Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ex-premier Pakistan krijgt tien jaar cel voor lekken staatsgeheim

Ex-premier Pakistan krijgt tien jaar cel voor lekken staatsgeheim

ISLAMABAD (ANP/AFP) - De Pakistaanse oud-premier Imran Khan is in Islamabad tot tien jaar cel veroordeeld voor het lekken van een gecodeerde geheime boodschap van de ambassadeur in Washington. Ook ex-minister van Buitenlandse Zaken Shah Mahmood Qureshi heeft in deze zaak tien jaar cel gekregen. Op het openbaren van dergelijke vertrouwelijke berichten staat volgens een wet uit 1923 over "officiële geheimen" twee tot veertien jaar cel.

Voormalig cricketspeler Khan was van augustus 2018 tot april 2022 premier van het land. Hij werd afgezet met een motie van wantrouwen in het parlement. Khan heeft geclaimd dat hij het slachtoffer is van een Amerikaanse samenzwering en heeft tijdens een toespraak een geheime boodschap van de Pakistaanse ambassadeur in Washington aan Buitenlandse Zaken in Islamabad opgevoerd. Amerikaanse functionarissen wilden volgens het bericht van Khan af als premier, omdat hij zich neutraal opstelde in de oorlog tussen Rusland en Oekraïne en toenadering tot Moskou zocht. Toen de Russische aanval op Oekraïne in februari 2022 begon, bracht Khan toevallig een bezoek aan Moskou.

Khan is in meerdere rechtszaken verwikkeld geraakt en heeft sinds zijn arrestatie in augustus de meeste tijd vastgezeten. Khan en zijn raadslieden zullen het vonnis bij het Hooggerechtshof aanvechten. Khan is de oprichter en voorman van de partij Pakistan Tehreek-e-Insaf (Pakistaanse Beweging voor Gerechtigheid - PTI). Partijvoorzitter Gohar Ali Khan heeft de aanhang van de partij opgeroepen kalm te blijven. Er zijn parlementsverkiezingen op 8 februari. De PTI werd in de vorige parlementsverkiezingen de grootste partij, maar kan nu door een omstreden besluit van het Hooggerechtshof niet meer als partij meedoen. Veel PTI-leden doen daarom mee als onafhankelijke kandidaten.

Meer uit Buitenland

Kosovaars parlement kiest premier, einde aan jaar durende impasse

PRISTINA (ANP/AFP) - Het Kosovaarse parlement heeft de nationalist Albin Kurti opnieuw benoemd tot premier. Daarmee komt een einde aan een politieke impasse in het land, die al een jaar duurde.

8 uur geleden
Trump na gesprek Netanyahu over Iran: niks concreets afgesproken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag in zijn gesprek met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu geen concrete afspraken gemaakt, schrijft hij op zijn Truth Social. "Behalve dat ik erop heb aangedrongen dat de onderhandelingen met Iran worden voortgezet, om te zien of er een akkoord kan worden gesloten."

10 uur geleden
Dodental schietpartij Canada naar beneden bijgesteld

TUMBLER RIDGE (ANP) - Het dodental van de schietpartij in Canada is bijgesteld naar negen, inclusief de vermoedelijke schutter. De politie meldde eerder dat ook een tiende persoon was bezweken aan haar zware verwondingen, maar dat is toch niet het geval. Zij is met een helikopter naar het ziekenhuis gebracht en wordt nog behandeld.

10 uur geleden
Amerikaanse acteur James Van Der Beek (48) overleden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur James Van Der Beek is overleden, melden Amerikaanse media woensdag. De acteur, vooral bekend van zijn rol als Dawson Leery in de serie Dawson's Creek, was 48 jaar. Van Der Beek leed al langere tijd aan darmkanker.

10 uur geleden
Le Pen hoort op 7 juli uitspraak in hoger beroep

PARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank doet op 7 juli uitspraak in het hoger beroep van Marine Le Pen. De radicaal-rechtse politica is veroordeeld voor gesjoemel met EU-geld en mag daarom niet deelnemen aan de presidentsverkiezingen in 2027.

12 uur geleden
Rutte: nieuwe Noordpoolmissie is nog niet alles wat Trump wilde

BRUSSEL (ANP) - De nieuwe Noordpoolmissie Arctic Sentry komt tegemoet aan de afspraak met de Amerikaanse president Donald Trump om het poolgebied gezamenlijk te beschermen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Maar hij wijst erop dat de Verenigde Staten meer wensen hebben en daarover nog met Denemarken en Groenland onderhandelen.

13 uur geleden
Vlaggen halfstok in Canada na schietpartij op school

OTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geëmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.

14 uur geleden