Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ex-kickbokser Rodney G. ontkent extreem seksueel geweld

Ex-kickbokser Rodney G. ontkent extreem seksueel geweld

AMSTERDAM (ANP) - "Gewelddadige verkrachtingen ontwrichten levens definitief, laten een slachtoffer nooit meer los, veranderen het DNA en de persoonlijkheid. Het deelt de tijd opnieuw in; er bestaat een 'voor de verkrachting' en een 'na de verkrachting'. Een verkrachting is een psychisch litteken dat niet alleen het slachtoffer, maar ook haar blik op de wereld voor altijd ontsiert."

Dat zei advocaat Annemiek van Spanje donderdag voor de rechtbank in Amsterdam, in het tweedaagse strafproces tegen voormalig kickbokser Rodney G. (47), verdacht van een reeks ernstige zeden- en geweldsdelicten. Van Spanje staat de slachtoffers in de zaak bij. Amsterdammer G., die na zijn vechtsportloopbaan ook actief is geweest als stuntman en acteur, zou een spoor van vernieling en verdriet hebben achtergelaten bij zes vrouwen met wie hij een relatie heeft gehad. Hij ontkent de zware beschuldigingen nagenoeg integraal.

De zaak kwam aan het rollen op 9 december 2020, toen een van de vrouwen aangifte tegen G. deed. Zij had al geruime tijd een relatie met hem. Op de bewuste dag zou hij haar zijn woning binnen hebben getrokken, om haar vervolgens met veel geweld te verkrachten. Het slachtoffer werd naar eigen zeggen zo hard met een zweep geslagen dat zij moest overgeven van de pijn.

Vaste werkwijze

Tijdens het onderzoek van de politie dijde het aantal aangiftes en meldingen uit, mede door een item in tv-programma RTL Boulevard over de zaak. Volgens de politie valt uit het geheel een min of meer vaste werkwijze van G. op te maken. Hij legde contacten met zwakke, kwetsbare vrouwen in de sportscholen waar hij lesgaf. Hij bood zijn hulp aan, om na verloop van tijd manipulatief en agressief te worden. Seks ontaardde in geweld en soms extreme en weerzinwekkende vernederingen. De betrokken vrouwen zijn nog steeds bang voor hem. "Gruwelijk en mensonterend", zo kwalificeerde advocaat Van Spanje de lotgevallen van haar cliënten. Zij hekelde het gebrek aan wroeging bij G.

Vier vrouwen legden donderdag ter zitting een zogeheten slachtofferverklaring af. Dat ging met veel emoties gepaard. Hun ervaringen met G. hebben enorme impact gehad, mentaal en in enkele gevallen ook fysiek. In een aantal gevallen zou G. de keel van zijn slachtoffer hebben dichtgeknepen, tot aan het verliezen van het bewustzijn toe. Behalve van meerdere verkrachtingen beschuldigt het OM hem van pogingen tot doodslag.

Onderzoek door een psycholoog en een psychiater hebben geen stoornis bij G. aan het licht gebracht. Daarom moet hij voor volledig toerekeningsvatbaar worden gehouden. Het OM komt vrijdag met de strafeis.

Meer uit Binnenland

Grote brand in centrum van Hoogeveen

HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.

2 uur geleden
Onweersbuien zorgen lokaal voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.

6 uur geleden
Inzet van Franse, Duitse en Belgische brandweer niet meer nodig

ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.

9 uur geleden
Nieuwe tactiek bij brand Weert, Fransen en Duitsers naar kazerne

BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.

10 uur geleden
Opnieuw vuur ontstaan in afgebrande natuur bij Oirschot

OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.

11 uur geleden
Ambassade in Griekenland staat drie Nederlanders van Flotilla bij

DEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

12 uur geleden
Oud-presentator en -politicus Carlo Strijk (59) overleden

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.

14 uur geleden