmeeting in het Franse Metz het 25 jaar oude Nederlands indoorrecord van Ester Goossens uit de boeken. Bol won de race in een tijd van officieel 1.59,07 en was daarmee sneller dan de 2.00,01 van Goossens uit 2001.
3 uur geleden