Ex-fixer Cohen bekent in rechtszaal Trump te hebben bestolen
NEW YORK (ANP/RTR) - Donald Trumps voormalige fixer Michael Cohen heeft in de rechtszaal bekend dat hij geld heeft gestolen van het bedrijf van de voormalige Amerikaanse president. Cohen is een belangrijke getuige van de aanklagers in het zwijggeldproces waarin Trump is verwikkeld.
Die zaak draait om een betaling van zwijggeld aan pornoster Stormy Daniels, die zegt in 2006 seks te hebben gehad met de getrouwde Trump. Diens toenmalige fixer Cohen zou voor de presidentsverkiezingen van acht jaar geleden 130.000 dollar hebben betaald aan de pornoster. Trump zou geprobeerd hebben die betaling te verdoezelen.
Ondervraagd door Trumps advocaat Todd Blanche, erkende Cohen dat hij van de Trump Organization had gestolen door een groot deel van een terugbetaling aan een technologiebedrijf in zijn zak te steken. "Dus je hebt gestolen van de Trump Organization?" vroeg Blanche. "Ja meneer", antwoordde Cohen. Het ging om een bedrag van 20.000 dollar.
De door Cohen bekende diefstal staat los van het zwijggeld waar de rechtszaak om draait, maar schaadt mogelijk de geloofwaardigheid van Cohen als getuige in de zaak.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De man die wordt verdacht van het neerschieten van twee leden van de Nationale Garde in de buurt van het Witte Huis, werkte in Afghanistan voor de VS. De 29-jarige Rahmanullah Lakanwal werkte onder meer voor de CIA, zei directeur John Ratcliffe van de inlichtingendienst tegen Fox News. Hij geeft oud-president Joe Biden de schuld dat de man naar de VS kon komen.
23 minuten geledenKUNMING (ANP/AFP/RTR) - In het zuiden van China zijn elf mensen omgekomen nadat een trein was ingereden op een groep arbeiders. Twee anderen raakten gewond, melden de lokale spoorwegen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn regering opgeroepen Afghaanse immigranten die tijdens de regering van voormalig president Joe Biden de Verenigde Staten zijn binnengekomen, opnieuw te onderzoeken. Dat deed Trump in een vooraf opgenomen toespraak vanuit Florida, waar hij Thanksgiving doorbrengt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Volgens de veiligheidsdienst FBI zijn ze in kritieke toestand na de aanval. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later kwam hij daarop terug.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later zei de gouverneur dat hij tegenstrijdige berichten ontving over de toestand van de twee.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn doodgeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Dat ging tijdelijk op slot. De Amerikaanse president Donald Trump was in Florida. Het motief van de schietpartij is nog onbekend.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis in Washington is op slot gegaan door een schietpartij in de buurt. De lockdown werd gemeld door het kantoor van de Amerikaanse president Donald Trump.
11 uur geleden