Ex-president Hollande noemt Frans beleid tegen terreur gepast
PARIJS (ANP/AFP/DPA) - De voormalige Franse president François Hollande noemt het antiterreurbeleid van Frankrijk rond de aanslagen in Parijs op 13 november 2015 gepast. Hollande sprak woensdag tijdens de rechtszaak tegen de enige aanslagpleger die het overleefde, Salah Abdeslam.
Abdeslam zei tijdens een eerdere zitting van het proces dat Hollande het risico op een aanslag heeft gelopen door de aanwezigheid van het Franse leger in Syrië in de strijd tegen IS. Hij zei toen dat de aanslagen niet persoonlijk gericht waren tegen het Franse volk, maar dat het was vanwege het Franse beleid.
"Het Franse beleid tegen IS in Syrië was op dat moment gepast. De aanslagen zijn niet gepleegd vanwege ons buitenlandse beleid, maar vanwege onze manier van leven", aldus Hollande. "De democratie is altijd sterker dan de barbaarsheid."
Grote dreiging
Hollande verontschuldigde zich ook nog bij nabestaanden dat het niet gelukt was om de aanslagen te voorkomen. Het was namelijk bekend dat er een grote dreiging was in die periode. "We wisten niet waar en wanneer ze zouden toeslaan."
Bij de aanslagen in Parijs kwamen 130 mensen om het leven. Er staan twintig mensen terecht, van wie alleen Abdeslam direct betrokken was bij de aanslagen. De rest hielp hem of andere aanslagplegers met bijvoorbeeld onderdak of een autorit.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Gaza zijn woensdag doden gevallen, onder wie een journalist van nieuwszender Al Jazeera. Ten minste vier mensen kwamen om, melden lokale autoriteiten.
4 uur geledenLOS ANGELES (AFP/RTR) - 'Ketaminekoningin' Jasveen Sangha, die ketamine verkocht aan de overleden Friends-acteur Matthew Perry, is veroordeeld tot een celstraf van vijftien jaar. Volgens de rechter is Sangha schuldig aan het leveren van de drugs die de 54-jarige Perry fataal werden in oktober 2023. Sangha is een van de vijf verdachten in de zaak rond de dood van Perry.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran beginnen zaterdag in Pakistan, meldde het Witte Huis in een persconferentie. President Donald Trump stuurt een onderhandelingsteam, geleid door vicepresident JD Vance. De Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner maken ook deel uit van het team.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag zeker 254 doden gevallen en 1165 mensen gewond geraakt, meldden Libanese autoriteiten. Volgens Israël waren de aanvallen de grootste sinds het begin van de oorlog.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten moeten kiezen tussen een staakt-het-vuren of een voortzetting van de oorlog via Israël, schrijft de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi op X over de Israëlische aanvallen op Libanon. "Het kan niet allebei hebben."
5 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag ten minste 89 doden en 700 gewonden gevallen, meldt het Libanese Ministerie van Gezondheid. Onder de doden zouden ook twaalf hulpverleners zijn. Israël voert naar eigen zeggen de zwaarste aanvallen uit op Libanon sinds het begin van de oorlog.
7 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Er zijn volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif meldingen van schendingen van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Hij heeft er bij de landen op aangedrongen de wapenstilstand te respecteren en terughoudend te zijn.
8 uur geleden