Ex-minister Gallant: arrestatiebevel creëert gevaarlijk precedent
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische oud-minister van Defensie Yoav Gallant heeft ontzet gereageerd op het arrestatiebevel dat tegen hem is uitgevaardigd door het Internationaal Strafhof (ICC). Dat creëert volgens Gallant een gevaarlijk precedent tegen het recht op zelfverdediging. Ook kan het besluit volgens de voormalige bewindsman worden gezien als een aanmoediging voor terrorisme.
"Het besluit van het hof in Den Haag zal nooit worden vergeten", voorspelt hij in een bericht op X. "Het plaatst de staat Israël op één lijn met de moordlustige leiders van Hamas en legitimeert daarmee de moord op baby's, de verkrachting van vrouwen en de ontvoering van ouderen uit hun eigen bed."
Het ICC heeft de arrestatie van Gallant en premier Benjamin Netanyahu bevolen omdat ze worden verdacht van oorlogsmisdrijven in de Gazastrook. Daar vielen tijdens de Israëlische militaire operatie tegen Hamas tienduizenden doden. Netanyahu ontsloeg Gallant eerder deze maand als zijn minister van Defensie. Buitenlandminister Israel Katz volgde hem op in die rol.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.
3 uur geledenCANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.
5 uur geleden