Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ex-president Bolsonaro nam actief deel aan coupplannen Brazilië

Ex-president Bolsonaro nam actief deel aan coupplannen Brazilië

BRASÍLIA (ANP/RTR) - Er is bewijs dat de voormalige Braziliaanse president Jair Bolsonaro actief deelnam aan een coup om de gekozen president Luiz Inácio Lula da Silva ten val te brengen. Dat staat in een politierapport dat dinsdag openbaar is gemaakt.

Een van de bewijzen is een vergadering die Bolsonaro belegde met de commandanten van de strijdkrachten in december 2022, twee maanden na de verkiezingen die hij verloor van Lula. Bolsonaro legde de commandanten een plan voor een staatsgreep voor en vroeg hun of ze meededen. De commandanten van de luchtmacht en de landmacht weigerden, de commandant van de marine, Almir Garnier, gaf zijn steun.

Garnier en Bolsonaro maken deel uit van een groep van 37 mensen die vorige week in het nu openbaar gemaakte politierapport zijn aangeklaagd voor het beramen van een staatsgreep. Een van de plannen was om Lula, vice-president Geraldo Alckmin en rechter Alexandre de Moraes om het leven te brengen. Ook daar was Bolsonaro op basis van telefoongesprekken en vergaderingen in zijn residentie van op de hoogte.

Het rapport werd openbaar gemaakt nadat het hooggerechtshof het had gestuurd aan de hoogste openbare aanklager. Die moet de komende maanden besluiten of hij tot vervolging overgaat.

Meer uit Buitenland

Trump noemt Iraans vredesvoorstel volkomen onacceptabel

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt het Iraanse voorstel aan de Verenigde Staten "volkomen onacceptabel". "Ik heb zojuist de reactie gelezen van de zogenaamde 'vertegenwoordigers' van Iran. Ik vind het niets - volkomen onacceptabel!" schrijft hij deels in hoofdletters op Truth Social. De president lichtte zijn oordeel niet toe.

49 minuten geleden
Iraans voorstel aan VS eist einde oorlog en opheffing sancties

TEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraans voorstel, dat via bemiddelaar Pakistan naar de Verenigde Staten is gestuurd, benadrukt de noodzaak van een einde aan de oorlog op alle fronten en de opheffing van de sancties tegen Teheran. Dat meldde het semi-officiële Iraanse persbureau Tasnim, onder verwijzing naar een ingewijde bron.

52 minuten geleden
Netanyahu: oorlog met Iran pas voorbij als uranium weg is

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is pas voorbij als de Iraanse voorraad verrijkt uranium is "verwijderd". Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een fragment van het Amerikaanse programma 60 Minutes van CBS. "Het is nog niet voorbij, want er is nog steeds nucleair materiaal", benadrukt Netanyahu.

4 uur geleden
Iran stuurt reactie op Amerikaans vredesvoorstel naar Pakistan

TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.

8 uur geleden
Qatar: vrachtschip voor de kust aangevallen door drone

DOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.

9 uur geleden
Duitse regering sceptisch over voorstel Poetin voor EU-gesprekken

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".

10 uur geleden
Rusland en Oekraïne beschuldigen elkaar van schenden bestand

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.

12 uur geleden