Ex-jihadiste verliest definitief Britse nationaliteit
LONDEN (ANP) - Een 24-jarige vrouw die als tiener van haar ouderlijk huis in Londen naar Syrië vertrok om zich aan te sluiten bij Islamitische Staat (IS), heeft het hoger beroep verloren om haar Britse nationaliteit terug te krijgen, meldt de Britse krant The Guardian. De drie rechters van het hoogste Britse hof zeiden dat de beroepsgronden van de vrouw, genaamd Shamima Begum, niet goed genoeg waren. Dit was haar laatste optie tot het verkrijgen van de Britse nationaliteit.
Begum ging op haar vijftiende naar Syrië, waar ze trouwde met een Nederlandse jihadist, Yago Riedijk, die als IS-strijder gevangen is gezet in het noorden van Syrië. Ze kregen drie kinderen die allemaal zijn overleden. Op den duur heeft ze spijt en afkeer geuit over het gedachtegoed van IS.
Doordat ze in 2015 op jonge leeftijd met twee vriendinnen naar Syrië vertrok, kreeg haar zaak aandacht in Britse en internationale media.
In 2019 werd haar Britse nationaliteit ontnomen, waardoor ze stateloos werd. Eerder dit jaar verloor Begum al haar eerste hoger beroep. Ze heeft ook al vergeefs geprobeerd om toestemming te krijgen in Engeland de beroepsprocedure bij te wonen. Ze woont nog steeds in een kamp in het noorden van Syrië, meldt de Britse zender BBC.
Meer uit Buitenland
JINJIANG (ANP/AFP) - De grote dodelijke brand in een schoenenfabriek in de Chinese stad Jinjiang is onder controle. Volgens de autoriteiten vielen er 28 doden. Het duurde uren voor de brandweer de brand meester was. Op het moment dat die donderdag uitbrak in een fabriek van de Huiteng Shoes Company waren volgens staatspersbureau Xinhua 237 werknemers aanwezig.
54 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran voert diplomatiek overleg over de jongste Amerikaanse aanvallen op de kust van het land, die minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi Amerikaans "avonturisme" noemt. Hij spreekt daarover met de legerleider van Pakistan, veldmaarschalk Asim Munir. Pakistan staat op de voorgrond bij bemiddelingen tussen Iran en de VS.
2 uur geledenJINJIANG (ANP/AFP) - Bij een grote brand in een schoenenfabriek in de Chinese stad Jinjiang zijn zeker 28 doden gevallen, melden staatsmedia. De brand is uitgebroken in een vestiging van de Huiteng Shoes Company in het district Chendai.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk zet zeker 20.000 politiemensen in voor de WK-voetbalwedstrijd Frankrijk-Marokko, deze donderdagavond. Zo'n 8000 van hen worden ingezet in Parijs, heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken bekendgemaakt, melden Franse media.
4 uur geledenMASHHAD (ANP/AFP) - Grote mensenmenigten zijn volgens Iraanse media op de been in de noordoostelijke stad Mashhad voor de uitvaart van de overleden hoogste leider van het land, ayatollah Ali Khamenei.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Op verzoek van de EU-lidstaten heeft de Europese Commissie een lijst met opties opgesteld voor handelsrestricties op producten uit de door Israël bezette gebieden op de Westelijke Jordaanoever. Dat bevestigt een woordvoerder van de Europese Commissie donderdag. De opties worden maandag besproken op een vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft de Amerikaanse "avonturen" in de Straat van Hormuz aangewezen als oorzaak van het oplaaiende geweld tussen beide landen. Volgens Iran moeten de Amerikanen stoppen zich te bemoeien met de vaarroutes in die zeestraat, anders zullen de Iraniërs "verwoestend reageren".
5 uur geleden