Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ex-jihadiste verliest definitief Britse nationaliteit

Ex-jihadiste verliest definitief Britse nationaliteit

LONDEN (ANP) - Een 24-jarige vrouw die als tiener van haar ouderlijk huis in Londen naar Syrië vertrok om zich aan te sluiten bij Islamitische Staat (IS), heeft het hoger beroep verloren om haar Britse nationaliteit terug te krijgen, meldt de Britse krant The Guardian. De drie rechters van het hoogste Britse hof zeiden dat de beroepsgronden van de vrouw, genaamd Shamima Begum, niet goed genoeg waren. Dit was haar laatste optie tot het verkrijgen van de Britse nationaliteit.

Begum ging op haar vijftiende naar Syrië, waar ze trouwde met een Nederlandse jihadist, Yago Riedijk, die als IS-strijder gevangen is gezet in het noorden van Syrië. Ze kregen drie kinderen die allemaal zijn overleden. Op den duur heeft ze spijt en afkeer geuit over het gedachtegoed van IS.

Doordat ze in 2015 op jonge leeftijd met twee vriendinnen naar Syrië vertrok, kreeg haar zaak aandacht in Britse en internationale media.

In 2019 werd haar Britse nationaliteit ontnomen, waardoor ze stateloos werd. Eerder dit jaar verloor Begum al haar eerste hoger beroep. Ze heeft ook al vergeefs geprobeerd om toestemming te krijgen in Engeland de beroepsprocedure bij te wonen. Ze woont nog steeds in een kamp in het noorden van Syrië, meldt de Britse zender BBC.

Meer uit Buitenland

Twee zwemmers verdronken aan Franse kust door sterke stroming

LACANAU/LÈGE-CAP-FERRET (ANP) - Aan de Franse kust zijn twee zwemmers verdronken nadat zij door sterke stromingen werden meegesleurd in het water. Dat melden de autoriteiten in het departement Gironde in een verklaring.

26 minuten geleden
WHO meldt 900 vermoedelijke ebolabesmettingen in DRC

GENÈVE (ANP) - Het vermoedelijke aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 900. Dat meldt de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus zondag. 101 ebolabesmettingen zijn inmiddels vastgesteld in de DRC, waar het virus uitbrak.

57 minuten geleden
Arabische staten veroordelen Ben-Gvir om behandeling flotilla

NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.

3 uur geleden
Exitpolls: uiterst rechts op winst bij verkiezingen Cyprus

NICOSIA (ANP/RTR) - Op Cyprus lijkt uiterst rechts bij de parlementsverkiezingen van zondag winst te boeken. Dit blijkt uit exitpolls die tevens wijzen op verlies voor de centrumpartijen die de onafhankelijke president Nikos Christodoulides steunen.

3 uur geleden
China stuurt ruimtevaarder voor een jaar naar de ruimte

JIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.

7 uur geleden
Netanyahu: Trump wil met Iran-akkoord nucleaire dreiging wegnemen

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag gezegd dat hij en de Amerikaanse president Donald Trump het erover eens zijn dat elk definitief akkoord met Iran de nucleaire dreiging die uitgaat van Teheran, moet wegnemen.

7 uur geleden
Trump: blokkade tegen Iran van kracht totdat akkoord is getekend

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij zijn diplomatieke vertegenwoordigers heeft opgedragen zich niet te haasten bij het sluiten van een deal met Iran, omdat "de tijd aan onze kant staat". Een dag eerder had hij aangekondigd dat er al grotendeels overeenstemming was bereikt over een akkoord met Teheran.

8 uur geleden