Ex-burgemeester Groningen veroordeeld voor schennispleging
ZWOLLE (ANP) - De politierechter in Zwolle heeft woensdag voormalig burgemeester van Groningen Koen Schuiling een boete van 250 euro opgelegd voor schennis van de eerbaarheid. De rechter acht bewezen dat de 66-jarige Schuiling in maart vorig jaar op de A7 tussen Hoogezand en Groningen al rijdend heeft gemasturbeerd. Schuiling ontkent de beschuldigingen. Het vonnis is conform de eis van het Openbaar Ministerie.
Het onderzoek naar het gedrag van Schuiling kwam op gang na een melding bij de politie van een vrachtwagenchauffeur. Volgens zijn verklaring was Schuiling hem op de bewuste avond op de A7 gepasseerd en een tijdje naast hem blijven rijden. Volgens de chauffeur was de bestuurder van de auto deels ontkleed en was zijn geslachtsdeel zichtbaar. De binnenverlichting van de auto was aan. Beide voertuigen zijn op een afrit gestopt; de chauffeur sprak Schuiling op zijn gedrag aan, ook omdat hij wilde voorkomen dat vrouwelijke weggebruikers zouden worden geconfronteerd met een halfnaakte man.
Tijdens de zitting van de politierechter verklaarde Schuiling uitvoerig; hij bestreed dat hij enige seksuele handeling had gepleegd. Medische problemen veroorzaakten op gezette tijden hevige pijnen in de onderbuik. Die bestreed hij door zijn broek los te maken en door over zijn buik te wrijven. Volgens hem berusten de verdenkingen op "een ongelukkig misverstand". Hij erkende dat zijn gedrag "opmerkelijk" is geweest. "Maar ik wil gewoon niet iets in de schoenen geschoven krijgen wat ik niet heb gedaan."
Verklaring vrachtwagenchauffeur
In oktober 2023 is een vergelijkbaar incident door de politie geregistreerd. Volgens Schuiling ging het ook toen om medische problemen waarmee hij op dat moment kampte.
Schuilings raadsman had de rechter om vrijspraak gevraagd, onder meer omdat de verklaring van een enkele getuige - in dit geval de vrachtwagenchauffeur - niet genoeg is voor een bewezenverklaring. De politierechter volgde de redenering van de officier van justitie: de verklaring van de vrachtwagenchauffeur wordt grotendeels ondersteund door de verklaring van Schuiling zelf, waardoor er voldoende bewijs is voor een veroordeling. Volgens de rechter is er "geen enkele reden" om te twijfelen aan de betrouwbaarheid van de verklaring van de chauffeur.
Schuiling was vanaf 2019 tot oktober vorig jaar burgemeester van Groningen. Voor het incident in maart was hij al aan het nadenken over het neerleggen van zijn functie. De strafzaak heeft de beslissing bespoedigd.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.
8 uur geledenGIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.
18 uur geledenEPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.
22 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israƫl (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.
22 uur geleden