Ex-justitieminister Brazilië opgepakt vanwege rol bij bestorming
BRASILIA (ANP/AFP) - De laatste minister van Justitie die onder oud-president Jair Bolsonaro diende is opgepakt vanwege mogelijke betrokkenheid bij de bestorming van meerdere overheidsgebouwen zondag, melden Braziliaanse media. Anderson Torres werd gearresteerd op het vliegveld van Brasilia toen hij terugkwam uit de Verenigde Staten.
In het huis van Torres zouden plannen zijn gevonden om een oproep te doen aan aanhangers van Bolsonaro om de verkiezingsuitslag ongedaan te maken. Volgens de aanhangers van Bolsonaro en de oud-president zelf is er gefraudeerd, waardoor Luiz Inácio da Silva (Lula) kon winnen.
Torres was zondag ook in de VS, toen het parlementsgebouw, het presidentiële paleis en het hooggerechtshof in de Braziliaanse hoofdstad Brasilia werden bestormd. Hij wordt verdacht van samenzwering in aanloop naar de bestorming. Hij zou ook hebben verzuimd zijn werk te doen als hoogste veiligheidsbaas van Brasilia.
De huidige minister van Justitie Flavio Dino had Torres tot maandag gegeven om terug naar Brazilië te komen, anders zou er een uitleveringsverzoek worden ingediend.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Parool, The Moscow Times en De Balie gaan een jaarlijks nieuw evenement organiseren over persvrijheid en onafhankelijke journalistiek: de Derk Sauerlezing. Het evenement wordt gehouden ter ere van de vorig jaar overleden journalist en mediaondernemer Derk Sauer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB Alarmcentrale meldt een forse toename van medische hulpvragen en meer pechmeldingen op koelere Europese vakantiebestemmingen. Halverwege het zomerseizoen zegt de ANWB in totaal al ruim 330.000 meldingen geregistreerd te hebben van vakantiegangers in binnen- en buitenland. Dat zijn er 10.000 meer dan in dezelfde periode vorig jaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere Nederlandse politici hebben geschokt gereageerd op de situatie bij de Spaanse exclave Ceuta. Minister van Defensie Dilan Yeşilgöz (VVD) noemt de beelden uit Spanje "onacceptabel".
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door een defect spoor rijden er tot eind augustus minder sprinters tussen Hoofddorp en Amsterdam Centraal Station, meldt de NS. De spoorwegdienst verwacht dat de storing tot ongeveer maandag 31 augustus 21.15 uur duurt.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam wilde na afloop niet spreken van een pijnlijk moment toen de herdenking van de Rotterdamse gedeporteerden in de Tweede Wereldoorlog werd onderbroken door enkele demonstranten. "Herdenken is niet het moment om een statement te maken", zei Schouten kort na afloop van de bijeenkomst in Rotterdam-Zuid. Tijdens de toespraak van Zvi Aviner Vapni, de ambassadeur van Israël in Nederland, riepen enkele demonstranten leuzen tegen Israël en de oorlog in Gaza.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam wilde na afloop niet spreken van een pijnlijk moment toen de herdenking van de Rotterdamse gedeporteerden in de Tweede Wereldoorlog werd onderbroken door enkele demonstranten. Tijdens de toespraak van Zvi Aviner Vapni, de ambassadeur van Israël in Nederland, riepen enkele demonstranten leuzen tegen Israël en de oorlog in Gaza.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Israëlische ambassadeur in Nederland, Zvi Aviner Vapni, is boos over een Sigmund-cartoon van tekenaar Peter de Wit die afgelopen dinsdag in de Volkskrant heeft gestaan. Hij noemt het een "antisemitische karikatuur" en verbaast zich erover dat de krant die niet heeft tegengehouden.
12 uur geleden