Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ex-topadviseur noemt Trump ongeschikt als president

Ex-topadviseur noemt Trump ongeschikt als president

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een voormalig topmedewerker van de Amerikaanse president Donald Trump noemt hem ongeschikt voor dat ambt. In een interview haalt de gewezen nationale veiligheidsadviseur John Bolton fel uit naar zijn ex-baas.

"Ik denk niet dat hij geschikt is voor zijn ambt", aldus Bolton in een interview aan ABC News. "Ik denk niet dat hij de competentie heeft om de klus te klaren." Bolton schreef een boek over zijn ervaringen met Trump, en in al vrijgegeven fragmenten veegt de adviseur de vloer aan met de president.

Bolton gold als havik van het buitenlands beleid van Trump. Hij verliet in september het Witte Huis.

Kritiek op Bolton

Trump sloeg al terug op Twitter. Volgens hem bestaat het boek van Bolton uit leugens en nepverhalen. Hij noemt zijn topmedewerker, die hij persoonlijk zou hebben ontslagen, een "wacko" en wijst erop dat de New York Times het boek als "buitengewoon langdradig" bestempelt. Bolton is een "ontevreden saaie dwaas die alleen maar ten oorlog wilde trekken."

Een politieke aartsvijand van Trump, de Democratische toppolitica Nancy Pelosi, mengde zich ook in de discussie. Naar aanleiding van de onthullingen in het boek van Bolton noemde ze Trump "duidelijk ethisch ongeschikt en intellectueel onvoorbereid" om de president van de Verenigde Staten te zijn. Pelosi, voorzitter van het Huis van Afgevaardigden van het parlement, bekijkt met vooraanstaande partijgenoten of het zinvol is Bolton te dagvaarden. Ze benadrukte dat de Democraten het gedrag van de president nauwlettend in de gaten blijven houden.

Prominente Democraten hebben ook kritiek geuit op Bolton. Die weigerde tijdens het afzettingsonderzoek naar Trump te getuigen voor het Huis van Afgevaardigden, waar de Democraten in de meerderheid zijn. Afgevaardigde Adam Schiff klaagde dat Bolton zijn onthullingen kennelijk bewaarde voor zijn boek. "Bolton mag dan een schrijver zijn, hij is geen patriot", zei de Democraat volgens Amerikaanse media.

Meer uit Buitenland

Dodental Hongkong passeert 50, brand onder controle

HONGKONG (ANP/AFP) - De brand in acht woontorens in Hongkong heeft aan zeker 55 mensen het leven gekost, zegt de brandweer. In vier blokken is het vuur inmiddels gedoofd, in drie andere is de brand onder controle. De achtste toren werd niet door de brand getroffen.

14 minuten geleden
CIA-directeur: verdachte schietpartij Washington werkte voor CIA

WASHINGTON (ANP) - De man die wordt verdacht van het neerschieten van twee leden van de Nationale Garde in de buurt van het Witte Huis, werkte in Afghanistan voor de VS. De 29-jarige Rahmanullah Lakanwal werkte onder meer voor de CIA, zei directeur John Ratcliffe van de inlichtingendienst tegen Fox News. Hij geeft oud-president Joe Biden de schuld dat de man naar de VS kon komen.

41 minuten geleden
Elf doden door trein die inreed op groep arbeiders in Zuid-China

KUNMING (ANP/AFP/RTR) - In het zuiden van China zijn elf mensen omgekomen nadat een trein was ingereden op een groep arbeiders. Twee anderen raakten gewond, melden de lokale spoorwegen.

2 uur geleden
Trump: we moeten Afghanen onderzoeken die onder Biden aankwamen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn regering opgeroepen Afghaanse immigranten die tijdens de regering van voormalig president Joe Biden de Verenigde Staten zijn binnengekomen, opnieuw te onderzoeken. Dat deed Trump in een vooraf opgenomen toespraak vanuit Florida, waar hij Thanksgiving doorbrengt.

4 uur geleden
FBI: gardisten in kritieke toestand na aanval bij Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Volgens de veiligheidsdienst FBI zijn ze in kritieke toestand na de aanval. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later kwam hij daarop terug.

4 uur geleden
Onduidelijkheid over lot gardisten na schietpartij bij Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later zei de gouverneur dat hij tegenstrijdige berichten ontving over de toestand van de twee.

9 uur geleden
Twee gardisten doodgeschoten in buurt van Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn doodgeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Dat ging tijdelijk op slot. De Amerikaanse president Donald Trump was in Florida. Het motief van de schietpartij is nog onbekend.

10 uur geleden