Ex-vriend vermiste Silvana Heber verdacht van moord
DEN BOSCH (ANP) - De ex-vriend van de sinds dagen vermiste Silvana Heber (36) wordt verdacht van moord. Dat maakte het Openbaar Ministerie (OM) dinsdag bekend. De rechter-commissaris in Den Bosch heeft het voorarrest van de 41-jarige Marlon B. dinsdag met veertien dagen verlengd.
De 36-jarige vrouw uit Hoogeloon wordt sinds zaterdag vermist. Diezelfde dag nog werd haar ex-vriend opgepakt. Politie en justitie vrezen voor het leven van Silvana Heber. "Van de vrouw is sinds haar verdwijning niets meer vernomen en dat baart ons zorgen. Wij houden er sterk rekening mee dat Silvana het slachtoffer is geworden van een misdrijf", aldus het OM dinsdag. "Meerdere factoren maken dat wij vermoeden dat de verdachte meer weet over het lot van Silvana."
De afgelopen dagen hebben agenten, vrijwilligers en het Veteranen Search Team in de bossen en het buitengebied bij haar woonplaats vergeefs naar de vrouw gezocht. Ook werden speurhonden en een helikopter ingezet. Daarnaast doorzocht de politie de nieuwe woning van Silvana, en de woning van haar ex-vriend, waar ze met haar dochters woonde. Een woordvoerster van de politie kon niet zeggen waar de dochters nu zijn.
Familie sloeg alarm
Familieleden van de vrouw sloegen zaterdagochtend alarm toen Silvana niet kwam opdagen voor een afspraak. De politie startte direct daarna een onderzoek, gevolgd door een zoektocht, die tot nog toe zonder resultaat bleef. Dinsdagavond zoekt de politie na aanwijzingen in een bosgebied aan de Halfmijl bij Hoogeloon.
De politie is dringend op zoek naar getuigen. "Het vinden van Silvana heeft de allerhoogste prioriteit voor de politie", laat het OM dinsdag weten. "We zijn op zoek naar mensen die weten waar Silvana is en naar mensen die beschikken over camerabeelden uit de nabije omgeving. Alle informatie is daarbij welkom. Het gaat bijvoorbeeld om mensen die vrijdagavond of zaterdagochtend opvallende zaken hebben gezien rond de woning aan de Dyckmeesterstraat of de Hoofdstraat in Hoogeloon. Mogelijk hebben ze de verdachte rond die tijd zien rijden in zijn auto, een zwarte Mercedes-Benz."
Geen verdere mededelingen
Politie en justitie doen verder geen mededelingen omdat de verdachte in beperkingen zit en alleen met zijn advocaat mag praten. Volgende week woensdag beslist de Raadkamer over het verlengen van zijn voorarrest.
Meer uit Binnenland
KEULEN/ROTTERDAM (ANP) - Een Duitse criminele bende wordt ervan verdacht op grote schaal goud te hebben gesmokkeld. Dat moest crimineel geld witwassen, denkt het Duitse Openbaar Ministerie. Drie mensen zijn woensdag opgepakt, maar er zijn in totaal meer dan twintig verdachten. Bij Rotterdam en in Friesland zijn woensdag gebouwen doorzocht, net als op ongeveer veertig plekken in Duitsland.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - In Zuid-Limburg start een experiment om statushouders sneller aan het werk te laten gaan, een opleiding te laten volgen en in te burgeren. Het idee is dat daar niet mee gewacht hoeft te worden totdat iemand een woning krijgt toegewezen door de gemeente, maar dat in het asielzoekerscentrum al wordt gekeken naar werkervaring en hoe dat aansluit op de arbeidsmarkt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Met een uitgebreide ceremonie heeft het Allard Pierson Museum woensdag in Amsterdam een antieke vaas teruggegeven aan Sicilië. Het is een aardewerken vaas met deksel uit de derde eeuw voor Christus, met daarop geschilderd een bruiloftstafereel.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt twee mannen ervan dat zij in juli vanuit Kopenhagen naar Nederland zijn gevlogen om liquidaties te plegen in Amsterdam en Haarlem. Dat bleek woensdag tijdens een eerste voorbereidende zitting in de rechtbank Amsterdam. De politie kon de liquidatiepoging in Haarlem voorkomen. In Amsterdam werd een beoogd doelwit beschoten. Hij raakte niet gewond.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - In Gelderland, Utrecht en Drenthe zijn dit jaar zeker 56 wolven geboren. Daarvan kwamen er 37 ter wereld in Gelderland, 13 in Drenthe en 6 in Utrecht, meldt BIJ12, dat namens de provincies de wolvenpopulatie monitort. De welpen zijn gezien op beelden van wildcamera's. Deskundigen bij het landelijk wolvenmeldpunt van BIJ12 hebben de beelden gecontroleerd.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Paulien Cornelisse heeft een week na haar overlijden een record gevestigd in de wekelijkse bestsellerlijst. Van de schrijfster, die overleed aan de gevolgen van kanker, staan deze week zeven boeken opnieuw in de Bestseller 60. Volgens boekenkoepel CPNB is dit nog nooit eerder in de geschiedenis van de lijst gebeurd.
5 uur geledenBREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft Werner de R. (44) uit Tilburg woensdag veroordeeld tot tien jaar celstraf voor het doodsteken van de Tilburgse Hennie de Laat (58) in 2017. Het lichaam van het slachtoffer werd op 23 december van dat jaar gevonden in een brandgang bij de Hoogvensestraat in Tilburg. Zij was gestoken in haar borst en haar keel was doorgesneden.
5 uur geleden