Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ex-president Trump klaagt nieuwszender CNN aan voor laster

Ex-president Trump klaagt nieuwszender CNN aan voor laster

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De voormalige Amerikaanse president Donald Trump heeft de Amerikaanse nieuwszender CNN aangeklaagd voor kwaadsprekerij. Hij beweert dat CNN onlangs een campagne van smaad en laster tegen hem heeft opgeschroefd uit vrees dat hij in 2024 meedoet aan de presidentsverkiezingen.

CNN heeft geprobeerd Trump te bezoedelen "met een reeks steeds schandaligere, onjuiste en lasterlijke labels zoals racist, Russische lakei, opstandeling en uiteindelijk Hitler", aldus de advocaten van de voormalige president bij hun stap naar een rechtbank in Florida. Volgens het dossier eist Trump een schadevergoeding van zeker 475 miljoen dollar. De zender CNN heeft geprobeerd zijn enorme invloed, zogenaamd als een betrouwbare nieuwsbron, te gebruiken om Trump in een kwaad daglicht te stellen "met het doel hem politiek te verslaan", stellen de juristen van Trump.

Trump deinst er niet voor terug (vermeende) vijanden aan te klagen sinds hij geen president meer is. Hij boekt maar beperkt succes. Zijn rechtszaak waarin hij zijn verkiezingsrivaal Hillary Clinton uit 2016 en tientallen anderen ervan beschuldigde destijds tegen hem samen te zweren, is onlangs verworpen door een rechter.

Meer uit Buitenland

Geen doodstraf voor verdachte moord verzekeringsbaas VS

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Luigi Mangione, die in de VS wordt verdacht van de moord op de topman van zorgverzekeraar UnitedHealthcare, kan geen doodstraf meer krijgen. Een rechter heeft twee van de vier federale aanklachten tegen hem verworpen, waaronder die voor moord. Daarvoor kon de doodstraf worden opgelegd.

1 uur geleden
Justitie VS geeft meer dan 3 miljoen nieuwe Epstein-pagina's vrij

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft meer dan 3 miljoen pagina's aan nieuwe Epstein-bestanden vrijgegeven. Het zou ook gaan om meer dan 2000 video's en zeker 180.000 afbeeldingen. Volgens onderminister van Justitie Todd Blanche gaat het om grote hoeveelheden "commerciële pornografie en afbeeldingen".

1 uur geleden
FBI neemt onderzoek naar dood Alex Pretti over

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse recherchedienst FBI heeft het onderzoek naar de dood van Alex Pretti overgenomen, de anti-ICE-demonstrant die afgelopen week door kogels van federale agenten om het leven kwam in Minneapolis, Minnesota. Dat meldt CBS News op basis van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid, waaronder onder meer de omstreden migratiedienst ICE en de grenspolitie valt.

2 uur geleden
Journalist opgepakt wegens ICE-protest kerkdienst Minnesota

ST. PAUL (ANP/RTR) - Journalist Don Lemon, een bekende oud-presentator van CNN, is opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in een kerk in St. Paul, Minnesota, op 18 januari. Dat meldt zijn advocaat. Lemon en twee anderen werden opgepakt op last van minister van Justitie Pam Bondi.

3 uur geleden
Iran bestempelt militairen uit EU als terroristen

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft militairen uit landen van de Europese Unie bestempeld als terroristen. Het is een reactie op het Europese besluit de Iraanse Revolutionaire Garde (IRGC) aan te merken als terroristische organisatie. Het hoofd van de Iraanse justitie, Gholamhossein Mohseni Ejei, zei eerder dat Iran die Europese stap zou vergelden. Het is niet duidelijk wat de Iraanse bestempeling praktisch betekent.

4 uur geleden
Israël opent grens Rafah zondag voor beperkt personenverkeer

RAFAH (ANP) - Israël opent de grensovergang bij Rafah, in het zuiden van Gaza met Egypte, zondag voor beperkt personenverkeer. De Israëlische defensieorganisatie COGAT heeft bekendgemaakt dat mensen Gaza alleen binnen kunnen komen of verlaten na een Israëlische veiligheidscheck en onder coördinatie van Egypte.

5 uur geleden
VN melden 170 burgerdoden bij luchtaanvallen verkiezingen Myanmar

GENÈVE (ANP/AFP) - Zeker 170 burgers zijn in Myanmar gedood bij militaire luchtaanvallen tijdens de recente verkiezingen, melden de Verenigde Naties. De verkiezingen werden gehouden in een periode van twee maanden.

5 uur geleden