Ex-vriendin kan Spaanse koning Juan Carlos aanklagen in Londen
LONDEN (ANP) - Een Engels gerechtshof staat een proces van een ex-vriendin van de voormalige Spaanse koning Juan Carlos toe. De in 2014 om gezondheidsredenen afgetreden Juan Carlos wordt er door zijn ex Corinna zu Sayn-Wittgenstein-Sayn (58) van beschuldigd haar al jarenlang lastig te vallen, haar te bedreigen en haar goede naam opzettelijk aan te tasten. Juan Carlos zou er ook voor hebben gezorgd dat de Britse en de Spaanse geheime diensten haar zonder duidelijke aanleiding hebben gesurveilleerd.
Sayn-Wittgenstein-Sayn is naar de Engelse rechter gestapt om een aanzienlijke schadevergoeding te eisen en om maatregelen te eisen tegen de smaad en de bedreigingen van de voormalige vorst die zich in 2020 in de Verenigde Arabische Emiraten heeft teruggetrokken na een corruptieschandaal in Spanje. Juan Carlos (84) had in Londen bij de rechter naar voren gebracht dat hij als (ex-)koning onschendbaarheid geniet, maar het hof wees dat af.
De rechter bepaalde dat Juan Carlos dit misschien in Spanje zou kunnen aanvoeren, maar in Engeland is hij geen vorst of staatshoofd meer. De Deense zakenvrouw Sayn-Wittgenstein-Sayn kan dus een proces beginnen. De volgende zitting in de zaak is 29 maart.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte gaat volgende week op bezoek bij de Amerikaanse president Donald Trump, meldt The Wall Street Journal op basis van ingewijden.
2 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP) - Vier astronauten zijn begonnen aan hun vlucht naar de maan. Het is de eerste keer sinds december 1972 dat mensen richting het hemellichaam vliegen. De draagraket voor de missie Artemis II steeg in de nacht van woensdag op donderdag op vanaf ruimtebasis Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez van de sanctielijst gehaald. Daar stond ze sinds 2018 op, nadat ze vicepresident was geworden onder president Nicolás Maduro. Nadat de Amerikanen hem in januari gevangennamen en Rodríguez de leiding over Venezuela overnam, is ze gaan samenwerken met de VS.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Republikeinen in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden en de Senaat hebben een plan aangekondigd om de gedeeltelijke shutdown in de Verenigde Staten te beëindigen. Volgens Huisvoorzitter Mike Johnson is de partij het eens geworden over een gezamenlijke oplossing.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft een brief geschreven aan het Amerikaanse volk, is te lezen bij de staatsomroep Press TV. Hij stelt onder meer dat Iran nooit een bedreiging is geweest voor andere landen en dat het Iraanse volk niets tegen Amerikanen heeft.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - President Donald Trump zou volgens bronnen van de Financial Times hebben gedreigd geen wapens meer te leveren aan Oekraïne als er geen coalitie komt voor de Straat van Hormuz. Als reactie daarop kwamen NAVO-bondgenoten drie weken geleden abrupt met de verklaring dat ze bereid zijn bij te dragen aan gepaste maatregelen om veilige doortocht in de zeestraat te bereiken.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een man opgepakt die meerdere doodsbedreigingen aan president Donald Trump had gedaan. De 45-jarige Andrew Emerald plaatste volgens justitie acht berichten op Facebook waarin hij dreigde Trump te vermoorden of te verwonden.
6 uur geleden