Ex-inlichtingenchef Venezuela opgepakt in Spanje
MADRID (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De oud-baas van de Venezolaanse militaire inlichtingendienst is opgepakt in Spanje. De 61-jarige Hugo Carvajal wordt door de Amerikaanse autoriteiten verdacht van drugsmokkel. Hij was al sinds 2019 op de vlucht.
De arrestatie, een samenwerking tussen de Spaanse en Amerikaanse politie, vond plaats in een appartement in Madrid. De Spaanse politie meldt dat de Venezolaan nooit naar buiten ging en door vertrouwelingen werd beschermd. Hij zou zich nooit hebben laten zien bij een raam.
Carvajal was een bondgenoot van de in 2013 overleden Venezolaanse leider Hugo Chávez. Hij was ruim tien jaar het hoofd van de militaire inlichtingendienst en zou in die tijd met Colombiaanse FARC-rebellen hebben samengewerkt bij de drugssmokkel naar de VS. Carvajal ontkent die beschuldigen. Zijn advocaat zei eerder dat het uitleveringsverzoek politiek gemotiveerd was.
De Spaanse politie pakte de ex-inlichtingenchef twee jaar geleden voor het eerst op vanwege een arrestatiebevel dat de VS tegen hem hadden uitgevaardigd. Een rechtbank ging destijds niet akkoord met de door de Amerikanen aangevraagde uitlevering, waarop Carvajal werd vrijgelaten. Hij was spoorloos toen een hogere rechtbank toch toestemming gaf voor de uitlevering.
Carvajal werd op Amerikaans verzoek in 2014 ook al aangehouden op Aruba, waar hij de consul-generaal was van Venezuela. Hij werd vrijgelaten omdat hij diplomatieke onschendbaarheid zou genieten. Kort daarna keerde hij terug naar Venezuela. In 2019 vertrok hij met valse papieren naar Spanje, nadat hij voor opschudding had gezorgd. Hij sprak zijn steun uit voor de zelfbenoemde interim-president Juan Guaidó en gaf president Nicolás Maduro de schuld van de crisis in het land.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Nog eens bijna 10.000 Amerikaanse vluchten die gepland stonden voor zondag zijn geannuleerd vanwege het extreme winterweer in het land. Zaterdag werden al ruim 4000 vluchten geannuleerd. In zeker twaalf staten in het oosten van het land is de federale noodtoestand afgekondigd, zoals in Louisiana en Texas.
22 minuten geledenTAIPEI (ANP) - De Amerikaanse klimmer Alex Honnold heeft zonder touw of zekering de 508 meter hoge wolkenkrabber Taipei 101 in de hoofdstad van Taiwan beklommen. Netflix zond de beklimming, die door slechte weersomstandigheden 24 uur was uitgesteld, live uit. Honnold startte zijn klim rond 09.10 uur lokale tijd en beklom de buitenkant van de wolkenkrabber van glas en staal. Ongeveer anderhalf uur later stond hij op de top van het gebouw.
4 uur geledenDe Amerikaanse klimmer Alex Honnold heeft zonder touw of zekering de 508 meter hoge wolkenkrabber Taipei 101 in de hoofdstad van Taiwan beklommen. Netflix zond de beklimming, die door slechte weersomstandigheden op zaterdag 24 uur was uitgesteld, live uit. Honnold startte zijn klim rond 09.10 uur lokale tijd en beklom de buitenkant van de wolkenkrabber van glas en staal. Ongeveer anderhalf uur later stond hij op de top van het gebouw.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - In de Verenigde Staten zijn meer dan 4000 vluchten geannuleerd in aanloop naar het extreme winterweer dat op komst is. Ook is al bij ruim 100.000 stroomafnemers de elektriciteit uitgeschakeld. De storm dreigt oostelijke staten van de VS grotendeels plat te leggen door hevige sneeuwval.
7 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Interim-president van Venezuela Delcy Rodriguez heeft zaterdag opgeroepen tot gesprekken met de oppositie om tot 'akkoorden' voor vrede te komen. Ze deed de uitspraken drie weken nadat de Verenigde Staten president Nicolas Maduro afzetten, gevangennamen en naar een Amerikaanse gevangenis brachten.
8 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De stad Minneapolis zal een verzoek bij de rechter indienen voor een tijdelijk straatverbod om de inzet van federale agenten in de stad te stoppen. Dat heeft burgemeester Jacob Frey zaterdag gezegd op een persconferentie, bericht CNN. Het plan volgt op het doodschieten van een man door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie, in de stad op zaterdag.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij volgende maand niet naar de Super Bowl, de finale van het American footballseizoen, in Santa Clara gaat. Daarnaast haalt hij opnieuw uit naar de artiesten die optreden rondom het grootste sportevenement van de Verenigde Staten.
10 uur geleden