Ex Jeff Bezos verkocht 65 miljoen aandelen in Amazon
SEATTLE (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De ex-vrouw van Amazon-oprichter Jeff Bezos, MacKenzie Scott, heeft vorig jaar 65,3 miljoen aandelen in het concern verkocht. Na de scheiding in 2019 ontving zij 4 procent van de aandelen in Amazon, wat haar toen een van de rijkste vrouwen van de wereld maakte. Ze beloofde om de helft van haar fortuin te doneren aan goede doelen.
De aandelen die Scott vorig jaar van de hand deed, waren ongeveer een kwart van haar belang in Amazon. Die waren samen 10,4 miljard dollar waard, ruim 9,5 miljard euro, op het moment dat de beurzen vrijdag sloten. Scott was niet bereikbaar voor commentaar.
De filantrope heeft inmiddels meer dan 16,5 miljard dollar gedoneerd aan goede doelen. Zo gaf ze in 2020 ruim 4 miljard dollar aan voedselbanken en noodhulp door de coronacrisis. Bezos zei twee jaar geleden dat hij het grootste deel van zijn geld schenkt aan goede doelen. Hij stelde vooral geld te willen geven aan de strijd tegen klimaatverandering.
Meer uit Financieel
CANBERRA (ANP/RTR/AFP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) overlegt met regeringen in Azië en Europa over het vrijgeven van extra olie uit strategische voorraden "indien nodig" door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Fatih Birol maandag gezegd tegen de National Press Club in de Australische hoofdstad Canberra.
2 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bestaande koopwoningen waren in februari gemiddeld 5,4 procent duurder dan een jaar eerder. Dat constateren het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster op basis van de recentste cijfers. In januari stegen de prijzen ook met 5,4 procent op jaarbasis.
7 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express gaan maandag opnieuw staken, heeft vakbond FNV aangekondigd. Om eisen voor een nieuwe cao kracht bij te zetten wordt het werk neergelegd op meerdere vestigingen in Zuid-Nederland, waaronder Breda, Rotterdam en Eindhoven. De staking duurt de hele dag.
37 minuten geledenCANBERRA (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) overlegt met regeringen in Azië en Europa over het vrijgeven van extra olie uit strategische voorraden "indien nodig" door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Fatih Birol maandag gezegd tegen de National Press Club in de Australische hoofdstad Canberra.
2 uur geledenLJUBLJANA (ANP/BELGA/RTR) - In Slovenië mogen automobilisten voorlopig nog maar 50 liter per dag tanken door tekorten bij pompen. Het land heeft last van Italianen en Oostenrijkers die komen tanken, omdat benzine en diesel er veel goedkoper zijn. Nu de brandstofprijzen overal sterk zijn toegenomen, is een ritje naar Slovenië om te tanken voor hen opeens een stuk interessanter.
13 uur geledenMANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnen hebben tijdelijk het gebruik van goedkopere, maar vervuilendere brandstof toegestaan om de brandstofvoorziening te waarborgen te midden van de huidige energiecrisis. Net als andere Aziatische landen zoekt het land naar manieren om te gaan met de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze maatregel laat zien dat de noodzaak om brandstofvoorziening op peil te houden soms haaks staat op bestaande milieuregels.
16 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Nederlandse zeevarenden op schepen in de Perzische Golf voelen zich momenteel niet veilig door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Annet Koster van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag.
18 uur geleden