Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ex-commandant van Wagner Groep aangehouden in Noorwegen

Ex-commandant van Wagner Groep aangehouden in Noorwegen

OSLO (ANP/AFP/RTR) - Een voormalige commandant van het Russische huurlingenbedrijf Wagner, Andrej Medvedev, is in Noorwegen aangehouden. Hij is 13 januari naar Noorwegen uitgeweken en wil politiek asiel krijgen. De politie hield hem aan op grond van de migratiewet.

Volgens de Noorse advocaat van Medvedev zal hij niet worden gedeporteerd naar Rusland. De advocaat stelt dat er onenigheid was tussen Medvedev en de politie over zijn veiligheid en de te nemen maatregelen.

Eerder zei een Russische mensenrechtengroep genaamd Gulagu.net te hebben gehoord dat Medvedev geen asiel krijgt, maar terug naar Rusland wordt gestuurd. De mensenrechtengroep zegt dat Medvedev wreed wordt vermoord als hij terugkeert. Hij heeft in Noorwegen aangeboden informatie over de Wagner Groep te delen of mee te werken aan onderzoeken over mensenrechtenschendingen in Oekraïne, waar hij maanden heeft gevochten. Volgens hem werd zijn contract bij Wagner automatisch verlengd zonder hem zelfs maar te vragen en is hij gevlucht.

Kremlin

De Wagner Groep is met huurlingen actief in meerdere landen inclusief Oekraïne, Syrië en landen in Afrika. De groep heeft nauwe banden met het Kremlin. Tal van landen huren particulieren in voor beveiligingstaken of voor de strijd tegen vijanden.

Huurlingen nemen in ruil voor geld veel risico's en gaan zo veel mogelijk discreet of in het geheim te werk. Ze worden ook vaak ingehuurd voor gevaarlijke taken waar mogelijk veel verliezen bij vallen. De opdrachtgever hoeft zich daar verder financieel of politiek geen grote zorgen meer over te maken. In de 'huurlingensector' gaan enorme bedragen om en er is veel vraag naar en veel concurrentie onder deze zogenoemde Soldiers of Fortune.

Meer uit Buitenland

EU-kopstuk geschokt over gevolgen Israëlisch offensief in Gaza

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Raad, António Costa, is "geschokt" over de situatie in de Palestijnse Gazastrook, die het doelwit is van een uitgebreid nieuw Israëlisch offensief. Het EU-kopstuk riep de Israëlische regering op een einde te maken aan het geweld.

5 uur geleden
Honderden pro-Palestijnse betogers in Basel voor songfestival

BASEL (ANP) - In het centrum van Basel is het kort voor het begin van het Eurovisie Songfestival onrustig. In de stad demonstreren enkele honderden pro-Palestijnse activisten, melden lokale media.

5 uur geleden
Arabische landen roepen op tot financiering wederopbouw Gaza

BAGDAD (ANP/AFP) - Leiders van Arabische landen roepen andere landen en instellingen op om hun plan voor de wederopbouw van de Gazastrook te financieren. Dat staat in de slotverklaring van een top van de Arabische Liga. De landen willen bovendien dat de internationale gemeenschap meer doet om een einde te maken aan het bloedvergieten in Gaza en dat de humanitaire hulp kan worden hervat.

7 uur geleden
Trump spreekt maandag met Poetin over Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump spreekt maandag telefonisch met de Russische president Vladimir Poetin over de oorlog in Oekraïne, schrijft de Amerikaanse president op Truth Social. Vervolgens praat hij met Volodymyr Zelensky. Samen met de Oekraïense president spreekt hij daarna nog met verschillende NAVO-leden.

8 uur geleden
Lufthansa-toestel vliegt tien minuten zonder controle piloot

MADRID (ANP/DPA) - Tijdens een vlucht van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa is de copiloot flauwgevallen terwijl de gezagvoerder naar het toilet was. Het vliegtuig met 199 passagiers, op weg van Frankfurt naar Sevilla, vloog ongeveer tien minuten zonder een controlerende piloot.

9 uur geleden
Hamas en Israël praten in Qatar over bestand

DOHA (ANP/RTR/DPA) - Israël en Hamas onderhandelen in de Qatarese hoofdstad Doha opnieuw over een wapenstilstand in Gaza. Dat heeft de Israëlische minister van Defensie Israel Katz gezegd. Een vertegenwoordiger van Hamas heeft het bericht bevestigd.

10 uur geleden
Spanje wil dat ICJ uitspraak doet over Israëlische blokkade

BAGDAD (ANP/AFP) - De Spaanse regering wil dat het Internationaal Gerechtshof (ICJ) een uitspraak doet over de Israëlische hulpblokkade in Gaza. Dat zei premier Pedro Sánchez die te gast was op een top van de Arabische Liga in Bagdad.

11 uur geleden