Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ex-man in grote Franse verkrachtingszaak vraagt vergiffenis

Ex-man in grote Franse verkrachtingszaak vraagt vergiffenis

AVIGNON (ANP/AFP) - De Fransman die heeft toegegeven dat hij zijn verdoofde vrouw liet verkrachten door vreemden, heeft tijdens zijn slotverklaring om vergiffenis gevraagd. Dominique Pelicot zei veel spijt te hebben van wat hij zijn familie heeft aangedaan.

Pelicot staat met tientallen andere mannen terecht voor het seksueel misbruik van zijn toenmalige echtgenote Gisèle (72). De zaak schokte Frankrijk en kreeg ook in het buitenland veel aandacht.

De uitspraken in de zaak worden later deze week verwacht. Dominique Pelicot prees tijdens zijn slotverklaring "de moed van mijn ex-vrouw". Hij vroeg zijn familie om zijn excuses te accepteren.

Maximale straf

Het misbruik van Gisèle Pelicot zou jaren hebben aangehouden. Haar man zou haar hebben gedrogeerd en andere mannen hebben uitgenodigd om haar te verkrachten. Een advocate van de medeverdachten zei eerder dat haar cliënten zijn gemanipuleerd door een "monster".

Pelicot zei maandag dat hij "voor veel dingen is uitgemaakt" en hoopt vergeten te worden. "Jullie hebben de rest van mijn leven in jullie handen", zei hij tegen de rechters.

Aanklagers hebben in Avignon de maximale straf geëist tegen de 72-jarige man. Ze willen dat hij 20 jaar cel krijgt voor verkrachting. Ook andere verdachten hoorden jarenlange gevangenisstraffen tegen zich eisen.

Meer uit Buitenland

Australië begonnen met dag van rouw voor slachtoffers Bondi Beach

SYDNEY (ANP/RTR) - Australië is donderdag begonnen met een nationale dag van rouw voor de slachtoffers van de schietpartij op Bondi Beach. In het hele land hangen de vlaggen halfstok voorafgaand aan een herdenkingsceremonie bij het iconische Opera House in Sydney.

4 uur geleden
Rutte: nog veel werk te doen voor akkoord over Groenland

DAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.

4 uur geleden
Rutte: nog veel werk te doen voor akkoord over Groenland

DAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.

8 uur geleden
Rutte: NAVO-landen gaan samen poolgebied verdedigen

DAVOS (ANP) - Niet alleen de Verenigde Staten, maar de NAVO-landen "gezamenlijk" gaan Groenland en het Noordpoolgebied verdedigen. Daarop zijn de besprekingen die de Verenigde Staten en Denemarken nu aanknopen gericht, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De Amerikaanse president Donald Trump hield tot dusver vol dat hij Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort, wilde annexeren.

10 uur geleden
Groenland-deal in wording is voor altijd, zegt Trump

DAVOS (ANP) - De overeenkomst tussen de Verenigde Staten en Denemarken die volgens de Amerikaanse president Donald Trump op tafel ligt, is "voor altijd". "Het is het soort deal dat ik wilde", zei Trump na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.

10 uur geleden
Ingelaste EU-top gaat door, ook nu Trump afziet van heffingen

BRUSSEL (ANP) - De ingelaste EU-top over de Groenlandcrisis gaat door, laat een woordvoerder van de voorzitter van de EU-leiders António Costa weten. De EU-leiders komen donderdagavond alsnog bij elkaar, ook nu de Amerikaanse president Donald Trump afziet van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland.

10 uur geleden
Syrisch leger trekt groot gevangenenkamp Al-Hol binnen

HASAKAH (ANP/AFP) - Het Syrische leger is naar eigen zeggen het grote gevangenenkamp Al-Hol, niet ver van de Iraakse grens, binnengetrokken. Dat kamp werd jarenlang gecontroleerd door de Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF).

12 uur geleden