Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ex-vrouw Bill Gates trekt eigen plan voor schenkingen vermogen

Ex-vrouw Bill Gates trekt eigen plan voor schenkingen vermogen

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - De ex-vrouw van voormalig Microsoft-topman Bill Gates gaat haar fortuin niet meer alleen weggeven via het goede doel dat zij samen met haar ex-man heeft. Melinda French Gates wil haar miljarden steeds vaker ook aan andere goede doelen schenken, schrijft zakenkrant Wall Street Journal op basis van ingewijden.

Bill Gates en Melinda scheidden vorig jaar. Daarbij gaven ze aan wel samen betrokken te blijven bij de Gates Foundation waarmee het koppel tot dan toe een groot deel van hun vermogen wegschonk. Die stichting heeft zo'n 50 miljard dollar, omgerekend ruim 44 miljard euro, te besteden. Mocht de samenwerking te moeilijk blijken, dan was afgesproken dat Melinda French Gates vertrekt uit het bestuur.

French Gates begon in 2015 al een eigen investeringsfonds met een filantropisch doel. Pivotal Ventures heeft als doel om "vernieuwende oplossing voor problemen waar vrouwen en families in de Verenigde Staten mee te kampen hebben" door te voeren.

Het vermogen van French Gates is zo'n 11,4 miljard dollar, volgens cijfers van persbureau Bloomberg. Haar ex-man is 130 miljard dollar waard en is daarmee de op drie na rijkste mens ter wereld.

Meer uit Financieel

Airbnb beperkt huishoudelijke klusjes voor gasten

SAN FRANCISCO (ANP) - Airbnb-verhuurders mogen gasten straks niet meer verplichten om alles af te wassen of het beddengoed af te halen tijdens hun verblijf. Dat staat in nieuwe regels die het verhuurplatform heeft gepubliceerd. De regels moeten voorkomen dat vakantiegangers met tal van huishoudelijke klusjes opgezadeld worden.

52 minuten geleden
Bank Barclays schrapt 5000 banen, noemt efficiëntieslag door AI

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse bank Barclays gaat 5000 banen schrappen om de kosten te verlagen. Het bankconcern zegt dat kunstmatige intelligentie (AI) steeds vaker bijdraagt aan efficiënter werken. De ontslagen treffen ongeveer 5 procent van het personeelsbestand, blijkt uit een presentatie die de bank donderdag gaf.

1 uur geleden
Veel websites lokale bedrijven nog offline na PHP-kwetsbaarheden

DEN HAAG (ANP) - Websites van vooral lokale bedrijven, zoals restaurants, motorzaken, schildersbedrijven en kledingwinkels, zijn donderdagochtend nog altijd offline na de beveiligingsproblemen met de programmeertaal PHP die woensdag aan het licht kwamen.

1 uur geleden
Viaplay dringt verlies terug en rondt verkoop Nederlandse tak af

STOCKHOLM (ANP) - Streamingdienst Viaplay heeft het verlies afgelopen kwartaal aanzienlijk teruggedrongen en werkt aan de afronding van de verkoop van zijn Nederlandse activiteiten. Het nettoverlies daalde, van 142 miljoen kroon in het derde kwartaal van vorig jaar, tot 30 miljoen kroon (bijna 3 miljoen euro). Dat maakte het bedrijf donderdag bekend.

2 uur geleden
Hogere omzet Nestlé, voedselbedrijf groeit in opkomende markten

VEVEY (ANP) - Het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé heeft het afgelopen kwartaal geprofiteerd van een "sterke groei" in opkomende markten. Het bedrijf achter onder meer Nescafé, KitKat en San Pellegrino zag met name in landen als India, Japan en Maleisië de verkopen fors toenemen.

3 uur geleden
Chipbedrijf Besi boekt flink meer orders door opmars AI

DUIVEN (ANP) - Chiptoeleverancier Besi heeft in het derde kwartaal van 2026 flink meer orders geboekt. Het bedrijf uit Duiven blijft naar eigen zeggen profiteren van de grote vraag naar geavanceerde chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI).

3 uur geleden
Miljardenovername van Duits-Nederlands biotechbedrijf Qiagen

VENLO (ANP/BLOOMBERG) - De Duits-Nederlandse biotechnoloog Qiagen wordt voor 10,8 miljard euro overgenomen door de Zweedse investeerder EQT. Het bedrijf is actief met laboratoriumtesten en farmaceutisch moleculair onderzoek. Het is een van de grootste overnames in de Europese medische sector van dit jaar.

4 uur geleden