Ex-baas Centrale Bank Suriname aangehouden
PARAMARIBO (ANP) - De vorige maand ontslagen president van de Centrale Bank van Suriname (CBvS), Robert van Trikt, is donderdag aangehouden. Dat meldt een woordvoerder van de politie in Paramaribo.
De CBvS had het Surinaamse Openbaar Ministerie (OM) vorige week gevraagd onderzoek te doen naar mogelijke onrechtmatige handelingen door de (ex-)centralebankpresident. Toen ging het onder meer om het antedateren van leningen en belangenverstrengeling. Nu is daar de mogelijke diefstal van 100 miljoen Amerikaanse dollar bijgekomen, geld dat Surinaamse banken bij de Centrale Bank hadden gestald.
De zaak leidt tot onrust op de financiële markten. Zo daalde de waarde van de Surinaamse dollar de afgelopen tijd al.
Van Trikt wordt bijgestaan door advocaat Irwin Kanhai. Hij is ook de advocaat van president Desi Bouterse, die het ontslag van de centralebankpresident heeft goedgekeurd.
Meer uit Financieel
WAGENINGEN (ANP) - Nederlanders geven steeds meer uit aan eten met een duurzaamheidskeurmerk. Toch blijven deze producten in het totale boodschappenmandje een betrekkelijk klein aandeel vormen, komt naar voren uit onderzoek van Wageningen University & Research.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Grote techbedrijven die actief zijn in Nederland, zijn een springplank voor een nieuwe generatie ondernemers. Dat heeft dataplatform voor start-ups Dealroom becijferd, in samenwerking met start-uporganisatie Techleap en techbedrijf Uber.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ook 150 werknemers van ABN AMRO staken dinsdag uit protest tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. Personeel van de bank sluit zich aan bij een landelijke demonstratie in Den Haag, waarbij overheidsmedewerkers met een koffertje met alternatieve plannen naar het ministerie van Financiën trekken.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen stonden maandag hoger na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse olietankers en Iraanse vergeldingsaanvallen op schepen bij de Straat van Hormuz in het weekend. Daarnaast heeft Iran een verboden zone buiten de Straat van Hormuz aangekondigd. Daarmee dreigen de prijzen aan de Nederlandse pomp nog verder op te lopen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Veel grote bedrijven in Nederland zijn sinds de coronapandemie structureel minder gaan vliegen. Maar er zijn ook nog steeds grote bedrijven die niet transparant zijn over hun vliegemissies, constateert Natuur & Milieu in een peiling. Volgens de milieuorganisatie ontbreekt het in die laatste groep nog aan beleid om minder zakelijk te gaan vliegen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse deelstaat Saksen-Anhalt kan te maken krijgen met grote economische problemen als de radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD) zondag daar de verkiezingen wint. Dat hebben economen en topbestuurders uit het Duitse bedrijfsleven gezegd in Duitse media.
15 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Turkije heeft zondag zijn verwachtingen voor de economische groei verlaagd om de aanhoudende Iranoorlog. De daaruit voortvloeiende stijging van de energieprijzen heeft het afremmen van de inflatie in Turkije bemoeilijkt.
15 uur geleden