Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ex-bondskanselier Schröder op vakantie in Moskou

Ex-bondskanselier Schröder op vakantie in Moskou

BERLIJN/MOSKOU (ANP) - De voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder is een paar dagen op vakantie in Moskou. Moskou is een erg mooie stad, verduidelijkte hij. Hij heeft dit volgens Duitse media gezegd toen hij werd gesignaleerd bij een hotel in het centrum van de Russische hoofdstad.

Hij is volgens Duitse media via Bakoe met Azerbeidzjan Airlines naar Moskou gevlogen. In Duitsland en Rusland wordt druk gespeculeerd dat zijn bezoek te maken kan hebben met de sterke vermindering van gasleveringen door Rusland aan de Europese Unie als gevolg van de sancties die het landenblok tegen Rusland heeft afgekondigd.

Schröder zou mogelijk hier zijn vriend president Vladimir Poetin over spreken tijdens 'zijn vakantie in de mooie stad Moskou'. Een Kremlin-woordvoerder sloot dat niet uit.

Topfunctie

De politicus was van 1998 tot 2005 regeringsleider in Duitsland en spande zich ook daarna in om de betrekkingen en onderlinge handel tussen Duitsland en Rusland te verbeteren. Hij kreeg een topfunctie bij het Russische staatsoliebedrijf Rosneft. Hij werd bovendien drie weken voor de Russische aanval op Oekraïne voorgedragen als lid van het bestuur van gasgigant Gazprom. Hij stond aan de wieg van de gaspijpleiding Nordstream die gas van de onderneming van Rusland naar Duitsland brengt.

Schröder bleef na de Russische aanval werken in Rusland en liet geen onvertogen woord vallen over de oorlog. Maar onder hevige druk van de publieke opinie en zijn eigen sociaaldemocratische partij SPD heeft hij zich uiteindelijk als bestuurslid van Rosneft teruggetrokken en neemt hij geen topfunctie aan bij Gazprom.

Meer uit Buitenland

Mensenrechtenorganisatie: meer dan duizend burgerdoden in Iran

NEW YORK/TEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de oorlog in Iran zijn tot nu toe 1097 burgerdoden in Iran gevallen, volgens gegevens van een mensenrechtenorganisatie. Onder hen bevinden zich 181 kinderen. Dat meldt het in de VS gevestigde Human Rights Activists News Agency (HRANA), dat over een uitgebreid netwerk in Iran beschikt.

7 minuten geleden
Doden en gewonden bij Israëlische luchtaanvallen op Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen op twee steden ten zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet zijn zes mensen omgekomen. Dat maakte het Libanese ministerie van Volksgezondheid woensdag bekend.

17 minuten geleden
Iraanse Revolutionaire Garde claimt controle Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Revolutionaire Garde (IRG), de elitetroepen van Iran, claimt "volledige controle" te hebben over de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute voor olie en gas. Schepen die door de waterweg willen varen, lopen het risico beschadigd te raken door raketten of verdwaalde drones, aldus de IRG.

24 minuten geleden
Cuba klaagt zes personen aan na onderschepping speedboot uit VS

HAVANA (ANP/AFP) - Justitie in Cuba klaagt zes bemanningsleden aan van een Amerikaanse speedboot, die vorige week door de Cubaanse kustwacht werd onderschept tijdens een vuurgevecht. Dat meldt het Openbaar Ministerie in een verklaring.

4 uur geleden
Iraanse ayatollah Khamenei wordt begraven in thuisstad Mashhad

MASHHAD (ANP/AFP) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, wordt begraven in zijn thuisstad Mashhad, meldt persbureau Fars. Khamenei kwam zaterdag om het leven bij bombardementen van Israël en de Verenigde Staten. Hij was 36 jaar aan de macht.

7 uur geleden
Iraanse media: gebouw van Assemblee van Experts gebombardeerd

QOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.

13 uur geleden
Zeker 40 doden en 246 gewonden bij Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.

15 uur geleden