Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ex-regeringsleider Myanmar Suu Kyi na ziekte weer in de rechtbank

Ex-regeringsleider Myanmar Suu Kyi na ziekte weer in de rechtbank

NAYPYIDAW (ANP/RTR) - De afgezette regeringsleider van Myanmar is dinsdag weer in de rechtbank verschenen, nadat ze een dag eerder vanwege wagenziekte niet kwam opdagen. De 76-jarige Aung San Suu Kyi staat terecht voor diverse aanklachten die tegen haar zijn ingediend na de staatsgreep begin dit jaar.

Suu Kyi had maandag last van duizeligheid en voelde zich daarnaast ook versuft, aldus de verdediging. De klachten waren het gevolg van wagenziekte. Suu Kyi was met een auto op weg naar de rechtbank in Naypyidaw. Vanwege de coronapandemie was het proces vertraagd, waardoor ze twee maanden niet in een auto had gezeten, klonk de uitleg. De politica, die onder huisarrest staat, besloot vanwege haar klachten terug te keren naar huis.

Suu Kyi was dinsdag bij terugkeer in de rechtbank opgelucht maar nog wel "enigszins duizelig", laat een van haar advocaten weten. Het proces tegen de ex-leider van het Myanmar draait om diverse aanklachten, waaronder het illegaal importeren van walkietalkies en het overtreden van de coronamaatregelen tijdens haar verkiezingscampagne. Die beschuldigingen worden door Suu Kyi's advocaten ontkend.

De democratisch gekozen regering van het Aziatische land werd op 1 februari afgezet door het leger. Suu Kyi en andere belangrijke politici werden direct onder huisarrest geplaatst. De militairen die de macht hebben gegrepen, claimen dat Suu Kyi's partij de parlementsverkiezingen van vorig jaar won met grootschalige fraude. De junta heeft nieuwe verkiezingen beloofd, maar daar zijn nog steeds geen details over bekendgemaakt.

Meer uit Buitenland

Israël verwoest weer bruggen over de rivier de Litani in Libanon

SOHMOR (ANP/AFP) - Israël heeft met aanvallen met gevechtsvliegtuigen twee vlak bij elkaar gelegen bruggen over de rivier de Litani in het oosten van Libanon verwoest. Israël zegt dat de bruggen gebruikt worden voor het verplaatsen van wapens van de beweging Hezbollah.

58 minuten geleden
Ruim 150 gewonden bij massale aanval bijen op processie in Panama

PENONOMÉ (ANP) - Bij een kruiswegprocessie in een Panamese plaats circa 100 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad Panama zijn zeker 150 mensen ernstig door bijensteken getroffen. De grote zwermen bijen vielen de processie aan terwijl de religieuze plechtigheid in Penonomé gaande was. De gelovigen beklommen een berg met een kapel aan de zuidrand van de plaats.

2 uur geleden
NYT: tweede gevechtsvliegtuig VS neergestort, piloot gered

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een tweede gevechtsvliegtuig van de VS is vrijdag neergestort in de buurt van Iran, ditmaal in de Perzische Golf. De piloot zou zijn gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan The New York Times. Het zou om een A-10 Thunderbolt II vliegtuig gaan, ook wel Warthog genoemd. Eerder op vrijdag werd gemeld dat een Amerikaanse F-15 was neergehaald boven Iran.

2 uur geleden
Bemanningslid VS gered na neerhalen gevechtsvliegtuig in Iran

WASHINGTON (ANP) - Een bemanningslid van het neergehaalde Amerikaanse gevechtsvliegtuig in Iran is gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan CBS News. Het toestel zou een F-15 zijn, waarbij twee personen aan boord zitten. De zoek- en reddingsoperatie is nog steeds bezig.

5 uur geleden
Trump stelt recordbegroting voor defensie VS voor

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgend jaar 1,5 biljoen dollar uitgeven aan defensie. Het Witte Huis heeft zijn begrotingsvoorstel gepubliceerd. Hiermee zouden de militaire uitgaven met ongeveer 40 procent worden verhoogd tot het hoogste niveau in de moderne geschiedenis.

6 uur geleden
NYT: Amerikaans gevechtsvliegtuig neergehaald in Iran

WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. De VS proberen de bemanning op te sporen en te redden voordat Iran ze te pakken krijgt, zeggen ingewijden tegen de krant.

7 uur geleden
Trump: VS kunnen met iets meer tijd Straat van Hormuz heropenen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.

8 uur geleden