Ex-vicepresident uit regering Bouterse aangehouden
PARAMARIBO (ANP) - Voormalig vicepresident van Suriname Ashwin Adhin is maandag door de politie thuis opgehaald om als verdachte verhoord te worden. Dat werd bekendgemaakt tijdens een zitting van het Surinaamse parlement. Adhin was vicepresident in de vorige regering onder leiding van president Desi Bouterse en is tegenwoordig parlementslid.
President Chan Santokhi, die aanwezig was tijdens de parlementsvergadering, wist te vertellen dat Adhin in het belang van het onderzoek in verzekering is gesteld. Volgens parlementslid Reshma Mangre zou de aanhouding te maken hebben met vernielingen van media-apparatuur op het kabinet van de huidige vicepresident Ronnie Brunswijk. Adhin is lid van de fractie van de Nationaal Democratische Partij (NDP) van Bouterse.
Sinds juli is er een politieonderzoek gaande naar de vernietiging en diefstal van apparatuur op het kantoor van Brunswijk. Dit zou gebeurd zijn in de overgangsperiode van de regering Bouterse/Adhin naar de nieuwe regering Santokhi/ Brunswijk na de verkiezingen in mei. Het voorlopige onderzoek heeft uitgewezen dat er voor omgerekend ruim 30.000 euro aan media-apparatuur is vernietigd.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft de uitzetting van een Russische mediapersoonlijkheid in Frankrijk, Ksenia Fjodorova, veroordeeld en onaanvaardbaar genoemd. Fjodorova was eerder journaliste van de Russische nieuwszender RT en is in Parijs een televisiepersoonlijkheid geworden dankzij onder meer bijdragen voor Europe 1, CNews en JDnews.
14 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Bij de oversteek die migranten vorige week massaal maakten van Marokko naar de Spaanse exclave Ceuta zijn ongeveer honderd doden gevallen, zegt bestuurder van Ceuta Juan Vivas. De meesten van de tienduizenden migranten keerden uit eigen beweging terug naar Marokko, maar volgens Vivas zijn er nog tussen de 3000 en 5000 mensen achtergebleven in Ceuta.
47 minuten geledenISTANBUL (ANP/RTR/AFP) - De buitenlandministers van onder meer Turkije, Saudi-Arabië, de Verenigde Arabische Emiraten en Qatar hebben de aanhoudende Israëlische acties in de Gazastrook scherp veroordeeld. Ze spreken van "aanhoudende Israëlische schendingen".
55 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP/RTR) - De weg is vrij voor Zweden om een vrachtschip van de Russische 'schaduwvloot' over te dragen aan Oekraïne. De hoogste rechter van het land heeft de pogingen van de eigenaars van de graanvaarder om dat te beletten afgewezen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Geen van de migranten die vorige week massaal vanuit Marokko naar de Spaanse exclave Ceuta kwamen, is er in geslaagd verder Europa in te trekken. Het is "tot nu toe gelukt te voorkomen dat migranten illegaal doorreizen naar het Spaanse vasteland en de rest van Europa", aldus een woordvoerder van de Europese Commissie.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Het Oekraïense vrachtvliegtuig op de luchthaven van Leipzig, waarnaast een drone met een explosief werd gevonden, was gevuld met militaire munitie. Dat melden Duitse media, waaronder de Süddeutsche Zeitung (SZ). De munitie zou kort daarvoor vanuit Frankrijk naar Leipzig zijn vervoerd. Het was waarschijnlijk bestemd voor verder transport, staat in een vertrouwelijk politierapport.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Een Afghaanse man is in Duitsland veroordeeld tot een levenslange celstraf omdat hij met een auto is ingereden op een vakbondsdemonstratie in München. Bij de aanval in februari vorig jaar kwamen een vrouw (37) en haar 2-jarige dochter om het leven. Tientallen anderen raakten gewond.
3 uur geleden