Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ex-minister Malta gelinkt aan betaling rond dood journaliste

Ex-minister Malta gelinkt aan betaling rond dood journaliste

VALLETTA (ANP/DPA) - De voormalige Maltese minister van Economische Zaken Chris Cardona is door een tussenpersoon gelinkt aan een betaling van 350.000 euro rond de dood van journalist Daphne Caruana Galizia. Dat is maandag naar voren gekomen tijdens de rechtszaak.

Het geld zou volgens de tussenpersoon door Cardona zijn betaald aan in het moordcomplot rond Galizia. Cardona heeft in de rechtbank alle aantijgingen ontkend, schrijft The Malta Times.

Galizia was een onderzoeksjournalist op Malta. Ze werd in oktober 2017 vermoord door een autobom. Politici en invloedrijke zakenmensen zijn als verdachte aangemerkt in het moordcomplot. Galizia deed onderzoek naar corruptie in het land. Een van de onderwerpen waar ze veel over schreef, was de invloed van de zakenwereld op de regering.

Het brein achter de moord is waarschijnlijk zakenman Yorgen Fenech, hij staat daarvoor terecht. Galizia deed veel onderzoek naar hem. Onder meer de voormalige premier Joseph Muscat is opgestapt vanwege de aanslag. Hij zou het onderzoek hebben verstoord.

Meer uit Buitenland

Israël opent grens Rafah zondag voor beperkt personenverkeer

RAFAH (ANP) - Israël opent de grensovergang bij Rafah, in het zuiden van Gaza met Egypte, zondag voor beperkt personenverkeer. De Israëlische defensieorganisatie COGAT heeft bekendgemaakt dat mensen Gaza alleen binnen kunnen komen of verlaten na een Israëlische veiligheidscheck en onder coördinatie van Egypte.

36 minuten geleden
VN melden 170 burgerdoden bij luchtaanvallen verkiezingen Myanmar

GENÈVE (ANP/AFP) - Zeker 170 burgers zijn in Myanmar gedood bij militaire luchtaanvallen tijdens de recente verkiezingen, melden de Verenigde Naties. De verkiezingen werden gehouden in een periode van twee maanden.

1 uur geleden
Poetin akkoord met tijdelijk staken van aanvallen op Kyiv

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft besloten tot en met zondag geen aanvallen op Kyiv uit te voeren, na een verzoek hierover van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft het Kremlin vrijdag bekendgemaakt. Dit zou bedoeld zijn om gunstige omstandigheden te creëren voor onderhandelingen.

1 uur geleden
Erdogan bereid te werken aan de-escalatie tussen Iran en VS

ANKARA/ISTANBUL (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft in een telefoongesprek zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gezegd dat Turkije bereid is te werken aan het wegnemen van de opgelopen spanningen tussen Iran en de VS. Erdogan wil "een faciliterende rol spelen voor de-escalatie" tussen de landen.

2 uur geleden
Lecornu drukt weer begroting door zonder stemming in parlement

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft de begroting voor 2026 doorgedrukt. Het is de derde keer in korte tijd dat hij een grondwetsartikel gebruikt om een stemming in het parlement over de begroting te omzeilen. Dit is volgens Franse media de laatste stap voor de definitieve goedkeuring, vermoedelijk aanstaande maandag.

3 uur geleden
Trump omschrijft doodgeschoten Alex Pretti als oproerkraaier

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kritiek geuit op Alex Pretti, die in Minneapolis is doodgeschoten door federale agenten. Pretti was een "oproerkraaier en misschien wel een opstandeling", aldus Trump op Truth Social.

4 uur geleden
Oekraïne meldt beschieting door één raket en honderd drones

KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft volgens de Oekraïense luchtmacht Oekraïne in de nacht van donderdag op vrijdag beschoten met één raket en ruim honderd drones. De melding volgt op berichten van de Amerikaanse president Donald Trump dat Rusland een week zou afzien van luchtaanvallen omdat het zo extreem koud is in het land.

4 uur geleden