Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ex-premier Pakistan krijgt tien jaar cel voor lekken staatsgeheim

Ex-premier Pakistan krijgt tien jaar cel voor lekken staatsgeheim

ISLAMABAD (ANP/AFP) - De Pakistaanse oud-premier Imran Khan is in Islamabad tot tien jaar cel veroordeeld voor het lekken van een gecodeerde geheime boodschap van de ambassadeur in Washington. Ook ex-minister van Buitenlandse Zaken Shah Mahmood Qureshi heeft in deze zaak tien jaar cel gekregen. Op het openbaren van dergelijke vertrouwelijke berichten staat volgens een wet uit 1923 over "officiële geheimen" twee tot veertien jaar cel.

Voormalig cricketspeler Khan was van augustus 2018 tot april 2022 premier van het land. Hij werd afgezet met een motie van wantrouwen in het parlement. Khan heeft geclaimd dat hij het slachtoffer is van een Amerikaanse samenzwering en heeft tijdens een toespraak een geheime boodschap van de Pakistaanse ambassadeur in Washington aan Buitenlandse Zaken in Islamabad opgevoerd. Amerikaanse functionarissen wilden volgens het bericht van Khan af als premier, omdat hij zich neutraal opstelde in de oorlog tussen Rusland en Oekraïne en toenadering tot Moskou zocht. Toen de Russische aanval op Oekraïne in februari 2022 begon, bracht Khan toevallig een bezoek aan Moskou.

Khan is in meerdere rechtszaken verwikkeld geraakt en heeft sinds zijn arrestatie in augustus de meeste tijd vastgezeten. Khan en zijn raadslieden zullen het vonnis bij het Hooggerechtshof aanvechten. Khan is de oprichter en voorman van de partij Pakistan Tehreek-e-Insaf (Pakistaanse Beweging voor Gerechtigheid - PTI). Partijvoorzitter Gohar Ali Khan heeft de aanhang van de partij opgeroepen kalm te blijven. Er zijn parlementsverkiezingen op 8 februari. De PTI werd in de vorige parlementsverkiezingen de grootste partij, maar kan nu door een omstreden besluit van het Hooggerechtshof niet meer als partij meedoen. Veel PTI-leden doen daarom mee als onafhankelijke kandidaten.

Meer uit Buitenland

Burgemeester New York houdt woord en boycot Israel Day Parade

NEW YORK (ANP) - Burgemeester Zohran Mamdani heeft zondag de jaarlijkse Israel Day Parade in New York geboycot. Mamdani is de eerste burgemeester van de Amerikaanse stad die niet deelneemt aan de jaarlijkse mars.

2 uur geleden
Frans museum meldt diefstal van kunstzinnige banaan

METZ (ANP/AFP) - Een museum in de Oost-Franse stad Metz heeft zondag bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van een banaan. Een suppoost ontdekte zaterdag dat de vrucht, die met tape aan een muur was bevestigd als onderdeel van het kunstwerk Comedian van de Italiaanse kunstenaar Maurizio Cattelan, verdwenen was.

4 uur geleden
Aanpak drugsgeweld centraal bij presidentsverkiezingen Colombia

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.

7 uur geleden
Libanon meldt doden en gewonden door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.

9 uur geleden
Meer arrestaties en gewonden bij voetbalrellen in Parijs

PARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.

10 uur geleden
Frankrijk wil spoedvergadering VN-Veiligheidsraad om Libanon

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.

11 uur geleden
Maltese Arbeidspartij wint voor vierde keer op rij verkiezingen

VALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.

12 uur geleden