Ex-topman Trump Organization krijgt vijf maanden cel
NEW YORK (ANP/RTR) - Een voormalige financiële topman van de Trump Organization, Allen Weisselberg, is zoals verwacht tot vijf maanden gevangenisstraf veroordeeld voor meineed over zaken van Donald Trump.
Hij heeft afgelopen maand tegen een rechter gezegd dat hij heeft gelogen tegen onderzoekers van de onderneming die een holding vormt voor Trumps zakelijke belangen. De zaak draaide om een overwaardering van een pand.
De 76-jarige Weisselberg zat vorig jaar ook al drie maanden vast in New York. Hij had bekend als financiële topman bij het bedrijf deel te hebben genomen aan jarenlange inspanningen om de belasting te ontduiken. Weisselberg heeft circa een halve eeuw voor de familie Trump gewerkt.
Meer uit Buitenland
HO CHI MINH-STAD (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Lee Hae-chan is overleden tijdens een bezoek aan Vietnam. De 73-jarige politicus stierf aan de gevolgen van een hartaanval.
1 uur geledenSALAMANCA (ANP/AFP) - Bij een gewapende aanval op een voetbalveld in de Mexicaanse stad Salamanca zijn zondag zeker 11 mensen omgekomen. Twaalf anderen liepen schotwonden op, melden lokale autoriteiten.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - Waarnemend president van Venezuela Delcy Rodríguez heeft zondag aangegeven dat ze genoeg heeft van bevelen uit de Verenigde Staten. Daarmee verwees ze naar de druk die Washington op Venezuela uitoefent sinds de gevangenneming van Nicolás Maduro.
2 uur geledenCARACAS (ANP) - In Venezuela zijn zondag 104 politieke gevangenen vrijgelaten. Eerder had de non-gouvernementele organisatie Foro Penal al melding gemaakt van zo'n 80 vrijgelaten gevangenen, met de hoop dat er meer zouden volgen.
3 uur geledenMANILLA (ANP) - Zeker zeven mensen zijn omgekomen toen een veerboot voor de kust van de zuid-Filipijnse provincie Basilan kapseisde. De kustwacht wist volgens lokale media 215 opvarenden te redden, maar 144 personen worden nog vermist.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering onderzoekt de actie van de grenspolitie waarbij een man werd doodgeschoten in Minneapolis, en zal met een conclusie komen. Dat laat president Donald Trump weten aan de Wall Street Journal.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël zal de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte pas weer openstellen als de zoektocht naar het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar is voltooid. Dat meldde het kantoor van premier Benjamin Netanyahu zondagavond laat.
6 uur geleden