Ex-advocaat van Trump niet langer eenzaam opgesloten
NEW YORK (ANP/RTR) - De eenzame opsluiting van Michael Cohen, in het verleden de persoonlijk advocaat van president Donald Trump, is opgeheven. Hij zou in een isolatiecel zijn geplaatst als straf voor ongeoorloofd internetgebruik.
Cohen zit een gevangenisstraf van drie jaar uit wegens het betalen van zwijggeld aan twee vrouwen die een seksuele affaire beweren te hebben gehad met Trump en wegens liegen tegen het Amerikaans Congres.
Hij verblijft in een gevangenis met een licht regiem in Otisville in de staat New York en maakt kans op vrijlating in november 2021.
De jurist, die ooit beweerde dat hij zelfs "een kogel zou opvangen" voor Trump, keerde zich later van hem af en noemde hem een "oplichter". De carrière van de 53-jarige jurist uit Long Island was nauw verbonden met de ontwikkeling van Trump van rijke vastgoedtycoon via tv-persoonlijkheid tot president. Cohen stond hem meer dan tien jaar terzijde als advocaat. Hun relatie verzuurde toen de FBI in april 2018 Cohens kantoor en hotelonderkomen in New York binnenviel in het kader van het onderzoek naar Russische bemoeienis met de verkiezingscampagne.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP/AFP) - De 'grenstsaar' van de Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat de operatie van immigratiedienst ICE in Minnesota snel ten einde komt. Tom Homan heeft voorgesteld de campagne af te ronden en volgens hem heeft Trump daarmee ingestemd.
43 minuten geledenOSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft huiszoekingen verricht in een woning en in vakantiewoningen van voormalig premier Thorbjørn Jagland. Justitie is een onderzoek naar hem begonnen naar aanleiding van de recent geopenbaarde Epstein-documenten. Volgens Noorse media zei Jagland dat hij blij is dat de zaak wordt opgehelderd toen de huiszoeking in Oslo begon.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische politie heeft in Brussel invallen gedaan bij de Europese Commissie in een onderzoek naar onregelmatigheden bij de verkoop van vastgoed, meldt de Financial Times. Het onderzoek wordt volgens de krant geleid door het Europees Openbaar Ministerie (EPPO). Dat bevestigt dat bewijs wordt verzameld, maar wil verder niets kwijt.
2 uur geledenSION (ANP) - De eigenaren van de bar in Crans-Montana waar tijdens nieuwjaarsnacht een grote dodelijke brand uitbrak, zijn bij aankomst voor een verhoor uitgejouwd door nabestaanden. Ze moesten zich een weg banen door een menigte van boze mensen en journalisten om de ingang van het gebouw te bereiken, is te zien bij de Zwitserse omroep SRF.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Voor het eerst sinds het begin van de Russische invasie hebben Oekraïense wapenfabrikanten vergunningen gekregen om te exporteren naar het buitenland. Dat meldt Roestem Oemjerov, secretaris van de nationale veiligheids- en defensieraad van Oekraïne. President Volodymyr Zelensky kondigde in september al aan dat hij snel met de wapenexport wilde beginnen.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Zweden gaat met straaljagers meedoen aan de Noordpoolmissie Arctic Sentry van de NAVO. Met die toestellen worden patrouilles uitgevoerd.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank heeft drie mannen veroordeeld voor een groepsverkrachting in 2020. De moeder van het slachtoffer had bewijsmateriaal een jaar bewaard in een plastic zak, omdat haar dochter aanvankelijk niet met de politie wilde praten.
3 uur geleden