Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ex-president Hollande noemt Frans beleid tegen terreur gepast

Ex-president Hollande noemt Frans beleid tegen terreur gepast

PARIJS (ANP/AFP/DPA) - De voormalige Franse president François Hollande noemt het antiterreurbeleid van Frankrijk rond de aanslagen in Parijs op 13 november 2015 gepast. Hollande sprak woensdag tijdens de rechtszaak tegen de enige aanslagpleger die het overleefde, Salah Abdeslam.

Abdeslam zei tijdens een eerdere zitting van het proces dat Hollande het risico op een aanslag heeft gelopen door de aanwezigheid van het Franse leger in Syrië in de strijd tegen IS. Hij zei toen dat de aanslagen niet persoonlijk gericht waren tegen het Franse volk, maar dat het was vanwege het Franse beleid.

"Het Franse beleid tegen IS in Syrië was op dat moment gepast. De aanslagen zijn niet gepleegd vanwege ons buitenlandse beleid, maar vanwege onze manier van leven", aldus Hollande. "De democratie is altijd sterker dan de barbaarsheid."

Grote dreiging

Hollande verontschuldigde zich ook nog bij nabestaanden dat het niet gelukt was om de aanslagen te voorkomen. Het was namelijk bekend dat er een grote dreiging was in die periode. "We wisten niet waar en wanneer ze zouden toeslaan."

Bij de aanslagen in Parijs kwamen 130 mensen om het leven. Er staan twintig mensen terecht, van wie alleen Abdeslam direct betrokken was bij de aanslagen. De rest hielp hem of andere aanslagplegers met bijvoorbeeld onderdak of een autorit.

Meer uit Buitenland

Krant: Pentagon werkt aan grote hervorming krijgsmacht

WASHINGTON (ANP) - Binnen het Pentagon wordt gewerkt aan een grote hervorming van de Amerikaanse krijgsmacht. Die zou onder meer tot gevolg hebben dat het Europese hoofdkwartier European Command minder belangrijk wordt, schrijft de krant The Washington Post. Die baseert zich op informatie van anonieme bronnen.

50 minuten geleden
Poolse student opgepakt voor aanslagplannen kerstmarkt

LUBLIN (ANP/RTR) - De Poolse veiligheidsdienst heeft een student opgepakt die van plan zou zijn geweest om een aanslag te plegen op een kerstmarkt. Volgens de autoriteiten wilde Mateusz W. zich aansluiten bij Islamitische Staat.

1 uur geleden
Commissie voor schadeclaims Oekraïne krijgt zetel in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De internationale commissie die claims gaat vastleggen van de oorlogsschade in Oekraïne gaat kantoor houden in Den Haag, meldt demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken). Dinsdag zijn vertegenwoordigers van tientallen landen bijeengekomen in Den Haag om een formeel startschot te geven voor de claimscommissie.

1 uur geleden
Rusland wacht nog op uitkomst Berlijn-overleg

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland heeft nog niets gehoord over de uitkomsten van het overleg in Berlijn, aldus de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov. In de Duitse hoofdstad spraken Oekraïense, Amerikaanse en Europese delegaties met elkaar over een mogelijk einde aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.

2 uur geleden
BBC: kinderen met kanker opgelicht door fondsenwervers

LONDEN (ANP) - De BBC heeft een netwerk aan het licht gebracht van fondsenwervers die de ouders van zieke kinderen oplichten. Kinderen met kanker kregen de opdracht filmpjes op te nemen om donateurs te werven, maar zagen uiteindelijk weinig tot niets van het opgebrachte geld.

2 uur geleden
Rebellen kondigen vertrek aan uit belangrijke stad Congo

UVIRA (ANP/AFP/RTR) - De rebellengroep M23 zegt zich terug te trekken uit de Congolese stad Uvira. Dat gebeurt op verzoek van de Verenigde Staten. M23, die door Rwanda wordt gesteund, trok de stad aan de grens met Burundi vorige week binnen. Later volgden berichten dat de groep honderden militairen uit dat buurland gevangen had genomen.

4 uur geleden
Politie: schutters Bondi hadden IS-vlaggen en explosieven in auto

SYDNEY (ANP/RTR) - De Australische politie heeft in de auto van de vermeende aanslagplegers op Bondi Beach afgelopen zondag zelfgemaakte IS-vlaggen en explosieven gevonden. In een persconferentie dinsdagmiddag bevestigde de politie ook het bericht dat eerder rondging in Australische media dat de vermeende schutters vorige maand de Filipijnen hebben bezocht. Wat de twee daar deden, is onderdeel van het politieonderzoek.

6 uur geleden