Ex-medewerkers Franse inlichtingendienst cel in om verraad
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Twee voormalige agenten van de Franse inlichtingendienst DGSE zijn veroordeeld tot gevangenisstraffen omdat ze informatie zouden hebben doorgespeeld aan China. De mannen kregen acht en twaalf jaar cel opgelegd voor verraad.
De ex-agenten van 69 en 73 jaar werkten in de jaren negentig voor de buitenlandse inlichtingendienst van hun land. Een van de mannen is in 1998 teruggeroepen uit China omdat hij een relatie had met een Chinese tolk. Hij ging een paar jaar later met pensioen en keerde in 2003 terug naar China om die relatie voort te zetten.
De andere man liep in Zürich tegen de lamp. Hij had contact geld bij zich na een ontmoeting met een Chinese contactpersoon op een eiland in de Indische Oceaan. Zijn echtgenote kreeg een gevangenisstraf opgelegd van vier jaar vanwege medeplichtigheid.
De zaak vond deels achter gesloten deuren plaats. Aanklagers wilden zo voorkomen dat gevoelige informatie zou uitlekken.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/RTR/AFP) - De voormalige Zuid-Koreaanse first lady Kim Keon-hee is opnieuw veroordeeld tot een gevangenisstraf. Ze zou gunsten hebben verleend in ruil voor dure cadeaus en kreeg daar zeven jaar cel voor.
37 minuten geledenQUITO (ANP/RTR) - De Ecuadoraanse president Daniel Noboa heeft een nationale feestdag aangekondigd nadat het voetbalelftal de volgende ronde heeft bereikt op het WK. Hij bedankte de spelers op X, na hun overwinning op Duitsland.
47 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn, sinds het steeds warmer werd vanaf 18 juni, al 55 mensen verdronken. Dit zei de minister van Sport Marina Ferrari vrijdag. Het gaat vooral om jonge mensen die verkoeling zochten door op plekken te gaan zwemmen waar normaal niet wordt gezwommen en het gevaarlijk is.
50 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische autoriteiten hebben de verdachten geïdentificeerd van de explosie bij een synagoge in Luik. De politie maakte dat via X bekend nadat zeven arrestaties waren verricht.
52 minuten geledenMAAGDENBURG (ANP/AFP) - Een man die in 2024 inreed op een drukke kerstmarkt in Maagdenburg, heeft in Duitsland een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen. Er vielen destijds zes doden en honderden gewonden.
1 uur geledenMADRID/LISSABON (ANP/AFP) - Bij de hevige aardbevingen woensdag zijn ook twee Spanjaarden om het leven gekomen, volgens het Spaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Van tachtig Spanjaarden in het land is niet bekend waar ze zijn.
2 uur geledenSEOUL (ANP) - Zuid-Korea zal zijn dronecapaciteiten uitbreiden om Noord-Korea het hoofd te bieden, onder meer door 500.000 dronestrijders op te leiden. Dat maakte het ministerie van Defensie vrijdag bekend.
6 uur geleden