Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ex-coronabrandhaard Ischgl opent skiseizoen in lockdown

Ex-coronabrandhaard Ischgl opent skiseizoen in lockdown

ISCHGL (ANP/DPA) - In de voormalige coronabrandhaard Ischgl, een bekende Oostenrijkse wintersportplaats, is het skiseizoen geopend. Maar door een strenge lockdown van de horeca kun je de après-ski in dit Tiroolse Ibiza wel vergeten.

Onder een stralende zon en met een verse laag sneeuw startten vrijdag de skiliften. Volgens een exploitant waren er tien keer minder skiërs onderweg dan normaal zou zijn bij deze uitstekende weersomstandigheden. En het waren vrijwel uitsluitend Oostenrijkers uit de omgeving.

Ischgl was begin vorig jaar wereldnieuws toen met corona besmette toeristen zich van hieruit over veel Europese landen, waaronder Nederland, verspreidden. Er lopen nog steeds rechtszaken omdat de autoriteiten niet adequaat gereageerd zouden hebben.

Na zijn roemloze beroemdheid als coronahotspot heeft Ischgl strikte veiligheidsmaatregelen genomen. De liftcabines worden regelmatig gedesinfecteerd. De liften mogen alleen worden gebruikt door gevaccineerde of genezen personen. Dat wordt twee keer gecontroleerd. Bovendien was al voor de jongste lockdown een verbod op alcohol in het openbaar afgekondigd.

Meer uit Buitenland

Hamas krijgt ontwapeningsplan van Raad voor Vrede

CAÏRO (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas moet volgens een in onderhandelingen voorgelegd plan van de internationale Raad voor Vrede in acht maanden tijd volledig ontwapenen en de infrastructuur van tunnels in de Gazastrook moet in die tijd vernietigd worden. Aangenomen wordt dat Hamas wapens in tunnels heeft opgeslagen. Israël eist de ontwapening van Hamas voor het troepen uit de strook terugtrekt.

27 minuten geleden
Kremlin weerspreekt verhaal dat Poetin zakenlui om geld vroeg

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin heeft berichten weersproken dat president Vladimir Poetin puissant rijke zakenlieden om financiële steun heeft gevraagd. Poetin sprak donderdag met een reeks zakenlieden en volgens de Kremlinwoordvoerder was er een die uit eigen beweging de Russische staat een grote som aanbood. Hij vermeldde niet de naam van de donateur. Poetin heeft de bijdrage verwelkomd.

1 uur geleden
Israël kondigt intensivering aan van aanvallen op Iran

JERUZALEM (ANP) - Israël dreigt de bombardementen in Iran verder op te voeren. Minister van Defensie Israel Katz zegt volgens nieuwssite Times of Israel dat het Iraanse regime geen gehoor geeft aan oproepen om raketaanvallen richting Israëlische burgers te staken.

2 uur geleden
Iran zegt schepen terug te sturen na 'leugens' van Trump

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt drie schepen te hebben weggestuurd die door de Straat van Hormuz wilden varen. Het gaat volgens een verklaring om containerschepen die wilden doorvaren na "de leugens van de corrupte Amerikaanse president die beweerde dat de Straat van Hormuz open was".

2 uur geleden
UNICEF: ruim 120 kinderen gedood en 360.000 ontheemd in Libanon

BEIROET/GENÈVE (ANP) - Als gevolg van de Israëlische aanvallen op Libanon zijn 121 kinderen gedood en bijna 400 kinderen gewond geraakt, meldt UNICEF. Onder de meer dan een miljoen ontheemden in Libanon zijn volgens de kinderrechtenorganisatie van de Verenigde Naties 363.374 kinderen.

2 uur geleden
Ook Oostenrijk komt met verbod op sociale media voor jongeren

WENEN (ANP/AFP/RTR) - De regering van Oostenrijk wil het gebruik van sociale media door jongeren aan banden gaan leggen. "Oostenrijk voert een verplichte minimumleeftijd van 14 jaar in voor het gebruik van sociale mediaplatforms", maakte onderminister van Digitalisering Alexander Pröll bekend op een gezamenlijke persconferentie met leden van coalitiepartijen.

3 uur geleden
Moskou spreekt beschuldigingen tegen over hulp aan Iran

MOSKOU (ANP/DPA) - Rusland heeft tegengesproken dat het Iran met militaire informatie helpt bij aanvallen op Amerikaanse doelen in het Midden-Oosten. "Wij hebben Iran van bepaalde soorten militair materieel voorzien, maar wij accepteren de beschuldiging niet dat we Iran helpen met inlichtingen", verklaarde minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov in een interview met de Franse televisie.

4 uur geleden