Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ewan 'voelde benen branden tijdens superlastige sprint'

Ewan 'voelde benen branden tijdens superlastige sprint'

TERMOLI (ANP) - Caleb Ewan heeft in zijn loopbaan als sprinter weleens eenvoudigere sprints meegemaakt dan vrijdag in Termoli. Ondanks de lastige aankomst boekte de 26-jarige Australiër tijdens de zevende etappe van de Giro d'Italia zijn tweede zege in drie dagen.

"Ik wist dat het een finish was die mij lag", zei Ewan. "Het was een kwestie van slim zijn en goed teamwerk verrichten. Alle jongens zijn tot het uiterste gegaan, want we moesten in de laatste 10 kilometer voorop blijven rijden."

De onorthodoxe sprint werd voorafgegaan door een steil klimmetje met een percentage van 12 procent. "De start van de klim was het belangrijkste deel, ook omdat we energie moesten sparen voor de sprint. Het was een lastige finish en ik moest diep gaan om te winnen. Mijn benen brandden heel erg."

Ewan was al vier keer eerder de beste in de Ronde van Italië: in 2017 won hij voor het eerst een rit en ook twee jaar geleden was hij twee keer succesvol. "Ik realiseer me niet echt dat dit al de vijfde was", aldus de renner van Lotto-Soudal. "Maar ik wil meer presteren in het wielrennen en hoop dat ik zo door kan blijven gaan."

Meer uit Sport

Formule 1 keert in 2027 en 2028 terug naar Portugal

LONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.

57 minuten geleden
ATP voert in 2026 ook hitteregels in voor tennissers

LONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.

1 uur geleden
Darter Van Duijvenbode knokt zich naar tweede ronde op WK 

LONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.

12 uur geleden
Inschrijving voor goedkope tickets LA 2028 opent op 14 januari

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.

16 uur geleden
Oud-winnaar Auger-Aliassime weer naar tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.

19 uur geleden
Veldrijder Van der Poel treft rivaal Van Aert in Antwerpen

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.

23 uur geleden
Handballers met combinatie van talenten en ervaren spelers op EK

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.

23 uur geleden