
Ex-gouverneur van New York Cuomo weer van aanklacht af
ALBANY (ANP) - Het Openbaar Ministerie in de hoofdstad van de Amerikaanse staat New York, Albany, heeft een strafrechtelijke aanklacht wegens seksuele intimidatie of aanranding tegen ex-gouverneur Andrew Cuomo naar de prullenmand verwezen. Er is onvoldoende bewijs om hier een strafzaak van te maken, liet justitie weten,
Tegen Cuomo lopen meerdere zaken die steeds vaker stuklopen. Die zijn aangespannen nadat procureur-generaal Letitia James van New York in augustus een rapport had uitgebracht dat concludeerde dat hij elf vrouwen seksueel had lastiggevallen, onder wie voormalige stafleden. Het rapport kostte Cuomo zijn baan. Hij heeft de beschuldigingen steeds krachtig ontkend en beweert nog altijd dat hij het slachtoffer is van een politieke vendetta.
De zaak die justitie dinsdag schrapte, was aangespannen door een vrouw die onder hem heeft gewerkt, Brittany Commisso, en die nog steeds werkt voor de staat New York. Ze was naar de politie gestapt met de klacht dat hij haar tijdens zijn gouverneurschap had betast in de ambtswoning van de gouverneur.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het bericht van de krant The Wall Street Journal dat het ministerie van Justitie de Amerikaanse president Donald Trump in mei heeft geïnformeerd over zijn naam in de roemruchte Epstein-dossiers is onzin. Het is een voortzetting van "nepnieuwsverhalen" die zijn verzonnen door de Democraten en de liberale media tegen de Republikeinse president, aldus het Witte Huis.
59 minuten geledenISTANBUL (ANP/RTR/AFP) - Rusland en Oekraïne gaan weer gevangenen ruilen, zowel militairen als burgers. Dat is de uitkomst van het jongste overleg tussen de oorlogvoerende landen in het Turkse Istanbul, meldt het Russische persbureau TASS. De afspraak was snel beklonken. De gesprekken duurden nog geen uur, aldus de Oekraïense zender Suspilne.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Franse aanklagers hebben een rechter opnieuw gevraagd om filmicoon Gérard Depardieu te vervolgen. Hij zou zich schuldig hebben gemaakt aan verkrachting van actrice Charlotte Arnould. Een onderzoeksrechter moet nu beslissen of er een proces komt, meldt het Franse persbureau AFP.
2 uur geledenBOISE (ANP/RTR) - Een Amerikaanse oud-student heeft een levenslange gevangenisstraf gekregen voor de moord op vier studenten in 2022. De slachtoffers werden met een jachtmes doodgestoken in een studentenhuis in de plaats Moscow in de staat Idaho.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Oekraïne en Rusland zijn in Istanbul aan nieuw overleg begonnen. Het is de derde keer in enkele maanden dat onderhandelaars uit de oorlogvoerende landen elkaar treffen in de Turkse metropool. De ontmoeting begon met een gesprek tussen de leiders van de twee delegaties, samen met de Turkse buitenlandminister.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft beloofd de onafhankelijkheid van de anticorruptiediensten in zijn land te behouden. Hij zal een nieuw wetsvoorstel naar het parlement sturen, na kritiek op een pas goedgekeurde wet die de onafhankelijkheid van de instanties aantast.
4 uur geledenGAZA (ANP/AFP/DPA) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft voor het eerst sinds het begin van de oorlog in oktober 2023 de grotendeels verwoeste Palestijnse Gazastrook bezocht. Hij verzekerde daar dat Israël in de strijd tegen onder meer de Palestijnse beweging Hamas handelt volgens het internationaal recht.
4 uur geleden