Ex-coronabrandhaard Ischgl opent skiseizoen in lockdown
ISCHGL (ANP/DPA) - In de voormalige coronabrandhaard Ischgl, een bekende Oostenrijkse wintersportplaats, is het skiseizoen geopend. Maar door een strenge lockdown van de horeca kun je de après-ski in dit Tiroolse Ibiza wel vergeten.
Onder een stralende zon en met een verse laag sneeuw startten vrijdag de skiliften. Volgens een exploitant waren er tien keer minder skiërs onderweg dan normaal zou zijn bij deze uitstekende weersomstandigheden. En het waren vrijwel uitsluitend Oostenrijkers uit de omgeving.
Ischgl was begin vorig jaar wereldnieuws toen met corona besmette toeristen zich van hieruit over veel Europese landen, waaronder Nederland, verspreidden. Er lopen nog steeds rechtszaken omdat de autoriteiten niet adequaat gereageerd zouden hebben.
Na zijn roemloze beroemdheid als coronahotspot heeft Ischgl strikte veiligheidsmaatregelen genomen. De liftcabines worden regelmatig gedesinfecteerd. De liften mogen alleen worden gebruikt door gevaccineerde of genezen personen. Dat wordt twee keer gecontroleerd. Bovendien was al voor de jongste lockdown een verbod op alcohol in het openbaar afgekondigd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft aangekondigd dat hij iets gaat doen om een einde te maken aan de gruwelen die in Soedan worden gepleegd. Hij zei dat niet lang na de ontvangst van de Saudische machthebber Mohammed bin Salman al-Saud in het Witte Huis. Hij wil met Arabische partners aan het werk. Trump noemde de Verenigde Arabische Emiraten (VAE), Saudi-Arabië en Egypte.
2 uur geledenANKARA (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Ankara gepleit voor "een sterk en doelmatig leiderschap van de Verenigde Staten" om de oorlog te beëindigen. Hij zei dat na gesprekken met zijn Turkse ambtgenoot Recep Tayyip Erdogan over een eventuele hervatting van onderhandelingen met Rusland. Volgens Zelensky is het belangrijkste dat het bloedvergieten wordt gestopt en een duurzame vrede wordt bereikt "in samenspraak met onze partners" en een sterk en effectief Amerikaans leiderschap.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin ziet nog steeds geen goede voorbereiding voor een eventuele vruchtbare topontmoeting van de presidenten Donald Trump (VS) en Vladimir Poetin (Rusland) over het einde van de oorlog in Oekraïne. Het is een reactie op berichten over een 28-puntenplan van Trump voor de beëindiging van de vijandelijkheden aan het front.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De lidstaten willen de invoering van de Europese wet tegen ontbossing uitstellen tot 30 december 2026. Voor kleine handelaren gaat de wet vanaf medio 2027 in. Dat hebben de lidstaten woensdag afgesproken. De Europese Commissie wil de wet op 1 juli 2026 invoeren voor grote bedrijven en op 30 december 2026 voor kleine bedrijven.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse en Russische functionarissen hebben een nieuw vredesplan opgesteld voor Oekraïne, schrijft de Financial Times. Daarin zou Oekraïne grote concessies moeten doen. Zo wordt er gesproken over het opgeven van grondgebied in het oosten van Oekraïne en een halvering van de krijgsmacht.
4 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt aanvallen te hebben uitgevoerd op Hezbollah-doelen in het zuiden van Libanon. Israël kwam eerder op woensdag al met een waarschuwing voor de bewoners van twee dorpen. Op X werd opgeroepen specifieke gebouwen te evacueren, omdat deze in de buurt van panden zouden zijn "die door Hezbollah worden gebruikt".
7 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Polen gaat 10.000 militairen inzetten om zijn kritieke infrastructuur te beschermen. Dat zegt minister van Defensie en vicepremier Wladyslaw Kosiniak-Kamysz. Topmilitair Wieslaw Kukula stelt dat vijanden van Polen de naderende feestdagen wellicht als opportuun moment beschouwen om sabotage te plegen.
8 uur geleden