Ewan 'voelde benen branden tijdens superlastige sprint'
TERMOLI (ANP) - Caleb Ewan heeft in zijn loopbaan als sprinter weleens eenvoudigere sprints meegemaakt dan vrijdag in Termoli. Ondanks de lastige aankomst boekte de 26-jarige Australiër tijdens de zevende etappe van de Giro d'Italia zijn tweede zege in drie dagen.
"Ik wist dat het een finish was die mij lag", zei Ewan. "Het was een kwestie van slim zijn en goed teamwerk verrichten. Alle jongens zijn tot het uiterste gegaan, want we moesten in de laatste 10 kilometer voorop blijven rijden."
De onorthodoxe sprint werd voorafgegaan door een steil klimmetje met een percentage van 12 procent. "De start van de klim was het belangrijkste deel, ook omdat we energie moesten sparen voor de sprint. Het was een lastige finish en ik moest diep gaan om te winnen. Mijn benen brandden heel erg."
Ewan was al vier keer eerder de beste in de Ronde van Italië: in 2017 won hij voor het eerst een rit en ook twee jaar geleden was hij twee keer succesvol. "Ik realiseer me niet echt dat dit al de vijfde was", aldus de renner van Lotto-Soudal. "Maar ik wil meer presteren in het wielrennen en hoop dat ik zo door kan blijven gaan."
Meer uit Sport
SANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
24 minuten geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
5 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
18 uur geledenROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
1 dag geleden