Ex-bondskanselier Schröder op vakantie in Moskou
BERLIJN/MOSKOU (ANP) - De voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder is een paar dagen op vakantie in Moskou. Moskou is een erg mooie stad, verduidelijkte hij. Hij heeft dit volgens Duitse media gezegd toen hij werd gesignaleerd bij een hotel in het centrum van de Russische hoofdstad.
Hij is volgens Duitse media via Bakoe met Azerbeidzjan Airlines naar Moskou gevlogen. In Duitsland en Rusland wordt druk gespeculeerd dat zijn bezoek te maken kan hebben met de sterke vermindering van gasleveringen door Rusland aan de Europese Unie als gevolg van de sancties die het landenblok tegen Rusland heeft afgekondigd.
Schröder zou mogelijk hier zijn vriend president Vladimir Poetin over spreken tijdens 'zijn vakantie in de mooie stad Moskou'. Een Kremlin-woordvoerder sloot dat niet uit.
Topfunctie
De politicus was van 1998 tot 2005 regeringsleider in Duitsland en spande zich ook daarna in om de betrekkingen en onderlinge handel tussen Duitsland en Rusland te verbeteren. Hij kreeg een topfunctie bij het Russische staatsoliebedrijf Rosneft. Hij werd bovendien drie weken voor de Russische aanval op Oekraïne voorgedragen als lid van het bestuur van gasgigant Gazprom. Hij stond aan de wieg van de gaspijpleiding Nordstream die gas van de onderneming van Rusland naar Duitsland brengt.
Schröder bleef na de Russische aanval werken in Rusland en liet geen onvertogen woord vallen over de oorlog. Maar onder hevige druk van de publieke opinie en zijn eigen sociaaldemocratische partij SPD heeft hij zich uiteindelijk als bestuurslid van Rosneft teruggetrokken en neemt hij geen topfunctie aan bij Gazprom.
Meer uit Buitenland
ADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.
26 minuten geledenANKARA (ANP) - Opnieuw is een Iraanse raket neergehaald die het Turkse luchtruim was binnengedrongen. De ballistische raket werd onschadelijk gemaakt door de NAVO-luchtverdediging in de oostelijke Middellandse Zee, meldt het Turkse ministerie van Nationale Defensie.
1 uur geledenBREST (ANP/AFP) - De Chinese kapitein van een olietanker die vermoedelijk behoort tot de Russische schaduwvloot, is in Frankrijk veroordeeld tot een jaar cel en een geldboete van 150.000 euro. Ook is een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen kapitein Chen Zhangjie, die bij verstek werd veroordeeld voor het weigeren van het stilleggen van zijn schip toen hij hiertoe werd bevolen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Twee Chinese containerschepen zijn door de Straat van Hormuz gevaren, is te zien bij scheepvaartmonitor MarineTraffic. Iran heeft sinds het begin van de oorlog vorige maand slechts enkele schepen doorgelaten en heeft schepen aangevallen die ondanks de blokkade toch probeerden om door te varen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt om het Iraanse eiland Kharg op te blazen als het regime niet snel een deal met hem sluit. Hij eist op Truth Social dat de Straat van Hormuz onmiddellijk wordt heropend voor de scheepvaart.
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische luchtaanval op de Gazastrook zijn zeker drie doden gevallen, meldden de lokale autoriteiten. Ook op de bezette Westelijke Jordaanoever is een persoon gedood door Israëlische militairen.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne staat open voor een staakt-het-vuren tijdens Pasen. Dat zegt president Volodymyr Zelensky tegen journalisten. De Oekraïense leider voegt eraan toe dat bondgenoten Kyiv hebben gevraagd de aanvallen op de Russische oliesector te staken, vanwege de vermeende effecten daarvan op de wereldwijde oliemarkt. Die schommelt al weken flink, vanwege de door Iran opgeworpen blokkade aan de Straat van Hormuz.
5 uur geleden