Ex-minister Gallant: arrestatiebevel creëert gevaarlijk precedent
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische oud-minister van Defensie Yoav Gallant heeft ontzet gereageerd op het arrestatiebevel dat tegen hem is uitgevaardigd door het Internationaal Strafhof (ICC). Dat creëert volgens Gallant een gevaarlijk precedent tegen het recht op zelfverdediging. Ook kan het besluit volgens de voormalige bewindsman worden gezien als een aanmoediging voor terrorisme.
"Het besluit van het hof in Den Haag zal nooit worden vergeten", voorspelt hij in een bericht op X. "Het plaatst de staat Israël op één lijn met de moordlustige leiders van Hamas en legitimeert daarmee de moord op baby's, de verkrachting van vrouwen en de ontvoering van ouderen uit hun eigen bed."
Het ICC heeft de arrestatie van Gallant en premier Benjamin Netanyahu bevolen omdat ze worden verdacht van oorlogsmisdrijven in de Gazastrook. Daar vielen tijdens de Israëlische militaire operatie tegen Hamas tienduizenden doden. Netanyahu ontsloeg Gallant eerder deze maand als zijn minister van Defensie. Buitenlandminister Israel Katz volgde hem op in die rol.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.
19 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun ambities om tot een volledig vredesakkoord te komen "afgeschaald" en proberen in plaats daarvan tot een tijdelijke overeenkomst te komen, zeggen Iraanse bronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen is er vooruitgang geboekt in onderhandelingen over de Straat van Hormuz, maar blijft het kernprogramma van Iran een gevoelig punt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Israël en Libanon hebben ingestemd met een bestand van tien dagen. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump bekend via zijn platform Truth Social.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gewaarschuwd dat zijn land klaar is om gevechtsoperaties te hervatten als Iran geen deal sluit. Als het land een "slechte keus" maakt, kunnen er naast de huidige blokkade van Iraanse havens ook weer bommen vallen, stelde de minister. Die benadrukte dat zijn land nog steeds essentiële infrastructuur, waaronder de energiesector, in het vizier heeft.
5 uur geledenBAMENDA (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in een toespraak in het westen van Kameroen gezegd dat "de wereld wordt verwoest door een handvol tirannen" die miljarden aan wapens verspillen. Hij uitte ook kritiek op leiders "die religieuze taal bezigen om oorlogen te rechtvaardigen".
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Medewerkers van het Hongaarse staatspersbureau MTI komen in verzet na de verkiezingsnederlaag van premier Viktor Orbán. Ze eisen in een brief aan hun management hun redactionele vrijheid terug.
6 uur geledenWISMAR (ANP/DPA/AFP) - Een nieuwe poging om de aan de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is volgens Duitse media begonnen. Het dier zit sinds begin deze maand vast bij het eilandje Poel in de Baai van Wismar en was eerder door de Duitse autoriteiten opgegeven.
7 uur geleden