Ex van cryptobaas Bankman-Fried moet ook cel in om FTX-fraude
NEW YORK (ANP/AFP/RTR/BELGA) - Ook de voormalige vriendin van de oprichter van de failliete cryptobeurs FTX Sam Bankman-Fried, moet de gevangenis in. Een rechter in New York heeft de 29-jarige Caroline Ellison veroordeeld tot twee jaar cel. Bankman-Fried kreeg zelf eerder dit jaar al een celstraf van 25 jaar opgelegd in de zaak over de grote fraude rond het omgevallen cryptoplatform.
Ellison was een van de mensen die het dichtst bij Bankman-Fried stonden. Ze stond ook aan het hoofd van het investeringsfonds Alameda Research, dat centraal stond in de fraudezaak. Maar ze was ook een belangrijke getuige tijdens het proces tegen Bankman-Fried. De rechter erkende haar medewerking met justitie, maar vond dit niet genoeg om haar vrijuit te laten gaan. Ellison riskeerde in totaal 110 jaar cel, nadat ze schuld had bekend op zeven aanklachten, waaronder fraude.
Haar toenmalige vriend Bankman-Fried richtte FTX in 2019 op en maakte van het platform in korte tijd een van de grootste cryptobeurzen ter wereld. Met FTX verdiende hij miljarden. Maar het handelsplatform viel in november 2022 om toen klanten niet meer bij hun geld konden. Later werd Bankman-Fried ervan beschuldigd miljarden aan klantentegoeden te hebben doorgesluisd naar Alameda Research om er risicovolle investeringen mee te doen. Bankman-Fried heeft al aangegeven in beroep te gaan tegen zijn celstraf van 25 jaar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag verder omhoog, ondanks opnieuw fors oplopende olieprijzen. De aanhoudende onrust rond de oorlog in het Midden-Oosten drukte wel op het sentiment, omdat beleggers vrezen dat het conflict het wereldwijde energieprobleem zal verergeren.
23 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP/BLOOMBERG) - Cacao- en katoenboeren in West-Afrika zullen kampen met mesttekorten door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt ETG, een van de belangrijkste handelaren in landbouwgrondstoffen in de regio. Met de sluiting van de Straat van Hormuz worden de leveringen van meststoffen uit het Midden-Oosten verhinderd, waardoor de mestprijs stijgt.
1 uur geledenCARY (ANP) - Epic Games ontslaat meer dan 1000 van de ruim 4500 werknemers. Volgens het gamebedrijf achter Fortnite is het massaontslag nodig om geldproblemen te voorkomen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het hoofdkantoor van Edmond de Rothschild is vrijdag door het Franse bureau voor Corruptie en Financiële Misdaden doorzocht, meldt persbureau AFP. De doorzoeking is onderdeel van een onderzoek naar de banden tussen de Franse diplomaat Fabrice Aidan en zedendelinquent Jeffrey Epstein.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voorlichtingsinstituut Nibud roept de overheid op om "op tijd na te denken" over gerichte maatregelen om huishoudens te ondersteunen. Daarmee kan voorkomen worden dat de mensen die het minst te besteden hebben in de knel komen, stelt het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting.
2 uur geledenDOA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern QatarEnergy heeft gewaarschuwd dat het door overmacht afspraken uit een aantal lng-contracten niet kan nakomen door schade na aanvallen. Het gaat om langetermijncontracten die het Qatarese staatsbedrijf heeft met klanten in Italië, België, Zuid-Korea en China.
2 uur geledenMANILA (ANP/AFP) - De Filipijnse president Ferdinand Marcos heeft dinsdag de noodtoestand uitgeroepen vanwege een "nationale energiecrisis". Door de oorlog in het Midden-Oosten is de toevoer van olie en gas ontregeld. De Filipijnen zijn sterk afhankelijk van de import van brandstof uit die regio.
3 uur geleden