Ewan sprint naar ritzege in eerste etappe Ronde van Wallonië
TEMPLEUVE (ANP/BELGA) - De eerste etappe van de Ronde van Wallonië is gewonnen door Caleb Ewan. De 26-jarige Australiër van Lotto-Soudal was in Templeuve de snelste in de sprint. Daarin rekende Ewan af met de Ierse kampioen Sam Bennett (Deceuninck - Quick-Step) en Belgisch kampioen Tim Merlier (Alpecin-Fenix). De Nederlander Arvid de Kleijn van Riwal Readynez Cycling Team finishte als vierde.
Voor Ewan is het de vierde overwinning dit seizoen. Begin dit jaar won hij twee etappes in de Tour Down Under en een rit in de UAE Tour.
Niki Terpstra, vijf jaar geleden de sterkste in Wallonië, verscheen in Soignies voor het eerst sinds zijn valpartij weer aan de start van een wielerwedstrijd. De renner van Total Direct Energie kwam half juni zwaar ten val tijdens een trainingsrit om het Markermeer toen hij uitweek voor overstekende ganzen. Hij liep daarbij een klaplong, gebroken ribben, een gebroken sleutelbeen, een scheurtje in zijn onderrug en een hersenschudding op. Hij werd per traumahelikopter naar het ziekenhuis gebracht.
De Ronde van Wallonië telt vier etappes en eindigt woensdag. Maandag leggen de renners 172,3 kilometer af tussen Frasnes-lez-Anvaing en Waver. Normaal wordt de Ronde van Wallonië gereden in juli, deels tijdens de Tour, maar vanwege de coronacrisis werd geschoven met de data.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.
8 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - De vorig jaar gestopte Britse bokser Tyson Fury keert opnieuw terug in de ring. De 37-jarige voormalige wereldkampioen zwaargewicht neemt het op 11 april op tegen de Rus Arslanbek Makhmudov.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.
17 uur geleden