
Ex-advocaat Taghi wil snelle behandeling eigen strafzaak
AMSTERDAM (ANP) - Advocaat Vito Shukrula wil dat zijn strafzaak zo snel mogelijk wordt behandeld. In een persverklaring schrijven zijn advocaten dat zij het Openbaar Ministerie vrijdag hebben verzocht de zaak direct op een openbare zitting van de rechtbank aan te brengen voor een inhoudelijke behandeling en niet te laten voorafgaan door een inleidende regiezitting. Het OM verdenkt Shukrula van deelname aan de criminele organisatie van zijn voormalige cliënt Ridouan Taghi.
Shukrula werd in april gearresteerd en kwam vorige week weer op vrije voeten. Hij ontkent de aantijgingen met kracht. Het OM had Shukrula langer in de cel willen houden, maar de rechtbank wees die vordering af. Na zijn vrijlating zei justitie dat er een regiezitting in de zaak gepland zou worden.
"Iedere dag dat deze zaak langer sleept, vergroot de schade die cliënt (en zijn omgeving) ten onrechte lijdt", schrijven Shukrula's advocaten Nico Meijering en Bas van Faassen in de persverklaring.
Doorspelen berichten buitenwereld
Shukrula is de derde advocaat van Taghi die is opgepakt. Begin 2023 is zijn neef en tevens advocaat Youssef T. veroordeeld voor het doorspelen van berichten tussen Taghi en de buitenwereld. Taghi's andere voormalige advocaat Inez Weski wordt daar ook van verdacht, de strafzaak tegen haar is nog bezig.
Taghi zit in de Extra Beveiligde Inrichting in Vught. De rechtbank veroordeelde hem in het geruchtmakende liquidatieproces Marengo tot levenslang. Momenteel loopt die zaak in hoger beroep. Nadat Shukrula was opgepakt, legden twee andere advocaten die hem bijstonden de verdediging neer. Taghi zit daardoor (opnieuw) zonder advocaat. Begin deze maand zei hij op een tussentijdse zitting dat hij geen nieuwe advocaat kan vinden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Vier minderjarigen zijn vrijdag veroordeeld tot werkstraffen van veertig tot vijftig uur voor openlijke geweldpleging. Volgens het Openbaar Ministerie in Den Haag waren ze betrokken bij de grote rellen in Scheveningen op 1 mei en pleegden ze openlijk geweld tegen de politie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als ergens ruimte voor bedrijven verdwijnt, moet elders nieuwe ruimte bij komen. Dat uitgangspunt staat in een 'visie' die Vincent Karremans, de nieuwe demissionair minister voor Economische Zaken, met de Tweede Kamer heeft gedeeld.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Universiteit van Amsterdam (UvA) gaat voorlopig geen nieuwe samenwerkingen aan met Israëlische organisaties via het onderzoeks- en innovatieprogramma Horizon Europe. Het college van bestuur (CvB) wacht eerst de uitkomsten van Europees onderzoek af naar de naleving van het associatieverdrag met Israël.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De Provinciale Staten van Limburg hebben ingestemd met de aankoop van 354 hectare grond in de buurt van industriegebied Chemelot. Limburg wil de grond met de gemeente Sittard-Geleen overnemen van voedingsconcern dsm-firmenich, onder meer voor de bouw van een hoogspanningsstation. Met de aankoop is zo'n 26 miljoen euro gemoeid, waarvan beide overheden de helft betalen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Statushouders krijgen geen voorrang meer bij het huren van een sociale huurwoning, zo wil het demissionaire kabinet. De ministerraad keurde vrijdag dit wetsvoorstel van woonminister Mona Keijzer goed, waarna het nu voor advies naar de Raad van State gaat.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet hoopt dat Spanje zich bewust is van de "grote verantwoordelijkheid" die het draagt om in te stemmen met een hogere NAVO-norm en de top in Den Haag te laten slagen. Spanje heeft zich als enige voluit tegen een nieuwe afspraak over veel hogere defensiebudgetten gekeerd. Met die nieuwe bestedingsnorm staat of valt volgens NAVO-diplomaten de top van komende week.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het intensiveren van de hulp aan Oekraïne is een speerpunt voor het kabinet op de komende NAVO-top, maar demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie, VVD) verwacht geen groot nieuw totaalpakket. Wel zullen individuele landen aanvullende steun aankondigen, zei hij vrijdag op een persconferentie. Ook Nederland zal dan nieuwe hulp bekendmaken.
2 uur geleden