Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ex-oppositieleider Syrië: alle partijen in overgangsregering

Ex-oppositieleider Syrië: alle partijen in overgangsregering

DUBAI (ANP/RTR) - Hadi al-Bahra, de voormalige oppositieleider tegen het Syrische regime van de verdreven president Bashar al-Assad, wil dat er een brede afvaardiging van de bevolking komt in de nog te vormen overgangsregering. "De regering van Syrië moet geloofwaardig zijn, waarbij geen enkele partij is uitgesloten. Van sektarisme mag geen sprake zijn", aldus al-Bahra, die ook opriep de mensen die nu tijdelijk Syrië leiden te steunen. Naar verwachting krijgt het land in het voorjaar van 2025 een overgangsregering.

"Nadat een nieuwe grondwet is opgesteld door de overgangsregering, moeten er vrije verkiezingen worden uitgeschreven en moet er ruimte zijn voor referenda", aldus de oppositieleider. In de grondwet moet staan hoe het landsbestuur eruit moet komen te zien: een parlementair systeem, een presidentieel systeem of een mengvorm. Daarna kunnen wat hem betreft verkiezingen worden gehouden en kan het volk zijn leider kiezen.

Al-Bahra kreeg bijstand van Geir Pedersen, de speciale gezant van de Verenigde Naties in Damascus. Hij riep woensdag op tot vrije en eerlijke verkiezingen in Syrië. Ook drong hij aan op meer humanitaire hulp aan het land, dat na de afzetting van Assad om veel primaire levensbehoeften verlegen zit. "We hebben dringend hulp nodig, maar we moeten er ook voor zorgen dat Syrië opnieuw kan worden opgebouwd, zodat we economisch herstel kunnen zien", zei hij.

Meer uit Buitenland

Begraafplaats Margraten krijgt deze week nieuw paneel na rel

DEN HAAG (ANP) - De militaire begraafplaats in Margraten krijgt deze week een nieuw paneel met aandacht voor onder meer zwarte militairen. De Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo en beheerder American Battle Monuments Commission presenteerden het bord in Den Haag. Dat gebeurde na maandenlange onrust over de verwijdering van informatie over de Afro-Amerikaanse militairen die Nederland hielpen bevrijden.

20 minuten geleden
Rode Kruis en UNICEF klaar voor hulp bij opengaan grens bij Rafah

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis en UNICEF staan klaar met hulpmiddelen voor als de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte opengaat. Dit laten woordvoerders van beide hulporganisaties weten. In Gaza zijn maandag de overblijfselen gevonden van het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar. Eerder zei Israël de grensovergang pas weer open te stellen als de zoektocht naar het laatste lichaam is voltooid.

22 minuten geleden
Berlijn wil snel zeerecht vernieuwen voor bestrijden schaduwvloot

RIGA (ANP) - Duitsland wil snel het internationale zeerecht "moderniseren" om het ontduiken van sancties door Rusland met schimmige tankers tegen te gaan. "Het kan niet zo zijn dat onze handen hier steeds eenzijdig gebonden zijn", zei buitenlandminister Johann Wadephul maandag.

30 minuten geleden
Trump stuurt 'grenstsaar' naar Minnesota rond protesten tegen ICE

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stuurt zijn zogenoemde "grenstsaar" Tom Homan naar Minnesota. Homan is verantwoordelijk voor grensbewaking en de uitzetting van immigranten. Trump schrijft op zijn Truth Social dat hij hem maandagavond naar de staat stuurt. "Tom is streng doch rechtvaardig en zal rechtstreeks aan mij rapporteren."

59 minuten geleden
IDF: Overblijfselen van laatste gijzelaar gevonden

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De overblijfselen van het lichaam van Ran Gvili, de laatste Israëlische gijzelaar in Gaza, zijn gevonden, meldt het Israëlische leger. Het overschot is teruggebracht naar Israël voor een begrafenis. Daarmee zijn alle gijzelaars die in de Gazastrook werden vastgehouden overgebracht naar Israël.

2 uur geleden
Dodental winterstorm VS loopt op

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het dodental door de winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, is verder opgelopen. Minstens elf mensen zijn in verschillende staten om het leven gekomen, meldt CNN. Onder meer in New York, Texas en Tennessee vielen slachtoffers. Meer dan 800.000 mensen zitten volgens het nieuwsmedium nog zonder stroom.

4 uur geleden
EU en India kijken naar defensiesamenwerking

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De Europese Unie en India onderzoeken hoe dat laatste land kan deelnemen aan Europese defensieprojecten. Dat staat in een conceptovereenkomst die werd ingezien door persbureau Reuters. Het zou onder meer gaan om samenwerking op militair-economisch gebied.

4 uur geleden