Ex-minister Malta gelinkt aan betaling rond dood journaliste
VALLETTA (ANP/DPA) - De voormalige Maltese minister van Economische Zaken Chris Cardona is door een tussenpersoon gelinkt aan een betaling van 350.000 euro rond de dood van journalist Daphne Caruana Galizia. Dat is maandag naar voren gekomen tijdens de rechtszaak.
Het geld zou volgens de tussenpersoon door Cardona zijn betaald aan in het moordcomplot rond Galizia. Cardona heeft in de rechtbank alle aantijgingen ontkend, schrijft The Malta Times.
Galizia was een onderzoeksjournalist op Malta. Ze werd in oktober 2017 vermoord door een autobom. Politici en invloedrijke zakenmensen zijn als verdachte aangemerkt in het moordcomplot. Galizia deed onderzoek naar corruptie in het land. Een van de onderwerpen waar ze veel over schreef, was de invloed van de zakenwereld op de regering.
Het brein achter de moord is waarschijnlijk zakenman Yorgen Fenech, hij staat daarvoor terecht. Galizia deed veel onderzoek naar hem. Onder meer de voormalige premier Joseph Muscat is opgestapt vanwege de aanslag. Hij zou het onderzoek hebben verstoord.
Meer uit Buitenland
CRANS-MONTANA (ANP) - Na de nieuwjaarsbrand in een Zwitserse bar liggen nog 83 mensen in het ziekenhuis, meldt de politie. In totaal waren er 116 gewonden en de autoriteiten hebben die nu allemaal geïdentificeerd. Eerder werd al gemeld dat alle veertig doden waren geïdentificeerd.
19 minuten geledenSOCOTRA (ANP/AFP) - Honderden toeristen zitten vast op het Jemenitische eiland Socotra, voor de kust van Djibouti. Volgens de plaatsvervangend gouverneur van het eiland gaat het om meer dan vierhonderd mensen van wie de vlucht is opgeschort.
30 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel ziet de situatie in Venezuela ook als "kans voor een democratische transitie, geleid door het Venezolaanse volk", stelt een woordvoerder van de Europese Commissie. Dit weekend pleegden de Verenigde Staten een militaire interventie in het land, namen president Nicolás Maduro gevangen en brachten hem naar de VS voor een rechtszaak.
35 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - In Frankrijk zijn tien mensen veroordeeld voor het online lastigvallen van Brigitte Macron, de vrouw van president Emmanuel Macron. Ze noemden haar onder meer een pedofiel omdat ze 24 jaar ouder is dan haar echtgenoot en verspreidden het nepnieuws dat ze een transpersoon zou zijn.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie blijft achter de nationale soevereiniteit van Groenland staan, ook na nieuwe dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump om het eiland te annexeren. "We hebben dit eerder al gehoord, we houden vast aan wat we hier eerder over hebben gezegd", zei een woordvoerder van de Europese Commissie.
2 uur geledenBERN (ANP/RTR/AFP) - Zwitserland bevriest de tegoeden van de door de VS gevangengenomen Venezolaanse gewezen president Nicolás Maduro. Dat besluit is genomen door de zogenoemde Bondsraad, de hoogste uitvoerende macht in Zwitserland.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het personeel van het Louvre heeft besloten opnieuw te staken. Afgelopen maand werd uit onvrede het werk al drie dagen neergelegd in het bekende Parijse museum, wat ertoe leidde dat het museum één hele dag helemaal en twee dagen gedeeltelijk de deuren sloot. Vanwege het stakingsoverleg ging het Louvre maandag later open dan gepland. Sommige expositieruimten blijven maandag gesloten, staat op de website.
2 uur geleden