Ex-medewerkers Hongkongse krant pleiten schuldig aan samenzwering
HONGKONG (ANP/RTR) - Zes voormalige medewerkers van de opgeheven Hongkongse krant Apple Daily hebben dinsdag schuldig gepleit aan samenspanning met buitenlandse krachten. Het gaat onder meer om de voormalige hoofdredacteur en meerdere eindredacteuren van de krant. Bij een veroordeling kunnen ze levenslang krijgen.
De zes zouden volgens de autoriteiten tussen juli 2020 en juni 2021 in tientallen berichten hebben geprobeerd om buitenlandse sancties uit te lokken tegen China of Hongkong. Ze zouden daarin onder meer zijn bijgestaan door de Hongkongse mediatycoon Jimmy Lai.
De 74-jarige Lai is de oprichter van de prodemocratische krant en geldt in Hongkong als een van de prominentste voorvechters van democratie. Sinds China er in 2020 een omstreden veiligheidswet invoerde, is de prodemocratische beweging de kop ingedrukt. De wet betekende ook het einde van Apple Daily. De krant stopte in juni vorig jaar met publiceren nadat werknemers werden opgepakt en tegoeden werden bevroren.
De veiligheidswet verbiedt staatsondermijnende activiteiten, terrorisme, buitenlandse inmenging en het streven naar onafhankelijkheid. De wet werd door Beijing ingevoerd vanwege de antiregeringsprotesten in Hongkong, die regelmatig uit de hand liepen. Door de wet is het voor critici lastig geworden om zonder gevolgen publiekelijk kritiek te leveren op de Hongkongse en Chinese autoriteiten.
Meer uit Buitenland
MAR-A-LAGO (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten en Cuba onderhandelen "op het hoogste niveau" over een akkoord. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zondag, nadat hij Cuba met een olieblokkade had gedreigd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.
7 uur geledenDNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.
9 uur geledenSION (ANP/AF) - Een 18-jarige Zwitser die gewond raakte bij de dramatische brand met oud en nieuw in een café in het Zwitserse Crans-Montana is in een ziekenhuis in Zürich overleden, meldt de Zwitserse justitie.
12 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De veiligheidsadviseur van de Slowaakse regering, ex-minister van Buitenlandse Zaken Miroslav Lajcak, is opgestapt naar aanleiding van mails met de Amerikaanse zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Lajcak zegt niets verkeerd te hebben gedaan en dat de omvang van Epsteins misbruik bij hem toen niet bekend was. Premier Robert Fico betreurt het vertrek van de ervaren diplomaat.
12 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat er komende week nieuw overleg met Rusland en de Verenigde Staten plaatsvindt in Abu Dhabi. Dat gebeurt op 4 en 5 februari, schrijft hij op X.
14 uur geledenQUETTA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door onrust in de Pakistaanse provincie Beloetsjistan is opgelopen tot bijna tweehonderd. Separatisten bestormden daar zaterdag onder meer banken, politiebureaus en militaire installaties. De autoriteiten zeggen dat in twee dagen tijd 31 burgers, 17 leden van de veiligheidstroepen en 145 opstandelingen zijn gedood.
14 uur geleden