Ex-inlichtingenchef Venezuela opgepakt in Spanje
MADRID (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De oud-baas van de Venezolaanse militaire inlichtingendienst is opgepakt in Spanje. De 61-jarige Hugo Carvajal wordt door de Amerikaanse autoriteiten verdacht van drugsmokkel. Hij was al sinds 2019 op de vlucht.
De arrestatie, een samenwerking tussen de Spaanse en Amerikaanse politie, vond plaats in een appartement in Madrid. De Spaanse politie meldt dat de Venezolaan nooit naar buiten ging en door vertrouwelingen werd beschermd. Hij zou zich nooit hebben laten zien bij een raam.
Carvajal was een bondgenoot van de in 2013 overleden Venezolaanse leider Hugo Chávez. Hij was ruim tien jaar het hoofd van de militaire inlichtingendienst en zou in die tijd met Colombiaanse FARC-rebellen hebben samengewerkt bij de drugssmokkel naar de VS. Carvajal ontkent die beschuldigen. Zijn advocaat zei eerder dat het uitleveringsverzoek politiek gemotiveerd was.
De Spaanse politie pakte de ex-inlichtingenchef twee jaar geleden voor het eerst op vanwege een arrestatiebevel dat de VS tegen hem hadden uitgevaardigd. Een rechtbank ging destijds niet akkoord met de door de Amerikanen aangevraagde uitlevering, waarop Carvajal werd vrijgelaten. Hij was spoorloos toen een hogere rechtbank toch toestemming gaf voor de uitlevering.
Carvajal werd op Amerikaans verzoek in 2014 ook al aangehouden op Aruba, waar hij de consul-generaal was van Venezuela. Hij werd vrijgelaten omdat hij diplomatieke onschendbaarheid zou genieten. Kort daarna keerde hij terug naar Venezuela. In 2019 vertrok hij met valse papieren naar Spanje, nadat hij voor opschudding had gezorgd. Hij sprak zijn steun uit voor de zelfbenoemde interim-president Juan Guaidó en gaf president Nicolás Maduro de schuld van de crisis in het land.
Meer uit Buitenland
JIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.
8 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag gezegd dat hij en de Amerikaanse president Donald Trump het erover eens zijn dat elk definitief akkoord met Iran de nucleaire dreiging die uitgaat van Teheran, moet wegnemen.
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij zijn diplomatieke vertegenwoordigers heeft opgedragen zich niet te haasten bij het sluiten van een deal met Iran, omdat "de tijd aan onze kant staat". Een dag eerder had hij aangekondigd dat er al grotendeels overeenstemming was bereikt over een akkoord met Teheran.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft zondag zijn hoop uitgesproken dat in Pakistan heel snel direct overleg gaat plaatsvinden tussen onderhandelaars uit Iran en de VS. Pakistan is de voornaamste bemiddelaar tussen Teheran en Washington en vindt dat dit de goede kant opgaat.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu verzekerd dat een uiteindelijke deal met Iran zal voorzien in de ontmanteling van het Iraanse nucleaire programma. Dat gebeurde dit weekend tijdens een telefoongesprek tussen de leiders, berichten Israëlische media als de krant Haaretz en nieuwssite Times of Israel.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Europese leiders hebben boos gereageerd op berichten dat Rusland bij aanvallen op Oekraïne een Oresjnik-raket zou hebben gebruikt. De Duitse bondskanselier Friedrich Merz sprak van een escalatie en ook de Franse president Emmanuel Macron veroordeelde de aanval scherp.
5 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - De Turkse autoriteiten hebben opdracht gegeven tot een ontruiming van het hoofdkwartier van oppositiepartij CHP. Dat bevel volgde op een rechterlijke uitspraak waarin partijleider Özgür Özel wordt afgezet.
5 uur geleden