Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ex-premier Pakistan krijgt tien jaar cel voor lekken staatsgeheim

Ex-premier Pakistan krijgt tien jaar cel voor lekken staatsgeheim

ISLAMABAD (ANP/AFP) - De Pakistaanse oud-premier Imran Khan is in Islamabad tot tien jaar cel veroordeeld voor het lekken van een gecodeerde geheime boodschap van de ambassadeur in Washington. Ook ex-minister van Buitenlandse Zaken Shah Mahmood Qureshi heeft in deze zaak tien jaar cel gekregen. Op het openbaren van dergelijke vertrouwelijke berichten staat volgens een wet uit 1923 over "officiële geheimen" twee tot veertien jaar cel.

Voormalig cricketspeler Khan was van augustus 2018 tot april 2022 premier van het land. Hij werd afgezet met een motie van wantrouwen in het parlement. Khan heeft geclaimd dat hij het slachtoffer is van een Amerikaanse samenzwering en heeft tijdens een toespraak een geheime boodschap van de Pakistaanse ambassadeur in Washington aan Buitenlandse Zaken in Islamabad opgevoerd. Amerikaanse functionarissen wilden volgens het bericht van Khan af als premier, omdat hij zich neutraal opstelde in de oorlog tussen Rusland en Oekraïne en toenadering tot Moskou zocht. Toen de Russische aanval op Oekraïne in februari 2022 begon, bracht Khan toevallig een bezoek aan Moskou.

Khan is in meerdere rechtszaken verwikkeld geraakt en heeft sinds zijn arrestatie in augustus de meeste tijd vastgezeten. Khan en zijn raadslieden zullen het vonnis bij het Hooggerechtshof aanvechten. Khan is de oprichter en voorman van de partij Pakistan Tehreek-e-Insaf (Pakistaanse Beweging voor Gerechtigheid - PTI). Partijvoorzitter Gohar Ali Khan heeft de aanhang van de partij opgeroepen kalm te blijven. Er zijn parlementsverkiezingen op 8 februari. De PTI werd in de vorige parlementsverkiezingen de grootste partij, maar kan nu door een omstreden besluit van het Hooggerechtshof niet meer als partij meedoen. Veel PTI-leden doen daarom mee als onafhankelijke kandidaten.

Meer uit Buitenland

Westerse landen staan stil bij dood Navalny twee jaar geleden

DEN HAAG (ANP) - Nederland en veertien andere westerse landen staan in een verklaring stil bij het overlijden van Aleksej Navalny twee jaar geleden. Hun regeringen pleiten daarin opnieuw voor een "grondig en transparant" onderzoek naar de omstandigheden rond de dood van de Russische oppositieleider.

46 minuten geleden
Noord-Korea bouwt straat voor nabestaanden van gedode militairen

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft een straat gebouwd speciaal voor de nabestaanden van militairen die zijn omgekomen tijdens de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Dictator Kim Jong-un was volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap persoonlijk aanwezig bij de opening, samen met zijn dochter Ju Ae.

1 uur geleden
Iran: standpunt VS over atoomprogramma is realistischer geworden

TEHERAN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse standpunt over het Iraanse atoomprogramma "is realistischer geworden". Dit stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken een dag voor de tweede onderhandelingsronde, bericht staatspersbureau IRNA.

2 uur geleden
Poetin en andere leiders bespot in Duitse carnavalsoptochten

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Op Rosenmontag zijn in verschillende Duitse steden de jaarlijkse carnavalsoptochten gehouden. Traditiegetrouw werden politieke wereldleiders bespot met karikaturen op de praalwagens.

2 uur geleden
NBC: lokale agenten ingezet voor ICE met omstreden taskforcemodel

WASHINGTON (ANP) - Sinds het aantreden van Donald Trump als president is het aantal lokale politieafdelingen dat agenten levert aan immigratiedienst ICE sterk gestegen. Terwijl dit er onder Biden nog maar 135 waren, waren het er eind januari 1168, analyseerde NBC News.

2 uur geleden
Estland: NAVO zal diep in Rusland toeslaan bij inval

TALLINN (ANP) - De NAVO zal diep in Rusland toeslaan als dat land de Baltische landen binnenvalt. Dat zegt de Estse minister van Buitenlandse Zaken Margus Tsahkna in een interview met de Britse krant The Telegraph. "We kunnen het niet laten gebeuren dat Rusland de Baltische landen binnenvalt en we dan pas terugvechten", aldus Tsahkna.

4 uur geleden
Italië klaar om Palestijnse politie te trainen in Gaza

ROME (ANP/RTR/DPA) - Italië is klaar om te helpen bij het opleiden van Palestijnse politieagenten in de Gazastrook, zegt minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani. Het land wil op die manier bijdragen aan de wederopbouw van Gaza en het creëren van een stabiele situatie.

4 uur geleden