Ex-president Trump moet belastingaangiftes vrijgeven
NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse ex-president Donald Trump moet zijn belastingaangiftes vrijgeven in een onderzoek van justitie naar zijn financiële handel en wandel. Rechters verwierpen zijn bezwaar.
Trump wilde de cijfers geheim houden. Maar door de uitspraak van het Hooggerechtshof in Washington krijgt een openbaar aanklager in New York toegang tot financiële documenten.
Trump was vorig jaar, toen hij nog in het Witte Huis zat, voor de tweede keer naar het Hooggerechtshof gestapt om te voorkomen dat hij zijn belastinggegevens moest overdragen aan justitie. De openbaar aanklager, de Democraat Cyrus Vance, probeert al enkele jaren inzicht te krijgen in Trumps financiële gegevens en de boekhouding uit de tijd dat hij als onroerendgoedmagnaat werkzaam was. Vance onderzoekt of er sprake was van belastingontwijking, verzekeringsfraude en gerommel met rekeningen.
In een reactie op het besluit haalde de ex-president fel uit naar justitie. Het Hooggerechtshof had dit onderzoek 'in het wilde weg' van de aanklager nooit mogen laten gebeuren, maar de rechters lieten het toe, klaagde Trump in een verklaring. "Ik blijf doorvechten, net zoals ik de afgelopen vijf jaar heb gedaan."
Meer uit Buitenland
GELSENKIRCHEN (ANP/DPA) - Door opzettelijke schade aan spoorwegkabels in de Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen zijn er meerdere treinen uitgevallen. Het spoorwegverkeer in de hele regio Gelsenkirchen is volgens informatieportaal Zuginfo.nrw gestremd. De politie laat weten dat er onderzoek wordt gedaan naar mogelijke kabeldiefstal in de regio.
33 minuten geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Er is zeker één dode gevallen na een explosie vrijdag in de binnenstad van de Griekse hoofdstad Athene, meldt de Griekse brandweer. Een gebouw van twee verdiepingen stortte vrijdagochtend in. Reddingswerkers hebben het lichaam van een jonge vrouw aangetroffen tussen het puin. Er worden nog vijf mensen vermist.
2 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - De overstromingen in de Thaise hoofdstad Bangkok zijn gestabiliseerd. Dat meldt de lokale gouverneur. Autoriteiten riepen zaterdag een officiële overstromingsramp uit, vanwege aanhoudende regen.
2 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Bosbranden in de tropische wouden van het Indonesische deel van het eiland Borneo hebben de druk op de ernstig bedreigde orang-oetans verder opgevoerd. Dat meldt de internationale natuurbeschermingsorganisatie IUCN.
3 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Sinds donderdagmiddag regent het zo hard in de Thaise hoofdstad Bangkok dat de autoriteiten een officiële overstromingsramp hebben uitgeroepen. De rampenstatus geldt voor alle vijftig districten van Bangkok, waar onophoudelijke regen hevige overstromingen veroorzaakt.
5 uur geledenMONTGOMERY (ANP/AFP/RTR) - TikTok heeft een schikking getroffen in een rechtszaak in de Amerikaanse staat Alabama over beschuldigingen rond de veiligheid van kinderen op het sociale mediaplatform. TikTok stemt in met beperkingen voor kinderen die het platform gebruiken en zal minstens 100 miljoen dollar betalen aan de staat Alabama. De rechtszaak die maandag zou beginnen is daarmee van de baan.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zou een Iraans voorstel voor een staakt-het-vuren hebben geweigerd. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
8 uur geleden