Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ex-topadviseur noemt Trump ongeschikt als president

Ex-topadviseur noemt Trump ongeschikt als president

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een voormalig topmedewerker van de Amerikaanse president Donald Trump noemt hem ongeschikt voor dat ambt. In een interview haalt de gewezen nationale veiligheidsadviseur John Bolton fel uit naar zijn ex-baas.

"Ik denk niet dat hij geschikt is voor zijn ambt", aldus Bolton in een interview aan ABC News. "Ik denk niet dat hij de competentie heeft om de klus te klaren." Bolton schreef een boek over zijn ervaringen met Trump, en in al vrijgegeven fragmenten veegt de adviseur de vloer aan met de president.

Bolton gold als havik van het buitenlands beleid van Trump. Hij verliet in september het Witte Huis.

Kritiek op Bolton

Trump sloeg al terug op Twitter. Volgens hem bestaat het boek van Bolton uit leugens en nepverhalen. Hij noemt zijn topmedewerker, die hij persoonlijk zou hebben ontslagen, een "wacko" en wijst erop dat de New York Times het boek als "buitengewoon langdradig" bestempelt. Bolton is een "ontevreden saaie dwaas die alleen maar ten oorlog wilde trekken."

Een politieke aartsvijand van Trump, de Democratische toppolitica Nancy Pelosi, mengde zich ook in de discussie. Naar aanleiding van de onthullingen in het boek van Bolton noemde ze Trump "duidelijk ethisch ongeschikt en intellectueel onvoorbereid" om de president van de Verenigde Staten te zijn. Pelosi, voorzitter van het Huis van Afgevaardigden van het parlement, bekijkt met vooraanstaande partijgenoten of het zinvol is Bolton te dagvaarden. Ze benadrukte dat de Democraten het gedrag van de president nauwlettend in de gaten blijven houden.

Prominente Democraten hebben ook kritiek geuit op Bolton. Die weigerde tijdens het afzettingsonderzoek naar Trump te getuigen voor het Huis van Afgevaardigden, waar de Democraten in de meerderheid zijn. Afgevaardigde Adam Schiff klaagde dat Bolton zijn onthullingen kennelijk bewaarde voor zijn boek. "Bolton mag dan een schrijver zijn, hij is geen patriot", zei de Democraat volgens Amerikaanse media.

Meer uit Buitenland

Kremlin: Witkoff snel naar Rusland voor onderhandelingen

MOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zal binnenkort Rusland aandoen, meldt een Kremlinverslaggever op gezag van Witkoffs Russische evenknie, Kirill Dmitriev.

17 minuten geleden
FT: EU overweegt Draghi of Merkel voor gesprekken met Poetin

LONDEN (ANP) - Regeringen van EU-landen bespreken of voormalig president van de Europese Centrale Bank Mario Draghi of voormalig bondskanselier Angela Merkel de EU zou kunnen vertegenwoordigen in mogelijke onderhandelingen met de Russische president Vladimir Poetin over de oorlog in Oekraïne. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times.

1 uur geleden
Xi begroet Poetin in Grote Hal van het Volk in Beijing

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft zijn Russische collega Vladimir Poetin ontvangen voor een topontmoeting. Dit gebeurde minder dan een week na het ontspanningsinitiatief van hun Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump in Beijing, aldus Russische staatsmedia.

1 uur geleden
Kunstveilingen in New York maken comeback met recordprijzen

NEW YORK (ANP/AFP) - Met recordprijzen voor werken van onder anderen Jackson Pollock, Constantin Brâncuși en Mark Rothko staan de voorjaarsveilingen in New York in bloei. Volgens cijfers van persbureau AFP zijn er in mei in New York al twaalf werken verkocht voor meer dan 30 miljoen dollar, waaronder twee die de grens van 100 miljoen dollar overschreden.

6 uur geleden
Venezuela laat voor vrijdag 300 politieke gevangenen vrij

CARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft beloofd om voor vrijdag driehonderd politieke gevangenen vrij te laten.

6 uur geleden
Poetin met ceremonieel onthaal in China aangekomen

BEIJING (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is met ceremonieel onthaal aangekomen in China voor zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Op beelden van Al Jazeera is te zien hoe Poetin uit zijn vliegtuig stapt en onder meer wordt ontvangen door een groep schoolkinderen die met vlaggetjes zwaaien. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg bij zijn bezoek vorige week een vergelijkbaar onthaal.

13 uur geleden
Laatste livestream van Gaza-vloot weggevallen na onderschepping

MARMARIS (ANP) - Op zo'n 200 kilometer voor de kust van Gaza is de laatste livestream met de boten van de Global Sumud Flotilla uitgevallen. De boot Sirius met zes opvarenden lijkt de laatste boot te zijn die door Israël is onderschept bij een poging de blokkade naar het Palestijnse gebied te breken en daar noodhulp te bieden.

13 uur geleden