Ex-man in grote Franse verkrachtingszaak vraagt vergiffenis
AVIGNON (ANP/AFP) - De Fransman die heeft toegegeven dat hij zijn verdoofde vrouw liet verkrachten door vreemden, heeft tijdens zijn slotverklaring om vergiffenis gevraagd. Dominique Pelicot zei veel spijt te hebben van wat hij zijn familie heeft aangedaan.
Pelicot staat met tientallen andere mannen terecht voor het seksueel misbruik van zijn toenmalige echtgenote Gisèle (72). De zaak schokte Frankrijk en kreeg ook in het buitenland veel aandacht.
De uitspraken in de zaak worden later deze week verwacht. Dominique Pelicot prees tijdens zijn slotverklaring "de moed van mijn ex-vrouw". Hij vroeg zijn familie om zijn excuses te accepteren.
Maximale straf
Het misbruik van Gisèle Pelicot zou jaren hebben aangehouden. Haar man zou haar hebben gedrogeerd en andere mannen hebben uitgenodigd om haar te verkrachten. Een advocate van de medeverdachten zei eerder dat haar cliënten zijn gemanipuleerd door een "monster".
Pelicot zei maandag dat hij "voor veel dingen is uitgemaakt" en hoopt vergeten te worden. "Jullie hebben de rest van mijn leven in jullie handen", zei hij tegen de rechters.
Aanklagers hebben in Avignon de maximale straf geëist tegen de 72-jarige man. Ze willen dat hij 20 jaar cel krijgt voor verkrachting. Ook andere verdachten hoorden jarenlange gevangenisstraffen tegen zich eisen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Groenland heeft meer bescherming nodig, maar zal niet buigen voor buitenlandse druk. Dat zegt premier Jens-Frederik Nielsen in een gezamenlijke persconferentie met zijn Deense ambtgenoot Mette Frederiksen in Parijs. De regeringsleiders zijn in de Franse hoofdstad voor overleg met president Emmanuel Macron later op woensdag. Tijdens die werklunch zal onder meer de veiligheid in het Noordpoolgebied en de ontwikkeling van Groenland worden besproken.
35 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO moet Europeser worden nu de VS hun blik buiten Europa richten, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas woensdag. Er moet een specifieke Europese pijler in het militaire bondgenootschap komen om de inspanningen en investeringen op elkaar af te stemmen, zei de politica op de jaarlijkse bijeenkomst van het Europees Defensieagentschap in Brussel. Dat draagt bij aan een betere lastenverdeling en militaire slagkracht in Europa, zei ze.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne wil een aantal afspraken met de Verenigde Staten over de wederopbouw van het land na de oorlog nog verder uitwerken, zegt president Volodymyr Zelensky op X. Het gaat onder meer over de financiering.
1 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De voormalige presidentsvrouw van Zuid-Korea Kim Keon-hee is veroordeeld tot twintig jaar gevangenisstraf. Ze heeft volgens de rechter dure cadeaus aangenomen van de omstreden Verenigingskerk en is schuldig bevonden aan corruptie. Van andere misdrijven is ze vrijgesproken. Nu zit zowel Kim als haar echtgenoot Yoon Suk-yeol vast.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De botsing tussen een vliegtuig en een helikopter in de buurt van Washington in januari vorig jaar was het gevolg van een systeemfout en was 100 procent te voorkomen. Dat zei Jennifer Homendy, voorzitter van de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB, bij een hoorzitting over het ongeluk tegen journalisten, aldus The Washington Post.
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - De humanitaire crisis in de Centraal-Afrikaanse Republiek is de meest onderbelichte ramp van 2025, meldt hulporganisatie CARE na onderzoek. In het Afrikaanse land is een op de vijf mensen ontheemd, maar daar wordt in de media nauwelijks over geschreven. "Als crises onzichtbaar blijven, blijft hulp uit", zegt Jojanneke Spoor, hoofd humanitaire hulp bij CARE Nederland.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Twee agenten hebben in Amerikaanse stad Minneapolis geschoten op verpleegkundige Alex Pretti, die daarbij om het leven kwam. Dat staat in een rapport van de Amerikaanse regering dat in handen is van onder anderen CBS News.
5 uur geleden