Ex-baas Centrale Bank Suriname aangehouden
PARAMARIBO (ANP) - De vorige maand ontslagen president van de Centrale Bank van Suriname (CBvS), Robert van Trikt, is donderdag aangehouden. Dat meldt een woordvoerder van de politie in Paramaribo.
De CBvS had het Surinaamse Openbaar Ministerie (OM) vorige week gevraagd onderzoek te doen naar mogelijke onrechtmatige handelingen door de (ex-)centralebankpresident. Toen ging het onder meer om het antedateren van leningen en belangenverstrengeling. Nu is daar de mogelijke diefstal van 100 miljoen Amerikaanse dollar bijgekomen, geld dat Surinaamse banken bij de Centrale Bank hadden gestald.
De zaak leidt tot onrust op de financiële markten. Zo daalde de waarde van de Surinaamse dollar de afgelopen tijd al.
Van Trikt wordt bijgestaan door advocaat Irwin Kanhai. Hij is ook de advocaat van president Desi Bouterse, die het ontslag van de centralebankpresident heeft goedgekeurd.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
49 minuten geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.
13 uur geleden