Ex van cryptobaas Bankman-Fried moet ook cel in om FTX-fraude
NEW YORK (ANP/AFP/RTR/BELGA) - Ook de voormalige vriendin van de oprichter van de failliete cryptobeurs FTX Sam Bankman-Fried, moet de gevangenis in. Een rechter in New York heeft de 29-jarige Caroline Ellison veroordeeld tot twee jaar cel. Bankman-Fried kreeg zelf eerder dit jaar al een celstraf van 25 jaar opgelegd in de zaak over de grote fraude rond het omgevallen cryptoplatform.
Ellison was een van de mensen die het dichtst bij Bankman-Fried stonden. Ze stond ook aan het hoofd van het investeringsfonds Alameda Research, dat centraal stond in de fraudezaak. Maar ze was ook een belangrijke getuige tijdens het proces tegen Bankman-Fried. De rechter erkende haar medewerking met justitie, maar vond dit niet genoeg om haar vrijuit te laten gaan. Ellison riskeerde in totaal 110 jaar cel, nadat ze schuld had bekend op zeven aanklachten, waaronder fraude.
Haar toenmalige vriend Bankman-Fried richtte FTX in 2019 op en maakte van het platform in korte tijd een van de grootste cryptobeurzen ter wereld. Met FTX verdiende hij miljarden. Maar het handelsplatform viel in november 2022 om toen klanten niet meer bij hun geld konden. Later werd Bankman-Fried ervan beschuldigd miljarden aan klantentegoeden te hebben doorgesluisd naar Alameda Research om er risicovolle investeringen mee te doen. Bankman-Fried heeft al aangegeven in beroep te gaan tegen zijn celstraf van 25 jaar.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Rusland heeft de toegang tot Roblox geblokkeerd. Volgens communicatiewaakhond Roskomnadzor verspreidt het Amerikaanse onlinegamingplatform extremistische inhoud en "LGBT-propaganda". Kinderen zouden seksueel worden lastiggevallen en er zouden intieme foto's van hen worden afgetroggeld.
41 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse autobouwers wonnen woensdag aan beurswaarde op Wall Street. De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen die voormalig president Joe Biden vorig jaar had vastgesteld, drastisch te verlagen. Dit is de nieuwste poging in Washington om het voor autofabrikanten gemakkelijker te maken benzineauto's te verkopen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen voor auto's, die toenmalig president Joe Biden vorig jaar vaststelde, drastisch te verlagen. Fabrikanten mogen daardoor auto's maken die minder zuinig zijn.
1 uur geledenDEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.
5 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.
7 uur geleden