Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ex-vicepresident uit regering Bouterse aangehouden

Ex-vicepresident uit regering Bouterse aangehouden

PARAMARIBO (ANP) - Voormalig vicepresident van Suriname Ashwin Adhin is maandag door de politie thuis opgehaald om als verdachte verhoord te worden. Dat werd bekendgemaakt tijdens een zitting van het Surinaamse parlement. Adhin was vicepresident in de vorige regering onder leiding van president Desi Bouterse en is tegenwoordig parlementslid.

President Chan Santokhi, die aanwezig was tijdens de parlementsvergadering, wist te vertellen dat Adhin in het belang van het onderzoek in verzekering is gesteld. Volgens parlementslid Reshma Mangre zou de aanhouding te maken hebben met vernielingen van media-apparatuur op het kabinet van de huidige vicepresident Ronnie Brunswijk. Adhin is lid van de fractie van de Nationaal Democratische Partij (NDP) van Bouterse.

Sinds juli is er een politieonderzoek gaande naar de vernietiging en diefstal van apparatuur op het kantoor van Brunswijk. Dit zou gebeurd zijn in de overgangsperiode van de regering Bouterse/Adhin naar de nieuwe regering Santokhi/ Brunswijk na de verkiezingen in mei. Het voorlopige onderzoek heeft uitgewezen dat er voor omgerekend ruim 30.000 euro aan media-apparatuur is vernietigd.

Meer uit Buitenland

Luchthaven Catania start vliegverkeer weer op na sluiting om Etna

CATANIA (ANP) - De luchthaven bij Catania op het Italiaanse eiland Sicilië start het vliegverkeer weer op. Het vliegveld ging eerder deze week dicht vanwege een uitbarsting van de nabijgelegen Etna, waarbij as uit de vulkaan het luchtverkeer in gevaar kon brengen.

1 uur geleden
Meerdere aardbevingen in Indonesië en één bij Papoea-Nieuw-Guinea

JAKARTA/POTSDAM (ANP/AFP/RTR) - Na een sterke aardbeving voor de noordkust van het Indonesische eiland Flores zijn er zaterdag nog meer bevingen gemeld in de archipel. Een schok van 6.4 is door het Duitse instituut GFZ gemeten in het noorden van Sumatra. Het epicentrum was 183 kilometer diep onder de grond op ongeveer 75 kilometer afstand van de hoofdstad van het eiland, Medan.

1 uur geleden
Vrouwen en kinderen gedood bij luchtaanvallen Israël op Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun en premier Nawaf Salam hebben de laatste Israëlische luchtaanvallen op hun land fel veroordeeld. Daarbij kwamen tot dusver elf mensen om het leven, onder wie ten minste twee vrouwen en drie kinderen. Ook zijn er meerdere gewonden gevallen. Volgens premier Salam waren dit geen militaire doelen en tonen de aanvallen een nieuwe Israëlische escalatie. President Aoun zegt dat Israëls agressie een nieuwe onderhandelingsronde met de Israëliërs over vrede ondergraaft.

2 uur geleden
Kroatië maakt tragische balans op na natuurbrand aan kust

OMIS (ANP) - De grote natuurbrand die donderdag uitbrak aan de Kroatische kust ten zuiden van Split is volgens lokale media snel onder controle gebracht, maar de gevolgen zijn dramatisch. Kroatische media melden dat er bij "de rampzalige brand" een dode en meer dan veertig gewonden zijn gevallen. Veertien gewonden zijn in ziekenhuizen opgenomen van wie de helft in levensgevaar verkeert.

5 uur geleden
Veiligheidstroepen Marokko stoppen mensen aan grens van Ceuta

FNIDEQ (ANP) - Veiligheidstroepen in bergen aan de Marokkaanse kant van de Spaanse Noord-Afrikaanse exclave Ceuta hebben volgens Spaanse media enkele honderden mensen ervan weerhouden een poging te doen de zwaarbewaakte grens over te steken. Het zou niet om Marokkanen gaan, maar overwegend om mensen uit zuidelijker gelegen Afrikaanse landen.

5 uur geleden
Brandweer in Hürtgenwald boekt succes met onder meer brandgangen

GEY (ANP/DPA) - De grote natuurbrand in het Duitse Hürtgenwald, circa 20 kilometer ten zuidoosten van Aken, wordt volgens de autoriteiten met succes bestreden. "De nacht was goed", zei lokaal bestuurder Ralf Nolten over het blussen. Belangrijk onderdeel van de bestrijding was ook de aanleg van meer of bredere brandgangen door het Duitse leger. Daarbij zijn vier gepantserde bergingsvoertuigen van de Bundeswehr ingezet.

5 uur geleden
Aardbeving met kracht van 5.0 in Spaanse stad Granada

GRANADA (ANP/RTR) - De Spaanse stad Granada is opgeschrikt door een aardbeving met een kracht van 5.5. De autoriteiten berichten dat er schade is aan onder meer auto's en panden. Maar de schade zou meevallen en er zijn geen gewonden gevallen. De autoriteiten hebben gewaarschuwd uit de buurt van gevels van panden te blijven waar mogelijk iets naar beneden kan vallen. Aan een aantal panden heeft de politie roodwitte linten als waarschuwing opgehangen.

6 uur geleden