Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ex-bondskanselier Schröder op vakantie in Moskou

Ex-bondskanselier Schröder op vakantie in Moskou

BERLIJN/MOSKOU (ANP) - De voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder is een paar dagen op vakantie in Moskou. Moskou is een erg mooie stad, verduidelijkte hij. Hij heeft dit volgens Duitse media gezegd toen hij werd gesignaleerd bij een hotel in het centrum van de Russische hoofdstad.

Hij is volgens Duitse media via Bakoe met Azerbeidzjan Airlines naar Moskou gevlogen. In Duitsland en Rusland wordt druk gespeculeerd dat zijn bezoek te maken kan hebben met de sterke vermindering van gasleveringen door Rusland aan de Europese Unie als gevolg van de sancties die het landenblok tegen Rusland heeft afgekondigd.

Schröder zou mogelijk hier zijn vriend president Vladimir Poetin over spreken tijdens 'zijn vakantie in de mooie stad Moskou'. Een Kremlin-woordvoerder sloot dat niet uit.

Topfunctie

De politicus was van 1998 tot 2005 regeringsleider in Duitsland en spande zich ook daarna in om de betrekkingen en onderlinge handel tussen Duitsland en Rusland te verbeteren. Hij kreeg een topfunctie bij het Russische staatsoliebedrijf Rosneft. Hij werd bovendien drie weken voor de Russische aanval op Oekraïne voorgedragen als lid van het bestuur van gasgigant Gazprom. Hij stond aan de wieg van de gaspijpleiding Nordstream die gas van de onderneming van Rusland naar Duitsland brengt.

Schröder bleef na de Russische aanval werken in Rusland en liet geen onvertogen woord vallen over de oorlog. Maar onder hevige druk van de publieke opinie en zijn eigen sociaaldemocratische partij SPD heeft hij zich uiteindelijk als bestuurslid van Rosneft teruggetrokken en neemt hij geen topfunctie aan bij Gazprom.

Meer uit Buitenland

Trump steunt Hongaarse premier Orbán bij herverkiezingscampagne

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump spreekt zijn steun uit voor Viktor Orbán bij de Hongaarse verkiezingen in april. De banden tussen de regeringen van de VS en Hongarije zijn volgens Trump nooit zo goed geweest als nu.

2 uur geleden
Verklaring: gesprekken over Oekraïne in de komende weken verder

ABU DHABI (ANP) - De gesprekken tussen Oekraïne, Rusland en de VS waren constructief en worden "in de komende weken" voortgezet, staat in een gezamenlijke verklaring. De statements werden door de Oekraïense onderhandelaar Roestem Oemjerov en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff op X gezet. In Abu Dhabi werd twee dagen gesproken.

2 uur geleden
Portugese oppositieleider wil uitstel verkiezingen om noodweer

LISSABON (ANP) - Een van de twee kandidaten voor de beslissende ronde van de Portugese presidentsverkiezingen zondag wil uitstel vanwege het noodweer. De rechtspopulistische oppositieleider en kandidaat André Ventura heeft tijdens een bezoek aan het door overstromingen getroffen zuiden gezegd dat er nu niet gestemd kan worden.

2 uur geleden
Belgische minister blijft hopen op huren cellen in Estland

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische minister Anneleen Van Bossuyt (N-VA, Asiel en Migratie) heeft de moed nog niet opgegeven dat België in Estland cellen kan huren voor het opsluiten van veroordeelde mensen zonder papieren. De huidige regering in Estland is niet van plan daar concrete afspraken over te maken, zei de Estse minister van Justitie Liisa Pakosta donderdag. Van Bossuyt richt haar hoop op een nieuwe regering. Begin volgend jaar zijn er verkiezingen in Estland.

3 uur geleden
Venezolaanse amnestiewet geldt niet voor ernstige misdrijven

CARACAS (ANP/AFP) - De nieuwe amnestiewet die de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez vrijdag voorstelde, zal niet gelden voor mensen die bepaalde misdrijven hebben gepleegd, blijkt uit de tekst van het wetsvoorstel waar persbureau AFP donderdag over schrijft. Het gaat onder andere om "ernstige schendingen van mensenrechten, oorlogsmisdaden, moord, corruptie en drugshandel". De aangekondigde wet zou gratie mogelijk maken voor honderden politieke gevangenen in het land.

3 uur geleden
Vance arriveert in Milaan voor Olympische Winterspelen

MILAAN (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is in Milaan aangekomen voor de Olympische Winterspelen. Hij is een van de eerste staatsgasten die in de Italiaanse stad arriveert.

3 uur geleden
Duitsland heeft sinds coronapandemie 3 miljard maskers weggegooid

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft ongeveer de helft van de gezichtsmaskers die waren ingekocht tijdens de coronacrisis verbrand. Er zijn zo'n 3 miljard maskers de oven in verdwenen, heeft het ministerie van Volksgezondheid gezegd op vragen van een onderzoekscommissie van het parlement.

3 uur geleden