Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ex-topadviseur noemt Trump ongeschikt als president

Ex-topadviseur noemt Trump ongeschikt als president

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een voormalig topmedewerker van de Amerikaanse president Donald Trump noemt hem ongeschikt voor dat ambt. In een interview haalt de gewezen nationale veiligheidsadviseur John Bolton fel uit naar zijn ex-baas.

"Ik denk niet dat hij geschikt is voor zijn ambt", aldus Bolton in een interview aan ABC News. "Ik denk niet dat hij de competentie heeft om de klus te klaren." Bolton schreef een boek over zijn ervaringen met Trump, en in al vrijgegeven fragmenten veegt de adviseur de vloer aan met de president.

Bolton gold als havik van het buitenlands beleid van Trump. Hij verliet in september het Witte Huis.

Kritiek op Bolton

Trump sloeg al terug op Twitter. Volgens hem bestaat het boek van Bolton uit leugens en nepverhalen. Hij noemt zijn topmedewerker, die hij persoonlijk zou hebben ontslagen, een "wacko" en wijst erop dat de New York Times het boek als "buitengewoon langdradig" bestempelt. Bolton is een "ontevreden saaie dwaas die alleen maar ten oorlog wilde trekken."

Een politieke aartsvijand van Trump, de Democratische toppolitica Nancy Pelosi, mengde zich ook in de discussie. Naar aanleiding van de onthullingen in het boek van Bolton noemde ze Trump "duidelijk ethisch ongeschikt en intellectueel onvoorbereid" om de president van de Verenigde Staten te zijn. Pelosi, voorzitter van het Huis van Afgevaardigden van het parlement, bekijkt met vooraanstaande partijgenoten of het zinvol is Bolton te dagvaarden. Ze benadrukte dat de Democraten het gedrag van de president nauwlettend in de gaten blijven houden.

Prominente Democraten hebben ook kritiek geuit op Bolton. Die weigerde tijdens het afzettingsonderzoek naar Trump te getuigen voor het Huis van Afgevaardigden, waar de Democraten in de meerderheid zijn. Afgevaardigde Adam Schiff klaagde dat Bolton zijn onthullingen kennelijk bewaarde voor zijn boek. "Bolton mag dan een schrijver zijn, hij is geen patriot", zei de Democraat volgens Amerikaanse media.

Meer uit Buitenland

Yonhap: Noord-Korea vuurt zeker één ballistische raket af

SEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft zondag minstens één ballistische raket getest, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Het is de nieuwste test in een hele reeks recente lanceringen door Noord-Korea. De Zuid-Koreaanse legertop heeft volgens Yonhap één ballistische raket gedetecteerd die in oostelijke richting werd afgevuurd. Het Zuid-Koreaanse leger analyseert het incident.

1 uur geleden
Brazilië, Mexico en Spanje beloven extra hulp aan Cuba

MADRID (ANP) - De regeringen van Brazilië, Spanje en Mexico hebben zaterdag toegezegd hun hulp aan Cuba op te voeren. Daarmee willen zij een volgens hen door een Amerikaanse blokkade veroorzaakte humanitaire crisis op het eiland verlichten. In een gezamenlijke verklaring riepen de drie landen op tot een oprechte dialoog, die in lijn is met de bepalingen van het Handvest van de Verenigde Naties. De landen voegden eraan toe dat het Cubaanse volk vrij moet zijn om zijn eigen toekomst te bepalen.

1 uur geleden
Oostenrijk waarschuwt voor rattengif in babyvoeding

WENEN (ANP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.

1 uur geleden
Iran: elk schip in Straat van Hormuz is doelwit

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.

3 uur geleden
Israël stelt in Zuid-Libanon 'gele lijn' in

BEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.

4 uur geleden
Schepen varen weer op de Schelde na zinken Nederlands vrachtschip

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.

5 uur geleden
Procureur: schutter Kyiv was 58-jarige man uit Moskou

KYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.

5 uur geleden