Ex-huisarts erkent fout aan OM in zaak over hulp bij zelfdoding
ROTTERDAM (ANP) - Een voormalige huisarts in Zuid-Holland heeft tegenover het Openbaar Ministerie toegegeven dat hij een fout heeft gemaakt in een zaak over hulp bij zelfdoding. De huisarts schreef in juni 2022 zijn patiënt een anti-braakmiddel voor, terwijl hij volgens het OM wist dat die patiënt suïcidaal was en een zelfmoordmiddel (middel X) in huis had. De patiënt heeft zichzelf kort daarna met dat middel van het leven beroofd.
Het OM maakte maandag bekend dat uit het strafrechtelijk onderzoek is gebleken dat de arts zich schuldig heeft gemaakt aan hulp bij zelfdoding. Er was medisch gezien ook geen noodzaak het anti-braakmiddel voor te schrijven.
Het OM heeft besloten de man niet te vervolgen, maar de zaak voorwaardelijk te seponeren met een proeftijd van twee jaar. Dat houdt in dat als de arts binnen deze proeftijd opnieuw de fout ingaat, hij ook voor dit feit zal worden vervolgd. Volgens het OM zijn er bijzondere omstandigheden die tot dit besluit hebben geleid, waaronder de lange duur van het onderzoek. De man is bovendien geen huisarts meer en heeft het dodelijke zelfmoordmiddel niet zelf geleverd. "Daarnaast heeft de arts in een gesprek met de officier van justitie nadrukkelijk inzicht getoond en toegegeven dat hij een fout heeft gemaakt en dat hij dit niet meer zal doen", legt het OM in een persbericht uit.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
2 uur geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
2 uur geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
2 uur geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
2 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
5 uur geleden