Ex-president Albanië opgepakt voor corruptie
TIRANA (ANP/RTR) - De Albanese autoriteiten hebben oud-president Ilir Meta opgepakt. Hij wordt verdacht van corruptie, bevestigt zijn woordvoerder, die protesten tegen de regering aankondigde. "Ze zullen de prijs betalen in iedere straat en op ieder plein."
De autoriteiten hebben niet aangegeven waar hij precies van wordt beschuldigd, maar volgens Albanese media gaat het onder meer om corruptie en witwaspraktijken. De advocaat van Meta zegt dat zijn cliënt de beschuldigingen tegenspreekt. Meta was tussen 2017 en 2022 president en is eerder ook premier geweest.
De oppositie in het land heeft al eerder geklaagd dat leden om politieke redenen worden vervolgd.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn in de nacht van woensdag op donderdag minstens twaalf mensen om het leven gekomen. Dat melden de lokale autoriteiten donderdag.
46 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donderdag vinden gesprekken tussen Israël en Libanon plaats. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft drie "mannelijke drugsterroristen" gedood bij een aanval op een schip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft in de nacht van woensdag op donderdag melding gemaakt van diverse Russische aanvallen op het land. Daarbij is in Kyiv een kind van 12 jaar omgekomen, aldus burgemeester Vitali Klitsjko op Telegram.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd hun sancties tegen de Iraanse oliesector aan te scherpen. Dat verklaarde de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een persbericht.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De vergadering van het Israëlische veiligheidskabinet is zonder besluit over een mogelijk staakt-het-vuren in Libanon geëindigd. Volgens The Times of Israel hebben twee Israëlische functionarissen die op de hoogte zijn van de zaak dit Channel 12 laten weten.
5 uur geleden