Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ex Jeff Bezos verkocht 65 miljoen aandelen in Amazon

Ex Jeff Bezos verkocht 65 miljoen aandelen in Amazon

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De ex-vrouw van Amazon-oprichter Jeff Bezos, MacKenzie Scott, heeft vorig jaar 65,3 miljoen aandelen in het concern verkocht. Na de scheiding in 2019 ontving zij 4 procent van de aandelen in Amazon, wat haar toen een van de rijkste vrouwen van de wereld maakte. Ze beloofde om de helft van haar fortuin te doneren aan goede doelen.

De aandelen die Scott vorig jaar van de hand deed, waren ongeveer een kwart van haar belang in Amazon. Die waren samen 10,4 miljard dollar waard, ruim 9,5 miljard euro, op het moment dat de beurzen vrijdag sloten. Scott was niet bereikbaar voor commentaar.

De filantrope heeft inmiddels meer dan 16,5 miljard dollar gedoneerd aan goede doelen. Zo gaf ze in 2020 ruim 4 miljard dollar aan voedselbanken en noodhulp door de coronacrisis. Bezos zei twee jaar geleden dat hij het grootste deel van zijn geld schenkt aan goede doelen. Hij stelde vooral geld te willen geven aan de strijd tegen klimaatverandering.

Meer uit Financieel

Intertoys neemt onlinewinkel voor speelgoed Lobbes.nl over

AMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.

1 uur geleden
Bouwmarkten zien flinke stijging in verkoop jerrycans

DEN HAAG (ANP) - Bouwmarkten zien de verkoop van jerrycans verder toenemen, blijkt uit een rondgang van het ANP. Doordat de brandstofprijzen in de buurlanden nog altijd lager zijn, loont het om meer benzine mee te nemen uit het buitenland. De ANWB raadt Nederlanders af om dit te doen.

1 uur geleden
Bond: piloten vrezen straf bij weigeren vliegen in Midden-Oosten

MONTREAL (ANP/RTR) - Piloten van luchtvaartmaatschappijen die zich zorgen maken over de veiligheid bij het vliegen in het Midden-Oosten vrezen negatieve gevolgen als ze weigeren vluchten uit te voeren. Dit hebben piloten volgens IFALPA, een wereldwijde pilotenvakbond, aangegeven. De zorgen gaan bijvoorbeeld over ontslag of minder salaris.

2 uur geleden
Stefano Gabbana gestopt als voorzitter modehuis Dolce & Gabbana

MILAAN (ANP) - Stefano Gabbana is gestopt als voorzitter van het Italiaanse modehuis Dolce & Gabbana. Dat meldde persbureau Bloomberg op basis van Italiaanse bedrijfsgegevens. Dolce & Gabbana bevestigde het nieuws later. De medeoprichter van Dolce & Gabbana trad al in december af, maar dat is nu pas naar buiten gekomen.

2 uur geleden
Staat verkleint belang in ABN AMRO tot onder de 25 procent

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse staat heeft zijn belang in ABN AMRO verder afgebouwd naar iets minder dan 25 procent. Dat komt naar voren uit meldingen bij de Autoriteit Financiƫle Markten (AFM).

3 uur geleden
Amsterdamse AEX-index opent met kleine plus

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag licht hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op de kleine winst van een dag eerder. Beleggers blijven de ontwikkelingen rond de wapenstilstand in het Midden-Oosten nauwlettend volgen. Later op de dag komen nog cijfers over de inflatie en het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Heineken verkoopt Bralima en vertrekt uit Congo

AMSTERDAM (ANP) - Heineken vertrekt na veertig jaar uit Congo. Het bedrijf verkoopt zijn belang in Bralima, een grote bierbrouwer in het Afrikaanse land. Sinds 1986 was die bierbrouwer voor het grootste deel in handen van Heineken.

4 uur geleden