Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ex-inlichtingenchef Venezuela opgepakt in Spanje

Ex-inlichtingenchef Venezuela opgepakt in Spanje

MADRID (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De oud-baas van de Venezolaanse militaire inlichtingendienst is opgepakt in Spanje. De 61-jarige Hugo Carvajal wordt door de Amerikaanse autoriteiten verdacht van drugsmokkel. Hij was al sinds 2019 op de vlucht.

De arrestatie, een samenwerking tussen de Spaanse en Amerikaanse politie, vond plaats in een appartement in Madrid. De Spaanse politie meldt dat de Venezolaan nooit naar buiten ging en door vertrouwelingen werd beschermd. Hij zou zich nooit hebben laten zien bij een raam.

Carvajal was een bondgenoot van de in 2013 overleden Venezolaanse leider Hugo Chávez. Hij was ruim tien jaar het hoofd van de militaire inlichtingendienst en zou in die tijd met Colombiaanse FARC-rebellen hebben samengewerkt bij de drugssmokkel naar de VS. Carvajal ontkent die beschuldigen. Zijn advocaat zei eerder dat het uitleveringsverzoek politiek gemotiveerd was.

De Spaanse politie pakte de ex-inlichtingenchef twee jaar geleden voor het eerst op vanwege een arrestatiebevel dat de VS tegen hem hadden uitgevaardigd. Een rechtbank ging destijds niet akkoord met de door de Amerikanen aangevraagde uitlevering, waarop Carvajal werd vrijgelaten. Hij was spoorloos toen een hogere rechtbank toch toestemming gaf voor de uitlevering.

Carvajal werd op Amerikaans verzoek in 2014 ook al aangehouden op Aruba, waar hij de consul-generaal was van Venezuela. Hij werd vrijgelaten omdat hij diplomatieke onschendbaarheid zou genieten. Kort daarna keerde hij terug naar Venezuela. In 2019 vertrok hij met valse papieren naar Spanje, nadat hij voor opschudding had gezorgd. Hij sprak zijn steun uit voor de zelfbenoemde interim-president Juan Guaidó en gaf president Nicolás Maduro de schuld van de crisis in het land.

Meer uit Buitenland

Palestijns persbureau meldt aanvallen van kolonisten op Westoever

RAMALLAH (ANP) - Kolonisten op de Westelijke Jordaanoever hebben auto's en een moskee in brand gestoken in de buurt van Ramallah, meldt WAFA, het officiële persbureau in het gebied. Daarnaast schoten Israëlische troepen ten zuiden van Nablus een 16-jarige jongen dood, aldus WAFA.

16 minuten geleden
Filipijnse minister: we gaan gehoor geven aan arrestatiebevel ICC

MANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnse minister van Justitie Fredderick Vida zegt dat het land "zeker wel" gehoor gaat geven aan een arrestatiebevel van het Internationaal Strafhof (ICC) tegen Ronald Dela Rosa. De ex-politiechef en huidige senator wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid in verband met zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen. Vida zei dat hij opdracht heeft gegeven om Dela Rosa te arresteren als hij probeert te vluchten.

1 uur geleden
Finland geeft drone-waarschuwing af, land in verhoogde paraatheid

HELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een waarschuwing afgegeven voor een dronedreiging in de regio Uusimaa, waar de hoofdstad Helsinki ligt. Inwoners werden opgeroepen om binnen te blijven. Volgens de Finse strijdkrachten werd Finland niet direct militair bedreigd. Vrijdagochtend vroeg meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken dat het gevaar geweken was. Het vliegverkeer komt ook weer op gang.

6 uur geleden
Trump: fantastische handelsakkoorden met China gesloten

BEIJING (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij "fantastische handelsakkoorden" heeft gesloten met de Chinese leider Xi Jinping. Trump zei dat tijdens een rondleiding door de tuinen van Zhongnanhai, het complex van de Chinese centrale leiding.

6 uur geleden
Trump: ik ga niet veel meer geduld hebben met Iran

BEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij niet veel meer geduld met Iran zal hebben. Hij deed die uitspraak in een interview op Fox News.

7 uur geleden
Vliegveld Palm Beach in Florida vanaf juli vernoemd naar Trump

PALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.

10 uur geleden
Hooggerechtshof VS: abortuspil mag toch per post

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.

11 uur geleden