Ex-man in grote Franse verkrachtingszaak vraagt vergiffenis
AVIGNON (ANP/AFP) - De Fransman die heeft toegegeven dat hij zijn verdoofde vrouw liet verkrachten door vreemden, heeft tijdens zijn slotverklaring om vergiffenis gevraagd. Dominique Pelicot zei veel spijt te hebben van wat hij zijn familie heeft aangedaan.
Pelicot staat met tientallen andere mannen terecht voor het seksueel misbruik van zijn toenmalige echtgenote Gisèle (72). De zaak schokte Frankrijk en kreeg ook in het buitenland veel aandacht.
De uitspraken in de zaak worden later deze week verwacht. Dominique Pelicot prees tijdens zijn slotverklaring "de moed van mijn ex-vrouw". Hij vroeg zijn familie om zijn excuses te accepteren.
Maximale straf
Het misbruik van Gisèle Pelicot zou jaren hebben aangehouden. Haar man zou haar hebben gedrogeerd en andere mannen hebben uitgenodigd om haar te verkrachten. Een advocate van de medeverdachten zei eerder dat haar cliënten zijn gemanipuleerd door een "monster".
Pelicot zei maandag dat hij "voor veel dingen is uitgemaakt" en hoopt vergeten te worden. "Jullie hebben de rest van mijn leven in jullie handen", zei hij tegen de rechters.
Aanklagers hebben in Avignon de maximale straf geëist tegen de 72-jarige man. Ze willen dat hij 20 jaar cel krijgt voor verkrachting. Ook andere verdachten hoorden jarenlange gevangenisstraffen tegen zich eisen.
Meer uit Buitenland
DHAKA (ANP/RTR/AFP/DPA) - In Bangladesh staan donderdag lange rijen bij stembureaus bij de eerste landelijke verkiezingen sinds de opstand van 2024. De veiligheidsdiensten hebben meer dan 950.000 agenten en militairen ingezet om te waken over het goede verloop van de stembusgang.
35 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-landen in de buurt van Rusland hoeven niet te vrezen dat de versterkingen voor het Noordpoolgebied ten koste gaan van de verdediging van de oostflank, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "De NAVO is zo sterk dat we het allebei kunnen doen."
37 minuten geledenBARCELONA (ANP) - In de Spaanse regio Catalonië ligt het openbare leven stil door het noodweer dat het lagedrukgebied Nils brengt. Media melden windvlagen van meer dan 115 kilometer per uur en spreken over mogelijk het ergste noodweer in de afgelopen twintig jaar. Even ten noorden van Barcelona zijn windsnelheden van 140 kilometer per uur gemeten.
45 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het VK levert nieuwe luchtverdedigingsraketten en -systemen aan Oekraïne, met een waarde van meer dan 500 miljoen pond (ruim 574 miljoen euro). Dat heeft de Britse minister John Healey in Brussel aangekondigd. Het VK doet dat om Oekraïne te beschermen tegen Poetins "brute aanvallen op energiecentrales en woningen", zei Healey.
59 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne heeft opnieuw melding gemaakt van een grote Russische aanval. De luchtmacht meldt dat 's nachts 24 ballistische raketten, een kruisraket en 219 drones zijn afgevuurd. Steden als Kyiv en Odesa zouden tot de hoofddoelen hebben behoord.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Zweden gaat een nieuw wapenpakket voor Oekraïne financieren. Dat heeft de Zweedse minister Pål Jonson (Defensie) donderdag in Brussel aangekondigd. Het gaat om een derde pakket van Zweden voor het zogeheten PURL-inkoopprogramma van de NAVO.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Nederlandse militairen die met hun Reaper-verkenningsdrones aan de NAVO-oostflank patrouilleren, blijven langer in Roemenië. De missie wordt tot eind september verlengd, zegt demissionair defensieminister Ruben Brekelmans.
2 uur geleden