Ex-vriendin kan Spaanse koning Juan Carlos aanklagen in Londen
LONDEN (ANP) - Een Engels gerechtshof staat een proces van een ex-vriendin van de voormalige Spaanse koning Juan Carlos toe. De in 2014 om gezondheidsredenen afgetreden Juan Carlos wordt er door zijn ex Corinna zu Sayn-Wittgenstein-Sayn (58) van beschuldigd haar al jarenlang lastig te vallen, haar te bedreigen en haar goede naam opzettelijk aan te tasten. Juan Carlos zou er ook voor hebben gezorgd dat de Britse en de Spaanse geheime diensten haar zonder duidelijke aanleiding hebben gesurveilleerd.
Sayn-Wittgenstein-Sayn is naar de Engelse rechter gestapt om een aanzienlijke schadevergoeding te eisen en om maatregelen te eisen tegen de smaad en de bedreigingen van de voormalige vorst die zich in 2020 in de Verenigde Arabische Emiraten heeft teruggetrokken na een corruptieschandaal in Spanje. Juan Carlos (84) had in Londen bij de rechter naar voren gebracht dat hij als (ex-)koning onschendbaarheid geniet, maar het hof wees dat af.
De rechter bepaalde dat Juan Carlos dit misschien in Spanje zou kunnen aanvoeren, maar in Engeland is hij geen vorst of staatshoofd meer. De Deense zakenvrouw Sayn-Wittgenstein-Sayn kan dus een proces beginnen. De volgende zitting in de zaak is 29 maart.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.
4 uur geledenSAN JOSÉ (ANP/RTR) - De Costa Ricaanse president Rodrigo Chaves heeft opgeroepen om alle communisten van Noord- tot Zuid-Amerika te verdrijven. Hij zei de communistische regering in Cuba niet te erkennen en de Costa Ricaanse ambassade in Havana te sluiten.
4 uur geleden