Ex-PvdA’er eist rectificatie beschuldiging aanranding en wil rust
AMSTERDAM (ANP) - Voormalig PvdA-Kamerlid Gijs van Dijk eist dat kunstenares Katinka Simonse, ook wel bekend als Tinkebell, een rectificatie plaatst voor de beschuldigingen aan zijn adres. In een programma van NPO Radio 1 zei ze onder meer dat hij een vrouw heeft aangerand. "Ik wil graag rust, ik wil dat het overgaat", zei een geëmotioneerde Van Dijk tijdens het kort geding in de rechtbank van Amsterdam.
Van Dijk stapte in februari 2022 op na meldingen van ongewenst gedrag. De PvdA liet onafhankelijk onderzoek doen en weerde hem uit de fractie, maar het partijbestuur moest later erkennen dat dit proces "op verschillende momenten" onzorgvuldig was verlopen. Er volgden excuses aan Van Dijk. Het rapport is nooit volledig openbaar geworden.
Simonse, een columniste en kunstenares, is een van de vrouwen die aan de bel heeft getrokken over de oud-PvdA’er. Zij had eerder een seksuele relatie met hem. De twee troffen elkaar donderdag weer in de rechtbank, ieder geflankeerd door hun advocaten.
Rectificatie
Simonse zei in een programma van NPO Radio 1 dat Van Dijk een vrouw heeft aangerand door haar tegen haar zin hardhandig te knuffelen. Daar steekt ze "haar handen voor in het vuur", citeerde de advocaat van Van Dijk. Ook heeft ze gespeculeerd over dat de oud-PvdA'er 350.000 euro en een nieuwe baan aangeboden zou hebben gekregen van de fractie.
"Van Dijk krijgt al anderhalf jaar van alles over zich heen", vat zijn advocaat de reden van het kort geding samen. Van Simonse wordt geëist dat ze rectificeert op haar Twitter en via een podcast die ze zelf maakt. Ze mag dan wat de advocaat van Van Dijk betreft na het plaatsen van de rectificatie twee uur lang niet twitteren.
Uitspraak
De advocaat van Simonse vindt dat er geen onrechtmatige uitlatingen zijn gedaan over Van Dijk en wijst er hierbij ook op dat de vraag of Van Dijk zich schuldig heeft gemaakt aan de eerder genoemde zaken niet op deze zitting voorligt. Een twee uur durend verbod op twitteren noemt haar advocaat daarnaast "buitenproportioneel".
De rechter vroeg de op momenten bekvechtende partijen of ze er nog samen uit konden komen, want "wonderen zijn de wereld nog niet uit". Toen de advocaat van Van Dijk zei dat hij die kans klein achtte omdat hij zijn sommatiebrief naar Simonse terugkreeg met de tekst 'retour voor in je reet' besloot de rechtbank dat op 8 juni uitspraak wordt gedaan.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG/DEN BOSCH (ANP) - De provincies Noord-Brabant en Zuid-Holland begrijpen waarom er geen vrachtwagens meer mogen rijden over de Merwedebrug, maar ze hebben wel zorgen om de gevolgen daarvan. Sinds zaterdag zijn vrachtwagens verboden op de brug in de A27 die Brabant en Zuid-Holland verbindt, omdat de boogconstructie op meerdere plekken te zwak blijkt te zijn.
2 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Rob van Bree wordt de nieuwe chef van de Amsterdamse politie. Hij volgt per 14 december Peter Holla op, die met pensioen gaat. Van Bree werkte vijf jaar bij de Eenheid Landelijke Opsporing en Interventies, die zware en georganiseerde criminaliteit, terrorisme en buitenlandse inmenging bestrijdt. De politie meldt verder dat Van Bree zich heeft ingezet voor de verbetering van de werkcultuur bij de politie.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - "Het had eigenlijk nooit mogen gebeuren. Maar het is gebeurd en dat vind ik op zijn minst gezegd heel spijtig. Het heeft voor heel veel mensen een lange nasleep." Dat zei de 30-jarige Corné H. maandag aan het begin van de zitting bij de rechtbank in Den Bosch. H. staat daar terecht voor het gijzelen en bedreigen van een aantal medewerkers van de gevangenis in Vught, waar hij in december vorig jaar gedetineerd zat.
1 uur geledenUDENHOUT (ANP) - In een bedrijfsverzamelgebouw op een industrieterrein in het Brabantse Udenhout is maandagochtend een grote brand uitgebroken. Het pand is niet meer te redden en de brandweer laat het gecontroleerd uitbranden. Er zijn voor zover bekend geen slachtoffers, meldt de veiligheidsregio.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie registreerde in de eerste zes maanden van 2026 ruim 9 procent meer drugsmisdrijven dan in dezelfde periode een jaar eerder. Afgelopen halfjaar waren er bijna 7900 geregistreerde gevallen van drugsmisdrijven, tegenover ruim 7200 in de eerste jaarhelft van 2025.
6 uur geledenDIRKSLAND (ANP) - Twee mannen zijn in de nacht van zondag op maandag om het leven gekomen bij "een zwaar enkelzijdig ongeval" op de Westdijk in Dirksland. Dat maakte de politie bekend op X. Het gaat om een 33-jarige man uit Middelharnis en een 18-jarige man uit Herkingen, bevestigt de politie na berichtgeving door Rijnmond. De oudste was de bestuurder van de auto, de ander de bijrijder.
6 uur geledenBOVENSMILDE (ANP) - In een woning aan de Kanaalweg in het Drentse Bovensmilde heeft zondagavond een grote brand gewoed. Een persoon die nog in de woning aanwezig was, is naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerster van de veiligheidsregio. Hoe het slachtoffer er op dit moment aan toe is, is niet bekend.
15 uur geleden