Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ex-oppositieleider Syrië: alle partijen in overgangsregering

Ex-oppositieleider Syrië: alle partijen in overgangsregering

DUBAI (ANP/RTR) - Hadi al-Bahra, de voormalige oppositieleider tegen het Syrische regime van de verdreven president Bashar al-Assad, wil dat er een brede afvaardiging van de bevolking komt in de nog te vormen overgangsregering. "De regering van Syrië moet geloofwaardig zijn, waarbij geen enkele partij is uitgesloten. Van sektarisme mag geen sprake zijn", aldus al-Bahra, die ook opriep de mensen die nu tijdelijk Syrië leiden te steunen. Naar verwachting krijgt het land in het voorjaar van 2025 een overgangsregering.

"Nadat een nieuwe grondwet is opgesteld door de overgangsregering, moeten er vrije verkiezingen worden uitgeschreven en moet er ruimte zijn voor referenda", aldus de oppositieleider. In de grondwet moet staan hoe het landsbestuur eruit moet komen te zien: een parlementair systeem, een presidentieel systeem of een mengvorm. Daarna kunnen wat hem betreft verkiezingen worden gehouden en kan het volk zijn leider kiezen.

Al-Bahra kreeg bijstand van Geir Pedersen, de speciale gezant van de Verenigde Naties in Damascus. Hij riep woensdag op tot vrije en eerlijke verkiezingen in Syrië. Ook drong hij aan op meer humanitaire hulp aan het land, dat na de afzetting van Assad om veel primaire levensbehoeften verlegen zit. "We hebben dringend hulp nodig, maar we moeten er ook voor zorgen dat Syrië opnieuw kan worden opgebouwd, zodat we economisch herstel kunnen zien", zei hij.

Meer uit Buitenland

Rusland staat open voor meer humanitaire wapenstilstanden

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland staat open voor meer korte humanitaire wapenstilstanden langs de frontlinie, zei Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov tegen verslaggevers. Hij verwijst naar het humanitaire bestand dat naar verwachting in de nacht van maandag op dinsdag ingaat rond de stad Olesjky. Maar Rusland zegt het offensief tegen Oekraïne niet te zullen afremmen.

1 uur geleden
Britse premier ziet nieuwe EU-toetreding wel zitten

LONDEN (ANP) - De Britse premier Andy Burnham hoopt dat zijn land uiteindelijk weer toetreedt tot de Europese Unie. "Ik denk niet dat het is gelopen zoals mensen zeiden dat het zou gaan", zei hij tijdens een interview met ITV over de Brexit.

1 uur geleden
Franse avondklok blijft komende dagen van kracht

PARIJS (ANP/AFP) - De avondklok in Frankrijk blijft de komende dagen van kracht, meldt de minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Deze geldt op verschillende plekken vanwege de onrust in het land. Volgens de minister kunnen burgemeesters zelf bepalen of ze van de mogelijkheid gebruik willen maken. Zo geldt er al dagen een avondklok in delen van Parijs.

3 uur geleden
Axios: Netanyahu vroeg Trump om meer verkiezingssteun

WASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bij de Amerikaanse president Donald Trump aangedrongen op meer zichtbare steun voor zijn campagne in aanloop naar de parlementsverkiezingen van dinsdag. Dat schrijft nieuwssite Axios, die zich baseert op anonieme bronnen.

4 uur geleden
EU-topvrouw Von der Leyen: democratie heeft gewonnen in Brazilië

BRUSSEL (ANP) - EU-topvrouw Ursula von der Leyen heeft opgetogen gereageerd op de verkiezingsoverwinning van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva. "De democratie en het multilateralisme hebben gewonnen in Brazilië", schreef ze in een bericht op X.

5 uur geleden
Arrestaties in Jordanië na aanslag op kerk

AMMAN (ANP/RTR/AFP) - De Jordaanse autoriteiten zeggen na een vuurgevecht drie gewapende verdachten te hebben opgepakt van de recente aanslag op een kerk. Ze hadden zich volgens de veiligheidsdienst verstopt in een verlaten pand en weigerden zich over te geven.

5 uur geleden
Houthi's melden nieuwe aanval op luchthaven Riyad

RIYAD (ANP/AFP) - De Houthi's uit Jemen zeggen zondag opnieuw de internationale luchthaven van de Saudische hoofdstad Riyad te hebben aangevallen. Dat gebeurde enkele uren nadat het vliegverkeer was hervat. Volgens vluchtvolgsite Flightradar24 werd zondag het merendeel van de vluchten geannuleerd.

6 uur geleden