Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ex-vrouw Bill Gates trekt eigen plan voor schenkingen vermogen

Ex-vrouw Bill Gates trekt eigen plan voor schenkingen vermogen

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - De ex-vrouw van voormalig Microsoft-topman Bill Gates gaat haar fortuin niet meer alleen weggeven via het goede doel dat zij samen met haar ex-man heeft. Melinda French Gates wil haar miljarden steeds vaker ook aan andere goede doelen schenken, schrijft zakenkrant Wall Street Journal op basis van ingewijden.

Bill Gates en Melinda scheidden vorig jaar. Daarbij gaven ze aan wel samen betrokken te blijven bij de Gates Foundation waarmee het koppel tot dan toe een groot deel van hun vermogen wegschonk. Die stichting heeft zo'n 50 miljard dollar, omgerekend ruim 44 miljard euro, te besteden. Mocht de samenwerking te moeilijk blijken, dan was afgesproken dat Melinda French Gates vertrekt uit het bestuur.

French Gates begon in 2015 al een eigen investeringsfonds met een filantropisch doel. Pivotal Ventures heeft als doel om "vernieuwende oplossing voor problemen waar vrouwen en families in de Verenigde Staten mee te kampen hebben" door te voeren.

Het vermogen van French Gates is zo'n 11,4 miljard dollar, volgens cijfers van persbureau Bloomberg. Haar ex-man is 130 miljard dollar waard en is daarmee de op drie na rijkste mens ter wereld.

Meer uit Financieel

Beleggers beginnen voorzichtig aan het laatste kwartaal

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse beurs zijn voorzichtig begonnen op de eerste handelsdag van het vierde kwartaal. De stemming werd gedrukt door olieprijzen die weer licht opliepen. Een optimistische vooruitblik van het Amerikaanse chipconcern Micron Technology, die woensdag na het slot van Wall Street bekend werd, gaf beleggers wel weer meer vertrouwen in de chipsector.

4 minuten geleden
Sterke vraag leidt tot groei productie Nederlandse industrie

ZEIST (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is afgelopen maand gegroeid. Het gaat om de grootste stijging in bijna vier jaar en wijst op een duidelijke verbetering van de stand van zaken in de sector. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi).

50 minuten geleden
Wereldwijde landbouwprijzen scherp omhoog afgelopen kwartaal

NEW YORK (ANP) - De wereldwijde landbouwprijzen zijn in het derde kwartaal het sterkst gestegen sinds de oorlog in Oekraïne begin 2022. De Bloomberg Agriculture Spot Index, die de tien belangrijkste gewassen volgt, steeg met 13 procent. Dat was de grootste stijging in een kwartaal sinds maart 2022.

1 uur geleden
Winkeliers boeken grootste omzetgroei in bijna een jaar

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in augustus meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 3,5 procent. Dat is de grootste groei in bijna een jaar tijd. In november 2025 steeg de omzet met 3,6 procent.

1 uur geleden
Cao-lonen gestegen in derde kwartaal, maar minder dan jaar eerder

DEN HAAG (ANP) - De cao-lonen lagen in het derde kwartaal van dit jaar gemiddeld 4 procent hoger dan dezelfde periode in 2025. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De loonstijging was minder sterk dan een jaar eerder, toen stegen de cao-lonen nog met gemiddeld 4,6 procent.

3 uur geleden
Google brengt langverwacht nieuw AI-model uit

MOUNTAIN VIEW (ANP/RTR/AFP) - Google heeft woensdag een nieuw AI-model uitgebracht. Het gaat om het langverwachte Gemini 4 Argon dat nog niet voor het grote publiek beschikbaar is.

7 uur geleden
Ook ABN AMRO verwacht sterkere afkoeling woningmarkt

AMSTERDAM (ANP) - De woningmarkt koelt volgend jaar sterker af dan verwacht. Dat meldt ABN AMRO in de nieuwste editie van de woningmarktmonitor. ABN AMRO trekt daarmee dezelfde conclusie als ING. De afkoeling wordt volgens de onderzoekers veroorzaakt door de gestegen hypotheekrente.

7 uur geleden