Ex-jihadiste verliest definitief Britse nationaliteit
LONDEN (ANP) - Een 24-jarige vrouw die als tiener van haar ouderlijk huis in Londen naar Syrië vertrok om zich aan te sluiten bij Islamitische Staat (IS), heeft het hoger beroep verloren om haar Britse nationaliteit terug te krijgen, meldt de Britse krant The Guardian. De drie rechters van het hoogste Britse hof zeiden dat de beroepsgronden van de vrouw, genaamd Shamima Begum, niet goed genoeg waren. Dit was haar laatste optie tot het verkrijgen van de Britse nationaliteit.
Begum ging op haar vijftiende naar Syrië, waar ze trouwde met een Nederlandse jihadist, Yago Riedijk, die als IS-strijder gevangen is gezet in het noorden van Syrië. Ze kregen drie kinderen die allemaal zijn overleden. Op den duur heeft ze spijt en afkeer geuit over het gedachtegoed van IS.
Doordat ze in 2015 op jonge leeftijd met twee vriendinnen naar Syrië vertrok, kreeg haar zaak aandacht in Britse en internationale media.
In 2019 werd haar Britse nationaliteit ontnomen, waardoor ze stateloos werd. Eerder dit jaar verloor Begum al haar eerste hoger beroep. Ze heeft ook al vergeefs geprobeerd om toestemming te krijgen in Engeland de beroepsprocedure bij te wonen. Ze woont nog steeds in een kamp in het noorden van Syrië, meldt de Britse zender BBC.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/RTR/AFP) - Een Japanse gouverneur steunt het weer in gebruik nemen van de Kashiwazaki-Kariwa-kerncentrale. Zijn goedkeuring geldt als een belangrijke stap naar de herstart van 's werelds grootste kerncentrale, die na de grote kernramp in Fukushima uit voorzorg werd gesloten.
24 minuten geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Sinds het ingaan van de wapenstilstand in Gaza zijn volgens VN-kinderorganisatie UNICEF zeker 67 kinderen gedood bij conflictgerelateerde incidenten. "Dat is een gemiddelde van bijna twee kinderen die elke dag worden gedood sinds het staakt-het-vuren van kracht werd", aldus een woordvoerder. Ook zijn er tientallen kinderen gewond geraakt.
27 minuten geledenKYIV (ANP) - Oekraïne bestudeert de nieuwe Amerikaanse vredesplannen "zorgvuldig" en vraagt die zorgvuldigheid ook terug, zegt een kopstuk van de regering in Kyiv. Hij spreekt tegen dat Kyiv zou hebben ingestemd met sommige voorstellen. Maar anders dan sommige Europese bondgenoten reageert Kyiv tot dusver niet regelrecht afwijzend op de plannen, die grote offers van Oekraïne zouden vragen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Duitse minister Johann Wadephul (Buitenlandse Zaken) ziet het 28-puntenplan van de VS en Rusland voor vrede in Oekraïne niet als een vredesplan. "Het is een lijst met kwesties die dringend besproken moeten worden tussen Oekraïne en Rusland", zei hij voor het begin van een bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken en vertegenwoordigers van de Indo-Pacifische regio.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas heeft vrijdag uitgehaald naar China. Het land zegt neutraal te zijn, maar helpt de Russen in hun oorlog in Oekraïne met producten die zowel voor militaire als civiele doeleinden kunnen worden gebruikt, zei ze. "Bovendien werken China en Rusland samen aan een hervorming van de wereldwijde economische en veiligheidsorde", zei Kallas in haar openingstoespraak van het Indo-Pacifisch Ministerieel Forum in Brussel.
1 uur geledenOTTAWA (ANP) - In Canada zijn meerdere gewonden gevallen bij een aanval van een grizzlybeer. Bij het incident waren volgens media leerlingen en leraren van een schoolklas betrokken. Ook kinderen zouden gewond zijn geraakt.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - De European Broadcasting Union (EBU) heeft een reeks wijzigingen aangebracht in de stemprocedures rond het Eurovisie Songfestival. Omroepen en artiesten mogen niet meer actief deelnemen of bijdragen aan promotiecampagnes die de stemuitslag zouden kunnen beïnvloeden. Het aantal maximale stemmen per persoon wordt verlaagd van twintig naar tien en jury's keren na drie jaar terug in de halve finales, is vrijdag aangekondigd.
2 uur geleden