Ex-baas Centrale Bank Suriname aangehouden
PARAMARIBO (ANP) - De vorige maand ontslagen president van de Centrale Bank van Suriname (CBvS), Robert van Trikt, is donderdag aangehouden. Dat meldt een woordvoerder van de politie in Paramaribo.
De CBvS had het Surinaamse Openbaar Ministerie (OM) vorige week gevraagd onderzoek te doen naar mogelijke onrechtmatige handelingen door de (ex-)centralebankpresident. Toen ging het onder meer om het antedateren van leningen en belangenverstrengeling. Nu is daar de mogelijke diefstal van 100 miljoen Amerikaanse dollar bijgekomen, geld dat Surinaamse banken bij de Centrale Bank hadden gestald.
De zaak leidt tot onrust op de financiële markten. Zo daalde de waarde van de Surinaamse dollar de afgelopen tijd al.
Van Trikt wordt bijgestaan door advocaat Irwin Kanhai. Hij is ook de advocaat van president Desi Bouterse, die het ontslag van de centralebankpresident heeft goedgekeurd.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met verliezen begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de verliesbeurt een dag eerder en hielden vooral de obligatiemarkten in de gaten. Daar liepen de rentes op langlopende staatsleningen verder op door het vooruitzicht dat de centrale bank de rente verder gaat verhogen om de inflatie te bestrijden. Ook olie, een belangrijke aanjager van de inflatie, werd opnieuw duurder.
35 minuten geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Isabel Schnabel, lid van de directie van de Europese Centrale Bank (ECB), staat op het punt de instantie te verlaten. Dat melden ingewijden aan Bloomberg. Ze zou een hoge functie bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) krijgen.
46 minuten geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Veel Russische bedrijven zijn bezorgd dat de staat hun bezittingen op elk moment kan onteigenen en zijn daarom terughoudend met het doen van investeringen in uitbreiding. Dat heeft de topman van de Russische VTB Bank gezegd op een bankenforum, aldus de krant Vedomosti.
48 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De ronde chocoladepastilles van Droste moeten vanaf volgend jaar weer in Nederland in de winkels liggen. Dat heeft de nieuwe Poolse eigenaar Wawel aangekondigd. Het ruim 160 jaar oude Nederlandse chocolademerk kwam in november vorig jaar in Poolse handen, nadat het eerder in de problemen raakte en een andere overnamepoging afketste.
56 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Met een laatste instemming van de lidstaten is donderdag het besluit om EU-importtarieven voor een overgroot deel van Armeense producten op te heffen officieel. Eerder deze maand stemde het Europees Parlement ook al in met het opheffen van de tarieven.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht geen veiligheidsgrenzen aan AI te stellen tijdens de topontmoeting met de Chinese president Xi Jinping. Wel zei hij dat AI een belangrijk gespreksonderwerp zal zijn tijdens de gesprekken met zijn Chinese ambtsgenoot.
2 uur geledenBUDEL (ANP) - Zinksmelter Nyrstar gaat de opties voor de toekomst van de zinksmelterij in het Brabantse Budel bekijken in een zogeheten Strategic Business Review. Dat onderzoek wordt naar verwachting eind dit jaar afgerond. In de tussentijd gaan de activiteiten in Budel gewoon door.
2 uur geleden