Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ex-man in grote Franse verkrachtingszaak vraagt vergiffenis

Ex-man in grote Franse verkrachtingszaak vraagt vergiffenis

AVIGNON (ANP/AFP) - De Fransman die heeft toegegeven dat hij zijn verdoofde vrouw liet verkrachten door vreemden, heeft tijdens zijn slotverklaring om vergiffenis gevraagd. Dominique Pelicot zei veel spijt te hebben van wat hij zijn familie heeft aangedaan.

Pelicot staat met tientallen andere mannen terecht voor het seksueel misbruik van zijn toenmalige echtgenote Gisèle (72). De zaak schokte Frankrijk en kreeg ook in het buitenland veel aandacht.

De uitspraken in de zaak worden later deze week verwacht. Dominique Pelicot prees tijdens zijn slotverklaring "de moed van mijn ex-vrouw". Hij vroeg zijn familie om zijn excuses te accepteren.

Maximale straf

Het misbruik van Gisèle Pelicot zou jaren hebben aangehouden. Haar man zou haar hebben gedrogeerd en andere mannen hebben uitgenodigd om haar te verkrachten. Een advocate van de medeverdachten zei eerder dat haar cliënten zijn gemanipuleerd door een "monster".

Pelicot zei maandag dat hij "voor veel dingen is uitgemaakt" en hoopt vergeten te worden. "Jullie hebben de rest van mijn leven in jullie handen", zei hij tegen de rechters.

Aanklagers hebben in Avignon de maximale straf geëist tegen de 72-jarige man. Ze willen dat hij 20 jaar cel krijgt voor verkrachting. Ook andere verdachten hoorden jarenlange gevangenisstraffen tegen zich eisen.

Meer uit Buitenland

In beslag genomen Venezolaans schip onderweg naar Houston

HOUSTON (ANP) - De supertanker Skipper, die de Verenigde Staten deze week in de buurt van Venezuela in beslag hebben genomen, is onderweg naar de Amerikaanse stad Houston. Dat zeiden twee bronnen vrijdag tegen persbureau Reuters.

34 minuten geleden
CBS: oppositieleidster Machado wil druk VS voor vertrek Maduro

WASHINGTON (ANP) - De Venezolaanse oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado wil meer druk van de Verenigde Staten om de Venezolaanse president Nicolás Maduro te bewegen op te stappen. Dat zei ze tegen de Amerikaanse televisiezender CBS.

35 minuten geleden
Koning Charles: behandeling tegen kanker kan worden afgebouwd

LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in een videoboodschap "goed nieuws" gedeeld over zijn kanker. De vorst zei in een persoonlijk bericht dat zijn behandeling in het nieuwe jaar kan worden afgebouwd.

3 uur geleden
Conferentie buigt zich over internationale vredesmacht voor Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikanen organiseren op 16 december in Doha, de hoofdstad van Qatar, een conferentie met partnerlanden over de geplande internationale stabilisatiemacht (ISF) voor de Palestijnse Gazastrook. Dat hebben twee Amerikaanse functionarissen gemeld. Mogelijk kan een dergelijke vredesmacht volgende maand al worden ingezet.

3 uur geleden
Frankrijk: Europa wil eerst veiligheidsgaranties van VS

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Europese landen en Oekraïne willen dat de VS eerst veiligheidsgaranties bieden voordat Oekraïne eventueel gebied kan opgeven aan Rusland. De Franse president Emmanuel Macron heeft dat vrijdag laten weten, drie dagen voordat Oekraïne, de Europese bondgenoten van Oekraïne en de top van de EU en van de NAVO bijeenkomen in Berlijn.

4 uur geleden
Volgens Trump stoppen Thailand en Cambodja met vechten

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben besloten hun opgelaaide strijd over omstreden grensgebied te stoppen. Volgens de bemiddelende Amerikaanse president Trump zijn de Aziatische buurlanden overeengekomen een einde te maken aan de gevechten.

6 uur geleden
EU-lidstaten akkoord met duurzaam bevriezen Russische tegoeden

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten zijn akkoord met het voorstel de Russische financiële tegoeden in de unie voor onbepaalde tijd te bevriezen. Tot nu toe moest daar elk halfjaar met unanimiteit een nieuw besluit over worden genomen. Op voorstel van de Europese Commissie is een noodbevoegdheid ingezet, waarvoor een gekwalificeerde meerderheid voldoende is. Daarmee wordt een mogelijk veto van Hongarije of andere Poetin-gezinde lidstaten omzeild.

6 uur geleden