Ex-medewerkers Franse inlichtingendienst cel in om verraad
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Twee voormalige agenten van de Franse inlichtingendienst DGSE zijn veroordeeld tot gevangenisstraffen omdat ze informatie zouden hebben doorgespeeld aan China. De mannen kregen acht en twaalf jaar cel opgelegd voor verraad.
De ex-agenten van 69 en 73 jaar werkten in de jaren negentig voor de buitenlandse inlichtingendienst van hun land. Een van de mannen is in 1998 teruggeroepen uit China omdat hij een relatie had met een Chinese tolk. Hij ging een paar jaar later met pensioen en keerde in 2003 terug naar China om die relatie voort te zetten.
De andere man liep in Zürich tegen de lamp. Hij had contact geld bij zich na een ontmoeting met een Chinese contactpersoon op een eiland in de Indische Oceaan. Zijn echtgenote kreeg een gevangenisstraf opgelegd van vier jaar vanwege medeplichtigheid.
De zaak vond deels achter gesloten deuren plaats. Aanklagers wilden zo voorkomen dat gevoelige informatie zou uitlekken.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
2 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
2 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
2 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
3 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
8 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
10 uur geleden