Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ex-medewerkers Franse inlichtingendienst cel in om verraad

Ex-medewerkers Franse inlichtingendienst cel in om verraad

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Twee voormalige agenten van de Franse inlichtingendienst DGSE zijn veroordeeld tot gevangenisstraffen omdat ze informatie zouden hebben doorgespeeld aan China. De mannen kregen acht en twaalf jaar cel opgelegd voor verraad.

De ex-agenten van 69 en 73 jaar werkten in de jaren negentig voor de buitenlandse inlichtingendienst van hun land. Een van de mannen is in 1998 teruggeroepen uit China omdat hij een relatie had met een Chinese tolk. Hij ging een paar jaar later met pensioen en keerde in 2003 terug naar China om die relatie voort te zetten.

De andere man liep in Zürich tegen de lamp. Hij had contact geld bij zich na een ontmoeting met een Chinese contactpersoon op een eiland in de Indische Oceaan. Zijn echtgenote kreeg een gevangenisstraf opgelegd van vier jaar vanwege medeplichtigheid.

De zaak vond deels achter gesloten deuren plaats. Aanklagers wilden zo voorkomen dat gevoelige informatie zou uitlekken.

Meer uit Buitenland

Thailand kondigt avondklok af in kustprovincie aan grens Cambodja

BANGKOK (ANP/RTR) - Thailand heeft een avondklok afgekondigd in de zuidoostelijke provincie Trat vanwege de aanhoudende beschietingen over en weer met Cambodja. De provincie strekt zich uit langs de Golf van Thailand en beslaat enkele tientallen kilometers smal landsdeel langs de grens met Cambodja. De avondklok geldt voor districten grenzend aan de Cambodjaanse stad Koh Kong. Voor de provincie Sa Kaew, die eveneens grenst aan Cambodja en waar herhaaldelijk wederzijdse beschietingen plaatsvonden, gold al een avondklok. Die blijft van kracht.

31 minuten geleden
Meerdere slachtoffers bij schietpartij Amerikaanse universiteit

PROVIDENCE (ANP) - Bij een schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown zijn twee doden gevallen, bevestigt de burgemeester van de plaats Providence. Acht gewonden verkeren in kritieke toestand.

7 uur geleden
Bild: groep beraamde aanslag op kerstmarkt Zuid-Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk een aanslag verijdeld op een kerstmarkt in het Zuid-Duitse Dingolfing. Volgens de Duitse krant Bild wilde een groep buitenlanders de aanslag uitvoeren met een voertuig. Justitie gaat uit van een radicaalislamitische achtergrond.

10 uur geleden
VN-chef vol afschuw over dodelijke aanslag op blauwhelmen Soedan

NEW YORK (ANP/AFP) - De chef van de Verenigde Naties, António Guterres, heeft een dodelijke aanslag op blauwhelmen in het Afrikaanse Soedan krachtig veroordeeld. Zes militairen uit Bangladesh kwamen om het leven bij de aanval met een drone op een basis van de VN-vredesmacht.

10 uur geleden
IS'er schiet in Syrië Amerikaanse militairen dood

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.

13 uur geleden
Israël claimt topman Hamas te hebben gedood in Gaza

TEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.

16 uur geleden
Onstuimig weer op Canarische Eilanden, sneeuw vanaf 1400 meter

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.

17 uur geleden