Ewan 'voelde benen branden tijdens superlastige sprint'
TERMOLI (ANP) - Caleb Ewan heeft in zijn loopbaan als sprinter weleens eenvoudigere sprints meegemaakt dan vrijdag in Termoli. Ondanks de lastige aankomst boekte de 26-jarige Australiër tijdens de zevende etappe van de Giro d'Italia zijn tweede zege in drie dagen.
"Ik wist dat het een finish was die mij lag", zei Ewan. "Het was een kwestie van slim zijn en goed teamwerk verrichten. Alle jongens zijn tot het uiterste gegaan, want we moesten in de laatste 10 kilometer voorop blijven rijden."
De onorthodoxe sprint werd voorafgegaan door een steil klimmetje met een percentage van 12 procent. "De start van de klim was het belangrijkste deel, ook omdat we energie moesten sparen voor de sprint. Het was een lastige finish en ik moest diep gaan om te winnen. Mijn benen brandden heel erg."
Ewan was al vier keer eerder de beste in de Ronde van Italië: in 2017 won hij voor het eerst een rit en ook twee jaar geleden was hij twee keer succesvol. "Ik realiseer me niet echt dat dit al de vijfde was", aldus de renner van Lotto-Soudal. "Maar ik wil meer presteren in het wielrennen en hoop dat ik zo door kan blijven gaan."
Meer uit Sport
PAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
22 uur geledenTILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.
23 uur geleden