Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ex-man in grote Franse verkrachtingszaak vraagt vergiffenis

Ex-man in grote Franse verkrachtingszaak vraagt vergiffenis

AVIGNON (ANP/AFP) - De Fransman die heeft toegegeven dat hij zijn verdoofde vrouw liet verkrachten door vreemden, heeft tijdens zijn slotverklaring om vergiffenis gevraagd. Dominique Pelicot zei veel spijt te hebben van wat hij zijn familie heeft aangedaan.

Pelicot staat met tientallen andere mannen terecht voor het seksueel misbruik van zijn toenmalige echtgenote Gisèle (72). De zaak schokte Frankrijk en kreeg ook in het buitenland veel aandacht.

De uitspraken in de zaak worden later deze week verwacht. Dominique Pelicot prees tijdens zijn slotverklaring "de moed van mijn ex-vrouw". Hij vroeg zijn familie om zijn excuses te accepteren.

Maximale straf

Het misbruik van Gisèle Pelicot zou jaren hebben aangehouden. Haar man zou haar hebben gedrogeerd en andere mannen hebben uitgenodigd om haar te verkrachten. Een advocate van de medeverdachten zei eerder dat haar cliënten zijn gemanipuleerd door een "monster".

Pelicot zei maandag dat hij "voor veel dingen is uitgemaakt" en hoopt vergeten te worden. "Jullie hebben de rest van mijn leven in jullie handen", zei hij tegen de rechters.

Aanklagers hebben in Avignon de maximale straf geëist tegen de 72-jarige man. Ze willen dat hij 20 jaar cel krijgt voor verkrachting. Ook andere verdachten hoorden jarenlange gevangenisstraffen tegen zich eisen.

Meer uit Buitenland

Iran: voortgang in gesprekken VS, maar akkoord nog niet in zicht

TEHERAN (ANP) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat op veel punten in de onderhandelingen met de Verenigde Staten voortgang is gemaakt. Toch betekent dat volgens Teheran niet dat Iran daarmee ook dicht bij het tekenen van een akkoord met de Amerikanen is.

3 minuten geleden
Iraanse onderhandelaar Qalibaf opnieuw parlementsvoorzitter

TEHERAN (ANP) - Mohammad Bagher Qalibaf is opnieuw benoemd tot voorzitter van het Iraanse parlement. Daartoe heeft het parlement besloten, meldt persbureau Fars. Naast parlementsvoorzitter is Qalibaf een belangrijke Iraanse onderhandelaar in de vredesgesprekken met de Verenigde Staten en bemiddelaar Pakistan.

32 minuten geleden
Israël draagt Libanezen in zuiden op veilig onderkomen te zoeken

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft de evacuatie bevolen van de inwoners van tien plaatsen in het zuiden van Libanon, in de regio's Nabatieh en Jezzine. "In het licht van de schendingen van de afspraken van het bestand door de terreurorganisatie Hezbollah, ziet de Israëlische krijgsmacht zich gedwongen met geweld op te treden. Het doel is niet jullie te schaden", aldus legerzegsman Avichay Adraee tegen de inwoners van het gebied.

59 minuten geleden
Jaarlijkse hadj-pelgrimstocht begonnen in Mekka

MEKKA (ANP/AFP) - In het Saudische Mekka is de hadj begonnen, de jaarlijkse pelgrimstocht die moslims geacht worden minimaal eens in hun leven te maken. In het nabijgelegen Mina zijn daartoe miljoenen tenten opgebouwd, om de vele pelgrims op te vangen. Meer dan anderhalf miljoen gelovigen zouden al zijn gearriveerd.

1 uur geleden
Rubio: deal met Iran is ook maandag nog mogelijk

NEW DELHI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, bestaat er nog steeds een kans dat er maandag een deal wordt gesloten tussen de Verenigde Staten en Iran.

2 uur geleden
Grote raketaanval op energievoorzieningen in Belgorod

BELGOROD (ANP/RTR) - Bij een grote raketaanval op de Russische regio Belgorod werd energie-infrastructuur beschadigd. Dat meldt het Russische persbureau Interfax op basis van de lokale autoriteiten. Onder meer de stad Belgorod, vlak bij de grens met Oekraïne, werd getroffen.

2 uur geleden
Olieprijzen dalen met meer dan 5 procent door hoop op Irandeal

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn met meer dan 5 procent gedaald door de hoop op een akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran om uiteindelijk de oorlog te beëindigen. Ook gingen de Aziatische markten licht omhoog.

5 uur geleden