Ex-jihadiste verliest definitief Britse nationaliteit
LONDEN (ANP) - Een 24-jarige vrouw die als tiener van haar ouderlijk huis in Londen naar Syrië vertrok om zich aan te sluiten bij Islamitische Staat (IS), heeft het hoger beroep verloren om haar Britse nationaliteit terug te krijgen, meldt de Britse krant The Guardian. De drie rechters van het hoogste Britse hof zeiden dat de beroepsgronden van de vrouw, genaamd Shamima Begum, niet goed genoeg waren. Dit was haar laatste optie tot het verkrijgen van de Britse nationaliteit.
Begum ging op haar vijftiende naar Syrië, waar ze trouwde met een Nederlandse jihadist, Yago Riedijk, die als IS-strijder gevangen is gezet in het noorden van Syrië. Ze kregen drie kinderen die allemaal zijn overleden. Op den duur heeft ze spijt en afkeer geuit over het gedachtegoed van IS.
Doordat ze in 2015 op jonge leeftijd met twee vriendinnen naar Syrië vertrok, kreeg haar zaak aandacht in Britse en internationale media.
In 2019 werd haar Britse nationaliteit ontnomen, waardoor ze stateloos werd. Eerder dit jaar verloor Begum al haar eerste hoger beroep. Ze heeft ook al vergeefs geprobeerd om toestemming te krijgen in Engeland de beroepsprocedure bij te wonen. Ze woont nog steeds in een kamp in het noorden van Syrië, meldt de Britse zender BBC.
Meer uit Buitenland
PARIJS/MADRID (ANP/AFP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft "eenzijdige militaire actie van de VS en Israël" verworpen. Hij noemt het een escalatie die verder bijdraagt aan de onzekere internationale orde.
45 minuten geledenDOHA (ANP) - De aanvallen in het Midden-Oosten hebben in Qatar tot paniek geleid. Op door nieuwszender Al-Jazeera geverifieerde beelden is te zien dat mensen een veilig heenkomen zoeken.
46 minuten geledenMUSCAT (ANP) - Oman, dat bemiddelde tussen de Verenigde Staten en Iran, heeft onthutst gereageerd op de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op de islamitische republiek. Minister van Buitenlandse Zaken Badr Albusaidi schreef op X dat de onderhandelingen worden ondermijnd. "Noch de belangen van de Verenigde Staten, noch de zaak van wereldwijde vrede worden hiermee goed gediend."
55 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israëlische functionarissen denken dat de leider van de machtige Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) is gedood bij de aanvallen op Iran. Dat schrijft nieuwssite Times of Israel. Ook de Iraanse minister van Defensie en inlichtingenchef zouden vermoedelijk zijn gedood.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Op het terrein van de woning van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei zijn meerdere gebouwen verwoest. Dat is te zien op satellietbeelden die Al Jazeera en The Times of Israel hebben gepubliceerd. Het is niet duidelijk waar de ayatollah zich nu bevindt.
1 uur geledenMINAB (ANP/DPA) - Bij een raketinslag in het zuiden van Iran zijn 57 kinderen omgekomen, melden Iraanse staatsmedia. Dat zou zijn gebeurd in Minab, een plaats bij de strategisch belangrijke Straat van Hormuz. Daar zijn meerdere marinebases in de buurt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran, ziet de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op zijn land als een "humanitaire interventie". Hij hoopt zo snel mogelijk naar Iran te gaan om samen met de bevolking het regime af te kunnen zetten.
2 uur geleden