Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ex-jihadiste uit Londen verliest beroep over Britse nationaliteit

Ex-jihadiste uit Londen verliest beroep over Britse nationaliteit

LONDEN (ANP) - Een vrouw (23) die als 15-jarige haar ouderlijk huis in Londen verliet en naar 'het kalifaat' in Syrië ging, Shamima Begum, heeft een cruciale beroepsprocedure verloren om haar Britse nationaliteit terug te krijgen. De toenmalige Britse binnenlandminister nam haar in 2019 het staatsburgerschap af toen ze werd aangetroffen in een vluchtelingenkamp in Syrië. Ze is nog steeds in Syrië.

De vrouw is een beroemdheid in de Britse media, mede omdat ze op jonge leeftijd met twee vriendinnen naar het 'kalifaat' van Islamitische Staat (IS) vertrok. Ze is ook al jaren een hoofdpijndossier voor bewindslieden en juristen. Begum heeft vergeefs geprobeerd toestemming te krijgen in Engeland de beroepsprocedure te mogen bijwonen. Ze heeft op den duur spijt en afkeer van het gedachtegoed van IS betuigd.

Ze is tijdens het schrikbewind van de soennitische extremisten in Syrië (2014-2019) naar de regels van IS getrouwd met een Nederlandse jihadist, Yago Riedijk, die als IS-strijder gevangen is gezet in het noorden van dat land. Het paar kreeg drie kinderen die allemaal snel zijn overleden. Begum heeft ook geprobeerd uit te vinden of ze via haar band met Riedijk naar Nederland zou kunnen gaan. Hij heeft ook spijt betuigd en gevraagd met Begum naar Nederland te mogen komen.

Volgens Begums advocaat was de vrouw als kind slachtoffer geworden van radicale vrienden en het propaganda-apparaat van IS. Ze zou naar Syrië zijn gehaald voor seksuele uitbuiting en zou als minderjarige zijn uitgehuwelijkt aan een volwassene. De vrouw moet volgens haar advocaat kunnen terugkeren naar Londen. De raadsvrouw heeft gezegd de uitspraak van de Speciale Immigratie Beroepscommissie opnieuw te zullen aanvechten en dat de strijd om het staatsburgerschap van Begum nog lang niet is gestreden.

Meer uit Buitenland

Brussel: meer geld naar oostgrens om vertrek burgers te voorkomen

BRUSSEL (ANP) - Er moeten meer investeringen komen in EU-regio's die grenzen aan Rusland, Belarus en Oekraïne. Dat stelt de Europese Commissie woensdag in een strategie voor de oostgrens. Door de stagnerende economie trekken mensen steeds meer weg uit de grensregio's in Finland, Estland, Letland, Litouwen, Polen, Slowakije, Hongarije, Roemenië en Bulgarije.

21 minuten geleden
Onderhandelaar ziet 'vooruitgang' na vredesoverleg in Genève

GENÈVE (ANP/AFP) - De Oekraïense hoofdonderhandelaar heeft zich positief uitgelaten over het overleg met Rusland en de Verenigde Staten in Genève. "Er is vooruitgang, maar op dit moment kunnen er geen details worden vrijgegeven", zei Roestem Oemjerov tegen de pers.

24 minuten geleden
Amerikaanse ambassadeur dient 'klacht' in om Belgische politicus

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Bill White, de Amerikaanse ambassadeur in België, heeft een brief overhandigd aan de Belgische regering met daarin een "officiële klacht" over het Vlaams parlementslid Conner Rousseau. Dat deed hij toen hij dinsdag werd ontboden door de minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot (Les Engagés) om kritiek op een gerechtelijk onderzoek naar religieuze besnijdenissen in Antwerpen.

28 minuten geleden
Film Hamnet zorgt voor meer animo voor Shakespeare-locaties

STRATFORD-UPON-AVON (ANP/RTR) - Het succes van de film Hamnet, een fictief verhaal over William Shakespeare, heeft merkbaar invloed op het animo voor locaties die een belangrijke rol speelden in het leven van de auteur. De Shakespeare Birthday Trust meldt dat het aantal bezoekers tussen de 15 en 20 procent is toegenomen sinds de release van de film in januari.

1 uur geleden
Axios: Rubio overlegt over Cuba heimelijk met kleinzoon Castro

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio overlegt heimelijk met de kleinzoon van voormalig Cubaans president Raúl Castro. Dat zeggen bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.

1 uur geleden
Vredesoverleg Rusland en Oekraïne afgerond

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - Het vredesoverleg tussen Rusland en Oekraïne van woensdag is ten einde gekomen in Genève. De onderhandelingen duurden volgens de Oekraïense delegatie ongeveer twee uur.

1 uur geleden
Meer arrestaties na doodslaan nationalistische activist in Lyon

LYON (ANP) - Elf mensen zijn inmiddels opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque in Lyon. De 23-jarige Deranque overleed nadat hij in elkaar was geslagen door een aantal extreemlinkse activisten. Justitie zegt dat zes arrestanten ervan worden verdacht Deranque te hebben doodgeslagen. Justitie onderzoekt "opzettelijke doodslag".

1 uur geleden