Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ex-president Europese Investeringsbank verdacht van corruptie

Ex-president Europese Investeringsbank verdacht van corruptie

LUXEMBURG (ANP) - Het Europees Openbaar Ministerie heeft een corruptie-onderzoek ingesteld naar de vorige baas van de Europese Investeringsbank (EIB). De 1 januari afgetreden Werner Hoyer heeft een te royale vertrekregeling voor een EIB-medewerker goedgekeurd, zegt zijn advocaat.

De Duitse ex-president van de investeringsbank wordt verdacht van corruptie, misbruik van zijn positie en de verkeerde besteding van EU-gelden, bevestigen EU-bronnen. De tweede verdachte in het onderzoek werkt ook niet meer voor de EIB. Mogelijk gaat het om de ontvanger van de gewraakte vertrekpremie. Het Europees Openbaar Ministerie (EPPO) wil zelf niet zeggen om welke personen het gaat.

De 72-jarige Hoyer was twaalf jaar de hoogste baas van de bank, die namens de EU honderden miljarden investeert. De econoom is begin dit jaar opgevolgd door de Spaanse Nadia Calviño.

Ontkenning

Hoyer ontkent de verdenkingen stellig. Die zouden "gewoonweg absurd en ongegrond" zijn. Hij werkt naar eigen zeggen volledig mee met het onderzoek. "Er is niets te verbergen: integendeel, doctor Hoyer wil een alomvattende en volledige opheldering van deze zaak door het EPPO", zegt zijn advocaat Nikolaos Gazeas.

De toenmalige EIB-president wordt aangerekend wat voor hem niet meer dan een formaliteit was, stelt Gazeas. De baas van de bank moest zijn handtekening zetten onder de vertrekregeling, en dat heeft hij op aanbeveling van de verantwoordelijke afdeling en de hoogste ambtenaar gedaan. Die hadden de afspraken volgens Gazeas bovendien juridisch laten doorlichten.

EPPO kwam in actie na een melding van de Europese fraudebestrijdingsdienst OLAF, laat het weten. De EIB heeft de onschendbaarheid van de twee opgeheven, zodat de aanklager zijn werk kan doen. Ook mag EPPO onderzoek doen in EIB-gebouwen en -archieven.

Meer uit Financieel

Aegon hard omlaag op Damrak na verhuisplannen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs liet woensdag bij de opening geen grote koersuitslagen zien, met uitzondering van Aegon. De verzekeraar werd ruim 8 procent lager gezet nadat bekend was geworden dat het hoofdkantoor en de juridische zetel worden verplaatst naar de Verenigde Staten.

15 minuten geleden
Bloomberg: beursgang SpaceX kan grootste ooit worden

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, zet door met zijn plannen voor een beursgang en zou daarbij een bedrag willen ophalen dat "aanzienlijk" hoger ligt dan 30 miljard dollar. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Daarmee kan de beursgang van SpaceX de grootste ooit worden.

28 minuten geleden
Aegon verplaatst hoofdkantoor naar VS en verandert naam

DEN HAAG (ANP) - Verzekeraar Aegon verplaatst zijn hoofdkantoor en juridische zetel naar de Verenigde Staten. Bij de afronding van het proces, uiterlijk op 1 januari 2028, gaat de holding verder onder de nieuwe naam Transamerica Inc. De bedrijfsactiviteiten blijven wel opereren onder hun bestaande merken, maakte Aegon woensdag bekend.

1 uur geleden
Rabobank: krappe woningmarkt stuwt prijzen verder omhoog

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse huizenmarkt blijft krap ondanks een aanzienlijke toename van het aanbod door de verkoop van huurwoningen door beleggers, concluderen economen van Rabobank.

1 uur geleden
Productie Nederlandse industrie met bijna 2 procent gegroeid

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in oktober met bijna 2 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) woensdag. In de twee voorgaande maanden was ook al sprake van groei.

2 uur geleden
Bouw van nieuwbouwwoning duurt steeds langer

DEN HAAG (ANP) - Het duurt steeds langer voordat nieuwbouwwoningen gereed zijn nadat de vergunning is afgegeven. Dit is vooral in stedelijke gebieden het geval, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek. Dit komt deels doordat in stadsgebieden meer grote appartementencomplexen worden gebouwd en die kosten meer tijd om te bouwen.

3 uur geleden
Trump houdt deze week eerste gesprekken voor nieuwe Fed-baas

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zal deze week beginnen met het houden van sollicitatiegesprekken voor de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat meldt The Financial Times. "Ik heb een behoorlijk goed idee van wie ik wil", zei Trump daarover tegen journalisten in de Air Force One.

6 uur geleden