Ex-minister Gallant: arrestatiebevel creëert gevaarlijk precedent
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische oud-minister van Defensie Yoav Gallant heeft ontzet gereageerd op het arrestatiebevel dat tegen hem is uitgevaardigd door het Internationaal Strafhof (ICC). Dat creëert volgens Gallant een gevaarlijk precedent tegen het recht op zelfverdediging. Ook kan het besluit volgens de voormalige bewindsman worden gezien als een aanmoediging voor terrorisme.
"Het besluit van het hof in Den Haag zal nooit worden vergeten", voorspelt hij in een bericht op X. "Het plaatst de staat Israël op één lijn met de moordlustige leiders van Hamas en legitimeert daarmee de moord op baby's, de verkrachting van vrouwen en de ontvoering van ouderen uit hun eigen bed."
Het ICC heeft de arrestatie van Gallant en premier Benjamin Netanyahu bevolen omdat ze worden verdacht van oorlogsmisdrijven in de Gazastrook. Daar vielen tijdens de Israëlische militaire operatie tegen Hamas tienduizenden doden. Netanyahu ontsloeg Gallant eerder deze maand als zijn minister van Defensie. Buitenlandminister Israel Katz volgde hem op in die rol.
Meer uit Buitenland
PHNOM PENH (ANP/AFP) - Meer dan honderdduizend Cambodjanen zijn geëvacueerd uit het grensgebied tussen Cambodja en Thailand. Ruim twintigduizend families zijn ondergebracht in schuilplekken of bij familieleden thuis, meldt het ministerie van Defensie. Aan de Thaise kant zijn 400.000 mensen geëvacueerd, aldus het Thaise ministerie van Defensie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De humanitaire situatie voor kinderen wereldwijd is in "een vrije val" terechtgekomen, waarschuwt UNICEF in zijn jaarrapport. Volgens de kinderrechtenorganisatie is de nood extremer dan in tientallen jaren en zullen in 2026 meer dan 200 miljoen kinderen humanitaire hulp nodig hebben.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het opgelaaide geweld in Congo leidt tot groeiende internationale bezorgdheid. Westerse landen, waaronder Nederland, roepen de rebellen van M23 en hun Rwandese bondgenoten in een gezamenlijke verklaring op hun opmars te staken.
8 uur geledenBRADFORD (ANP/RTR/AFP) - Kunstenares Nnena Kalu heeft de Britse Turner Prize gewonnen. De jury prees onder meer de hangende sculpturen die ze maakt van allerlei materialen. "Gedurfd en pakkend", luidt het oordeel over haar werk.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse Nationale Vergadering heeft voorlopig een nieuwe politieke crisis afgewend. Een begrotingsvoorstel voor sociale zekerheid kreeg na onderhandelingen de steun van een meerderheid van de parlementariërs.
10 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De Hondurese president Xiomara Castro beschuldigt de Amerikaanse president Donald Trump van inmenging in de verkiezingen in haar land en spreekt over manipulatie van de uitslag. De definitieve uitslag van de verkiezingen van 30 november is nog niet bekend, maar de door Trump gesteunde conservatieve kandidaat Nasry Asfura heeft een krappe voorsprong in de voorlopige resultaten.
10 uur geledenUVIRA (ANP/RTR) - Door het oplaaiende geweld in Oost-Congo hebben de afgelopen dagen ongeveer 200.000 mensen hun huizen ontvlucht, terwijl de door Rwanda gesteunde M23-rebellen een opmars maakten richting de strategisch gelegen stad Uvira, op de grens met Burundi. Volgens de VN zijn 74 mensen gedood, vooral burgers. 83 mensen zouden gewond zijn afgevoerd naar het ziekenhuis.
10 uur geleden