Ex-president Hollande noemt Frans beleid tegen terreur gepast
PARIJS (ANP/AFP/DPA) - De voormalige Franse president François Hollande noemt het antiterreurbeleid van Frankrijk rond de aanslagen in Parijs op 13 november 2015 gepast. Hollande sprak woensdag tijdens de rechtszaak tegen de enige aanslagpleger die het overleefde, Salah Abdeslam.
Abdeslam zei tijdens een eerdere zitting van het proces dat Hollande het risico op een aanslag heeft gelopen door de aanwezigheid van het Franse leger in Syrië in de strijd tegen IS. Hij zei toen dat de aanslagen niet persoonlijk gericht waren tegen het Franse volk, maar dat het was vanwege het Franse beleid.
"Het Franse beleid tegen IS in Syrië was op dat moment gepast. De aanslagen zijn niet gepleegd vanwege ons buitenlandse beleid, maar vanwege onze manier van leven", aldus Hollande. "De democratie is altijd sterker dan de barbaarsheid."
Grote dreiging
Hollande verontschuldigde zich ook nog bij nabestaanden dat het niet gelukt was om de aanslagen te voorkomen. Het was namelijk bekend dat er een grote dreiging was in die periode. "We wisten niet waar en wanneer ze zouden toeslaan."
Bij de aanslagen in Parijs kwamen 130 mensen om het leven. Er staan twintig mensen terecht, van wie alleen Abdeslam direct betrokken was bij de aanslagen. De rest hielp hem of andere aanslagplegers met bijvoorbeeld onderdak of een autorit.
Meer uit Buitenland
MOGADISHU (ANP/AFP) - De Somalische president Hassan Sheikh Mohamud ziet de Israëlische erkenning van Somaliland als een "bedreiging van de veiligheid en stabiliteit in de wereld en de regio". Het gebied scheidde zich in 1991 af van Somalië en wordt door geen enkel ander land erkend als onafhankelijk.
26 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky doet Kyiv er alles aan om de oorlog met Rusland te beëindigen, maar hangt het bereiken van vrede uiteindelijk af van zijn bondgenoten.
43 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - In Zweden zijn drie doden gevallen door een storm die dit weekend meerdere landen in Noord-Europa trof. De storm veroorzaakte zware windstoten, omvallende bomen, verkeershinder en stroomuitval.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Bijna 750.000 huishoudens in het Oekraïense Kyiv hebben weer stroom, nadat hun elektriciteit was uitgevallen door Russische aanvallen. Ook in de regio rondom de hoofdstad zijn reparaties uitgevoerd aan het beschadigde elektriciteitsnetwerk, maar niet iedereen heeft weer stroom.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Actrice Brigitte Bardot is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de Fondation Brigitte Bardot zondag bekendgemaakt. De Française stelde onlangs haar fans nog gerust, nadat ze voor de tweede keer in korte tijd in het ziekenhuis was opgenomen.
3 uur geledenNAYPYIDAW (ANP/AFP) - De Verenigde Naties zeggen dat Myanmar verkiezingen nodig heeft die onder meer "vrij" en "geloofwaardig" zijn. In het land worden nu voor het eerst parlementsverkiezingen gehouden sinds de militaire coup in 2021. Critici spreken van schijnverkiezingen.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Europese troepen in Oekraïne zouden een legitiem doelwit zijn om aan te vallen. Dat zegt de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov in een interview met het Russische persbureau TASS.
7 uur geleden