Ex-minister Oostenrijk 8 jaar de cel in wegens corruptie
WENEN (ANP/DPA) - Voormalig minister van Financiën van Oostenrijk Karl-Heinz Grasser moet acht jaar de cel in vanwege corruptie. De rechtbank in Wenen acht hem schuldig aan het verklappen van geheime informatie aan een investeerder. Grasser gaat in beroep tegen de straf.
De 51-jarige Grasser zou bij de verkoop van bijna 60.000 overheidswoningen in 2006 een private investeerder hebben getipt hoe hoog diens bod moest zijn om een andere bieder te overtreffen. De minister zou in ruil voor de tip ongeveer 1 procent van de aankoopprijs hebben gekregen, ongeveer 9,6 miljoen euro.
Het onderzoek naar de minister heeft zeven jaar geduurd voordat de minister en veertien andere verdachten in 2016 werden aangeklaagd. De andere verdachten hebben ook gevangenisstraffen gekregen.
Meer uit Buitenland
TAIPEI (ANP/AFP) - De politie in Taiwan sluit terrorisme uit na een steekpartij in het centrum van hoofdstad Taipei vrijdag. Drie mensen kwamen daarbij om het leven, elf anderen raakten gewond.
25 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin ontkent dat er voorbereidingen gaande zijn voor een driehoeksoverleg tussen de Verenigde Staten, Oekraïne en Rusland. "Op dit moment heeft niemand dit initiatief serieus besproken en voor zover ik weet worden er geen gesprekken voorbereid", aldus topadviseur Joeri Oesjakov.
29 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - San Francisco is getroffen door een grote stroomstoring. Op het hoogtepunt van de storing kwamen 130.000 inwoners zonder stroom te zitten, meldt het grootste energiebedrijf van de stad. Inmiddels is de stroom voor ongeveer 90.000 mensen weer hersteld. Burgemeester Daniel Lurie riep inwoners op thuis te blijven en indien mogelijk wegen te vermijden.
42 minuten geledenSYDNEY (ANP/RTR/AFP) - In Australië is een minuut stilte gehouden voor de slachtoffers van de dodelijke aanslag op Bondi Beach van precies een week geleden. Deze was om 18.47 lokale tijd, het tijdstip waarop de schutters de eerste schoten losten.
1 uur geledenPHNOM PENH/BANGKOK (ANP/AFP) - Ruim 500.000 inwoners van Cambodja zijn ontheemd geraakt door de grensconflicten met Thailand. Dat meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken in Phnom Penh. In Thailand zijn volgens Bangkok ongeveer 400.000 mensen ontheemd.
3 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - In Australië is zondagochtend (lokale tijd) een nationale herdenkingsdag voor de slachtoffers van de dodelijke aanslag op Bondi Beach van precies een week geleden begonnen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De VS hebben zaterdag opnieuw een olietanker in het Caribisch gebied aangehouden en geënterd. De Amerikaanse minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem zegt dat op X, nadat Amerikaanse media erover bericht hadden op basis van bronnen. Eerder deze week had president Trump een blokkade afgekondigd voor olietankers die op een sanctielijst staan en die van en naar Venezuela varen.
9 uur geleden