Ex-kampioen Rosberg: circuit Zandvoort voor 'coureurs met ballen'
ZANDVOORT (ANP) - De Duitser Nico Rosberg, in 2016 wereldkampioen in de Formule 1, is laaiend enthousiast over het vernieuwde circuit van Zandvoort. Het is een circuit voor coureurs "met ballen’’, zei hij tijdens een verkenning van de 4,3 kilometer lange racebaan door de duinen, waar komend weekeinde de Dutch Grand Prix wordt verreden.
Rosberg was jarenlang de teamgenoot van Lewis Hamilton bij Mercedes, maar ook diens grootste rivaal. Ook maakte hij Max Verstappen mee. "Ik ben in de unieke positie dat ik tegen allebei nog heb gereden. Lewis is de beste coureur aller tijden, Max kan een van de beste coureurs aller tijden worden. Hun duels zij aan zij en bijna wiel tegen wiel zijn prachtig om naar te kijken en ik verheug me erop in Zandvoort. Het kan op het lange rechte stuk naar start en finish voor de Tarzanbocht", sprak hij vol vuur.
"Overigens heb ik de zwaarste crash in mijn carrière gemaakt in Zandvoort. Dat was in de Formule 3. Mijn remmen deden het niet en ik reed vol gas de bandenstapel in. Ik was zo bang dat ik op het laatste moment mijn stuur omgooide, omdat ik liever met de zijkant crashte. Ik was knock-out totdat de arts kwam", wist Rosberg nog.
Inhalen
Jan Lammers, de sportief directeur van de Dutch Grand Prix die zelf talloze races reed op het circuit waar hij vlakbij is geboren en getogen, kijkt vooral uit naar het Scheivlak. "De meeste coureurs kennen dit circuit alleen van de simulator en hebben dus nog niet de hoogteverschillen meegemaakt. Het Scheivlak naderen ze met 300 kilometer per uur, maar ze zien door de klim de bocht niet. Een bloedstollende ervaring, daar worden de mannen van de jongens gescheiden.’’
Lammers geeft wel toe dat inhalen op het circuit lastig is. De internationale autosportfederatie FIA heeft ook geen toestemming gegeven voor een zogeheten DRS bij het ingaan van de laatste kuipbocht voor de finish, de Arie Luyendijkbocht. Met DRS kan een coureur voor korte tijd extra snelheid genereren om een ander in te halen. "Die kleppen voor extra snelheid mogen pas open bij het uitkomen van de bocht en daarmee wordt de mogelijkheid tot inhalen wel wat beperkt, maar de FIA wil nu eenmaal eerst weten hoe veilig het is voordat ze die mogelijkheid toestaan.’’
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai. De als eerste geplaatste Duitser was met 6-4 7-6 (4) te sterk voor Wu Yibing uit China.
2 minuten geledenMANDALIKA (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer heeft zijn rentree op het circuit gemaakt na zijn sleutelbeenbreuk van vorige maand. De 21-jarige motorracer uit Staphorst kwam in actie tijdens de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Indonesië.
1 uur geledenTASJKENT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Oezbeekse Tasjkent de 100 meter wisselslag gewonnen in een nieuw Europees record. De 26-jarige Nederlandse tikte aan na 56,18 seconden en scherpte daarmee haar eigen Europese toptijd uit 2025 aan (56,26). Ze noteerde die tijd vorig jaar bij de EK kortebaanzwemmen in het Poolse Lublin.
9 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-De Jong begint het nieuwe schaatsseizoen met een carrière als baanwielrenster in haar achterhoofd. De olympisch kampioene op de 1500 meter maakte eerder bekend dat ze graag als baanwielrenster wil deelnemen aan de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.
11 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Femke Kok vindt het jammer dat ze het komende schaatsseizoen Jutta Leerdam niet als concurrente heeft. De olympisch kampioene op de 500 meter zei bij de teampresentatie van haar ploeg Reggeborgh de beslissing van Leerdam te begrijpen, maar ook dat ze haar enorm gaat missen.
12 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Jenning de Boo wil graag een wereldrecord rijden op de 500 meter. De 22-jarige schaatser van Reggeborgh vertelde tijdens de teampresentatie in Rijssen dat het wel heel moeilijk is met de krappe kalender van dit seizoen, maar dat hij ervoor wil gaan.
12 uur geledenVUGHT (ANP) - Maarten van der Weijden stopt definitief met zwemmen en met het inzamelen van geld via zijn Maarten van der Weijden Foundation. "Ik stop met opgeheven hoofd", laat hij weten. "Maar de stichting is niet weg." De stichting blijft bestaan om haar "controlerende rol" uit te oefenen bij de lopende kankeronderzoeken waarvoor geld is ingezameld.
16 uur geleden