Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ex-defensieminister Zuid-Korea krijgt reisverbod

Ex-defensieminister Zuid-Korea krijgt reisverbod

SEOUL (ANP/AFP/RTR) - Kim Yong-hyun, die woensdag aftrad als minister van Defensie van Zuid-Korea, krijgt een reisverbod opgelegd om zijn rol in het uitroepen van de noodtoestand in het land, meldt persbureau Yonhap. Aanklagers zijn een onderzoek gestart naar president Yoon Suk-yeol, zijn minister van Binnenlandse Zaken en de voormalig minister van Defensie. De andere twee krijgen geen dergelijke verboden.

Het ministerie van Defensie bevestigde eerder dat de ex-minister de noodtoestand had voorgesteld aan president Yoon, die deze later uitriep om het land "te beschermen tegen de dreiging van communistische Noord-Koreaanse krachten". Yoon moest deze weer intrekken omdat het parlement had gestemd voor het opheffen van de maatregel.

Woensdag diende Kim zijn ontslag in na de mislukte militaire noodtoestand. President Yoon accepteerde donderdag het ontslag en benoemde de ambassadeur in Saudi-Arabië, Choi Byung-hyuk, als nieuwe minister van Defensie.

Meer uit Buitenland

Deel EU-parlement wil uitstel stemming deal VS om Groenland

BRUSSEL (ANP) - Een deel van het Europees Parlement wil een stemming over de handelsdeal met de Verenigde Staten uitstellen in het licht van de huidige geopolitieke ontwikkelingen, waaronder die rondom Groenland. Deze maand stond een stemming op de planning over een deel van de handelsafspraak die de EU en de VS afgelopen zomer sloten. Maar de sociaaldemocraten, het liberale Renew en de Groenen willen uitstel.

12 minuten geleden
Deense premier dankt bondgenoten voor militaire steun Groenland

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft in een verklaring op Facebook haar Europese bondgenoten bedankt voor het sturen van militairen naar Groenland. Ze is inmiddels door haar buitenlandminister Lars Løkke Rasmussen bijgepraat over het overleg met de Amerikanen en zegt dat het "geen makkelijk gesprek" was.

14 minuten geleden
Nog niet alle stembureaus Oeganda open, volgens oppositie expres

KAMPALA (ANP/AFP) - In Oeganda worden donderdag presidentsverkiezingen gehouden, maar in veel gebieden zijn de stembureaus uren na de geplande opening nog steeds gesloten. President Yoweri Museveni spreekt over "technische problemen" met stemcomputers, maar volgens de oppositie veroorzaakt de regering de vertraging expres.

17 minuten geleden
'Grote zorgen' Rusland over Europese troepen in Groenland

BRUSSEL (ANP/AFP) - Rusland maakt zich "ernstige zorgen" over de komst van militairen uit NAVO-landen naar Groenland. Dat ze in het noordpoolgebied Rusland en China het hoofd moeten bieden is onzin, stelt de Russische ambassade in Brussel.

22 minuten geleden
Internetblokkade Iran gaat zevende dag in

TEHERAN (ANP) - De internetblokkade in Iran is donderdag de zevende dag ingegaan, meldt internetwaakhond NetBlocks. De maatregel werd door Teheran ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties tegen het regime. De blokkade behoort volgens NetBlocks tot de langste ooit in Iran.

59 minuten geleden
Iran heropent luchtruim na urenlange sluiting

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.

6 uur geleden
VN-Veiligheidsraad vergadert donderdag over Iran

NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt donderdagmiddag samen om de situatie in Iran te bespreken. Dat heeft de voorzitter van de raad laten weten.

7 uur geleden