Ex-medewerkers Franse inlichtingendienst cel in om verraad
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Twee voormalige agenten van de Franse inlichtingendienst DGSE zijn veroordeeld tot gevangenisstraffen omdat ze informatie zouden hebben doorgespeeld aan China. De mannen kregen acht en twaalf jaar cel opgelegd voor verraad.
De ex-agenten van 69 en 73 jaar werkten in de jaren negentig voor de buitenlandse inlichtingendienst van hun land. Een van de mannen is in 1998 teruggeroepen uit China omdat hij een relatie had met een Chinese tolk. Hij ging een paar jaar later met pensioen en keerde in 2003 terug naar China om die relatie voort te zetten.
De andere man liep in Zürich tegen de lamp. Hij had contact geld bij zich na een ontmoeting met een Chinese contactpersoon op een eiland in de Indische Oceaan. Zijn echtgenote kreeg een gevangenisstraf opgelegd van vier jaar vanwege medeplichtigheid.
De zaak vond deels achter gesloten deuren plaats. Aanklagers wilden zo voorkomen dat gevoelige informatie zou uitlekken.
Meer uit Buitenland
HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.
4 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het project voor de balzaal in het Witte Huis van de Amerikaanse president Donald Trump is donderdag goedgekeurd door de stedenbouwkundige autoriteiten in Washington.
5 uur geledenHOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-maanmissie hebben donderdag toestemming gekregen van de NASA om met hun Orion-ruimteschip naar de maan te trekken. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap donderdag.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De stafchef van het Amerikaanse leger Randy George treedt met onmiddellijke ingang af. Dat meldt een woordvoerder van het Pentagon donderdag op X.
8 uur geleden