Ex-kickbokser Rodney G. ontkent extreem seksueel geweld
AMSTERDAM (ANP) - "Gewelddadige verkrachtingen ontwrichten levens definitief, laten een slachtoffer nooit meer los, veranderen het DNA en de persoonlijkheid. Het deelt de tijd opnieuw in; er bestaat een 'voor de verkrachting' en een 'na de verkrachting'. Een verkrachting is een psychisch litteken dat niet alleen het slachtoffer, maar ook haar blik op de wereld voor altijd ontsiert."
Dat zei advocaat Annemiek van Spanje donderdag voor de rechtbank in Amsterdam, in het tweedaagse strafproces tegen voormalig kickbokser Rodney G. (47), verdacht van een reeks ernstige zeden- en geweldsdelicten. Van Spanje staat de slachtoffers in de zaak bij. Amsterdammer G., die na zijn vechtsportloopbaan ook actief is geweest als stuntman en acteur, zou een spoor van vernieling en verdriet hebben achtergelaten bij zes vrouwen met wie hij een relatie heeft gehad. Hij ontkent de zware beschuldigingen nagenoeg integraal.
De zaak kwam aan het rollen op 9 december 2020, toen een van de vrouwen aangifte tegen G. deed. Zij had al geruime tijd een relatie met hem. Op de bewuste dag zou hij haar zijn woning binnen hebben getrokken, om haar vervolgens met veel geweld te verkrachten. Het slachtoffer werd naar eigen zeggen zo hard met een zweep geslagen dat zij moest overgeven van de pijn.
Vaste werkwijze
Tijdens het onderzoek van de politie dijde het aantal aangiftes en meldingen uit, mede door een item in tv-programma RTL Boulevard over de zaak. Volgens de politie valt uit het geheel een min of meer vaste werkwijze van G. op te maken. Hij legde contacten met zwakke, kwetsbare vrouwen in de sportscholen waar hij lesgaf. Hij bood zijn hulp aan, om na verloop van tijd manipulatief en agressief te worden. Seks ontaardde in geweld en soms extreme en weerzinwekkende vernederingen. De betrokken vrouwen zijn nog steeds bang voor hem. "Gruwelijk en mensonterend", zo kwalificeerde advocaat Van Spanje de lotgevallen van haar cliënten. Zij hekelde het gebrek aan wroeging bij G.
Vier vrouwen legden donderdag ter zitting een zogeheten slachtofferverklaring af. Dat ging met veel emoties gepaard. Hun ervaringen met G. hebben enorme impact gehad, mentaal en in enkele gevallen ook fysiek. In een aantal gevallen zou G. de keel van zijn slachtoffer hebben dichtgeknepen, tot aan het verliezen van het bewustzijn toe. Behalve van meerdere verkrachtingen beschuldigt het OM hem van pogingen tot doodslag.
Onderzoek door een psycholoog en een psychiater hebben geen stoornis bij G. aan het licht gebracht. Daarom moet hij voor volledig toerekeningsvatbaar worden gehouden. Het OM komt vrijdag met de strafeis.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Bij het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) zijn ongeveer 26.000 klachten binnengekomen over de centraal schriftelijke eindexamens die vrijdag zijn begonnen. Dat is meer dan de 21.000 die het LAKS vorig jaar ontving op de eerste examendag. In 2024 waren het nog 35.000 klachten.
2 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Als laatste provincie is ook in Zuid-Holland voor het eerst een wolf gezien. Drie weken geleden zag iemand het dier lopen in Barendrecht, een gemeente ten zuiden van Rotterdam. Op basis van filmbeelden daarvan bevestigen experts van de Zoogdiervereniging dat het gaat om een wolf.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de gevangenisstraf en de boete die hij donderdag kreeg opgelegd wegens belastingontduiking. Dat laat zijn advocaat vrijdag aan het ANP weten. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde de realityster, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, tot een celstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten de ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er gaat een Nederlands vliegtuig naar Tenerife om de Nederlandse passagiers van cruiseschip m/v Hondius op te halen. Dat heeft buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van de ministerraad gemeld. Het is nog niet bekend wanneer en waar deze mensen dan terugkeren in Nederland. De Nederlanders aan boord zijn hierover geïnformeerd.
6 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De moeder die verdacht wordt van het doodsteken van haar 14-jarige dochter in haar ouderlijk huis in Blerick blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat meldt een woordvoerder van de rechtbank Limburg.
7 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius moet "als de laatste passagier van boord is" meteen doorvaren naar Nederland. Dat zei de regionale leider van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Volgens de topbestuurder is het niet zinvol om de Hondius nog dagen voor anker te laten liggen bij de eilandengroep.
7 uur geledenTENERIFE (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting zondag rond 12.00 uur aan bij de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse omroep RTVE. Het schip vaart van Kaapverdië naar Tenerife en is volgens GPS-gegevens vrijwel halverwege.
8 uur geleden