Ex-vicepresident uit regering Bouterse aangehouden
PARAMARIBO (ANP) - Voormalig vicepresident van Suriname Ashwin Adhin is maandag door de politie thuis opgehaald om als verdachte verhoord te worden. Dat werd bekendgemaakt tijdens een zitting van het Surinaamse parlement. Adhin was vicepresident in de vorige regering onder leiding van president Desi Bouterse en is tegenwoordig parlementslid.
President Chan Santokhi, die aanwezig was tijdens de parlementsvergadering, wist te vertellen dat Adhin in het belang van het onderzoek in verzekering is gesteld. Volgens parlementslid Reshma Mangre zou de aanhouding te maken hebben met vernielingen van media-apparatuur op het kabinet van de huidige vicepresident Ronnie Brunswijk. Adhin is lid van de fractie van de Nationaal Democratische Partij (NDP) van Bouterse.
Sinds juli is er een politieonderzoek gaande naar de vernietiging en diefstal van apparatuur op het kantoor van Brunswijk. Dit zou gebeurd zijn in de overgangsperiode van de regering Bouterse/Adhin naar de nieuwe regering Santokhi/ Brunswijk na de verkiezingen in mei. Het voorlopige onderzoek heeft uitgewezen dat er voor omgerekend ruim 30.000 euro aan media-apparatuur is vernietigd.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer hoorde donderdag pas dat Peter Mandelson eigenlijk niet door de veiligheidsscreening was gekomen voordat hij ambassadeur in de Verenigde Staten zou worden. Dat heeft de hooggeplaatste minister Darren Jones gezegd tegen Sky News. Starmer reageerde volgens Jones "ziedend".
1 uur geledenTYRUS (ANP) - Vele duizenden Libanezen proberen terug te keren naar het zuiden van het land, nadat ze waren verdreven door de Israëlische aanvallen. Ze keren terug omdat er een wapenstilstand is ingegaan.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Een aantal Europese landen, waaronder Nederland, zou kunnen helpen met het ruimen van zeemijnen in de Straat van Hormuz, heeft de Franse minister van Defensie Catherine Vautrin gezegd tegen de Franse televisiezender TF1. In Parijs is vrijdag een overleg om te kijken hoe er weer veilig door de zeestraat gevaren zou kunnen worden, zodra de strijd voorbij is.
1 uur geledenNAYPYIDAW (ANP/AFP/RTR) - De nieuwe president van Myanmar, Min Aung Hlaing, heeft alle doodstraffen in het land omgezet naar levenslange gevangenisstraffen. Ook krijgen duizenden gevangenen ter ere van het Myanmarese Nieuwjaar een strafvermindering, onder wie de afgezette oud-leider Aung San Suu Kyi.
1 uur geledenLAS VEGAS (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de oorlog met Iran tijdens een verkiezingsbijeenkomst in Las Vegas donderdag gebagatelliseerd als "een kleine uitstap". Ook voorspelde hij dat het conflict "vrij snel" voorbij zal zijn.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De progressieve Democraat Analilia Mejia heeft een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden in de staat New Jersey gewonnen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.
6 uur geledenBEIROET (ANP) - Israël heeft het staakt-het-vuren in Libanon, dat om middernacht inging, meteen geschonden, meldt het Libanese leger. Israël beschoot meerdere dorpen in het zuiden van het land. Het Libanese leger riep burgers op voorlopig niet terug te keren naar dorpen en steden in het zuiden.
7 uur geleden