Ex-oppositieleider Syrië: alle partijen in overgangsregering
DUBAI (ANP/RTR) - Hadi al-Bahra, de voormalige oppositieleider tegen het Syrische regime van de verdreven president Bashar al-Assad, wil dat er een brede afvaardiging van de bevolking komt in de nog te vormen overgangsregering. "De regering van Syrië moet geloofwaardig zijn, waarbij geen enkele partij is uitgesloten. Van sektarisme mag geen sprake zijn", aldus al-Bahra, die ook opriep de mensen die nu tijdelijk Syrië leiden te steunen. Naar verwachting krijgt het land in het voorjaar van 2025 een overgangsregering.
"Nadat een nieuwe grondwet is opgesteld door de overgangsregering, moeten er vrije verkiezingen worden uitgeschreven en moet er ruimte zijn voor referenda", aldus de oppositieleider. In de grondwet moet staan hoe het landsbestuur eruit moet komen te zien: een parlementair systeem, een presidentieel systeem of een mengvorm. Daarna kunnen wat hem betreft verkiezingen worden gehouden en kan het volk zijn leider kiezen.
Al-Bahra kreeg bijstand van Geir Pedersen, de speciale gezant van de Verenigde Naties in Damascus. Hij riep woensdag op tot vrije en eerlijke verkiezingen in Syrië. Ook drong hij aan op meer humanitaire hulp aan het land, dat na de afzetting van Assad om veel primaire levensbehoeften verlegen zit. "We hebben dringend hulp nodig, maar we moeten er ook voor zorgen dat Syrië opnieuw kan worden opgebouwd, zodat we economisch herstel kunnen zien", zei hij.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP/RTR) - De Australische politie heeft in de auto van de vermeende aanslagplegers op Bondi Beach afgelopen zondag zelfgemaakte IS-vlaggen en explosieven gevonden. In een persconferentie dinsdagmiddag bevestigde de politie ook het bericht dat eerder rondging in Australische media dat de vermeende schutters vorige maand de Filipijnen hebben bezocht. Wat de twee daar deden, is onderdeel van het politieonderzoek.
1 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische politie heeft in de auto van de vermeende aanslagplegers op Bondi Beach afgelopen zondag "huisgemaakte" IS-vlaggen en explosieven gevonden. In een persconferentie dinsdagmiddag bevestigde de politie ook het bericht dat eerder rondging in Australische media dat de vermeende schutters vorige maand de Filipijnen hebben bezocht. Wat de twee daar deden, is onderdeel van het politieonderzoek.
2 uur geledenPROVIDENCE (ANP) - De FBI looft een beloning van maximaal 50.000 dollar uit voor informatie die leidt tot de identificatie, arrestatie en veroordeling van de schutter die afgelopen weekend zeker twee mensen doodschoot op Brown University. Dat schrijft FBI-baas Kash Patel op X. Er zijn ook nieuwe beelden van de mogelijke verdachte vrijgegeven.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de BBC aangeklaagd voor smaad wegens een montage van zijn toespraak uit 2021 voorafgaand aan de bestorming van het Capitool. Die zou de misleidende indruk wekken dat Trump zijn aanhangers direct had opgedragen het Capitool te bestormen.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Het investeringsbedrijf van Jared Kushner, schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, heeft de plannen voor een hotelcomplex in de Servische hoofdstad Belgrado laten vallen. Op de plek van een voormalig overheidsgebouw dat in 1999 door de NAVO werd gebombardeerd zou een luxehotel met het merk Trump komen.
4 uur geledenSYDNEY (ANP) - De vermeende schutters die in de Australische stad Sydney afgelopen weekend een aanslag pleegden, reisden vorige maand nog naar de Filipijnen. Dat melden politiebronnen aan de Australische krant The Sydney Morning Herald. Politieonderzoek moet uitwijzen wat de twee aanslagplegers, een vader (50) en zoon (24), daar deden, aldus de krant.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - Er ligt nog geen "ideaal vredesplan" op tafel, zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky na overleg met de belangrijkste Europese leiders en Amerikaanse onderhandelaars in Berlijn. Zelensky noemt de huidige ontwerptekst van het vredesplan een "werkversie", meldt persbureau Reuters.
5 uur geleden