Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ex-minister Malta gelinkt aan betaling rond dood journaliste

Ex-minister Malta gelinkt aan betaling rond dood journaliste

VALLETTA (ANP/DPA) - De voormalige Maltese minister van Economische Zaken Chris Cardona is door een tussenpersoon gelinkt aan een betaling van 350.000 euro rond de dood van journalist Daphne Caruana Galizia. Dat is maandag naar voren gekomen tijdens de rechtszaak.

Het geld zou volgens de tussenpersoon door Cardona zijn betaald aan in het moordcomplot rond Galizia. Cardona heeft in de rechtbank alle aantijgingen ontkend, schrijft The Malta Times.

Galizia was een onderzoeksjournalist op Malta. Ze werd in oktober 2017 vermoord door een autobom. Politici en invloedrijke zakenmensen zijn als verdachte aangemerkt in het moordcomplot. Galizia deed onderzoek naar corruptie in het land. Een van de onderwerpen waar ze veel over schreef, was de invloed van de zakenwereld op de regering.

Het brein achter de moord is waarschijnlijk zakenman Yorgen Fenech, hij staat daarvoor terecht. Galizia deed veel onderzoek naar hem. Onder meer de voormalige premier Joseph Muscat is opgestapt vanwege de aanslag. Hij zou het onderzoek hebben verstoord.

Meer uit Buitenland

IS'er schiet in Syrië Amerikaanse militairen dood

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.

16 minuten geleden
Israël claimt topman Hamas te hebben gedood in Gaza

TEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.

2 uur geleden
Onstuimig weer op Canarische Eilanden, sneeuw vanaf 1400 meter

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.

3 uur geleden
Merz: waarschuwt partijgenoten voor Poetin en Europese toekomst

MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.

3 uur geleden
Tsjechië betaalt volgens premier niet voor EU-plan voor Oekraïne

PRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.

4 uur geleden
Washington heft weer een sanctie tegen Belarus op in toenadering

MINSK (ANP/RTR) - De VS hebben opnieuw een van de sancties tegen Belarus opgeheven. De stap wordt gezien als een verdere toenadering tussen Washington en Minsk. De speciale Amerikaanse gezant voor Belarus John Coale heeft twee dagen gesprekken gevoerd in Minsk.

4 uur geleden
Cambodja sluit per direct grenzen met Thailand

PHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja sluit tot nader order alle grenzen met Thailand vanwege de oplopende conflicten met dat land in de grensregio. Dat meldt het Cambodjaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.

5 uur geleden